Relax

Winter Erlebnisgarten Kittenberger

Autor článku

GRAND MAGAZINE

GRAND MAGAZINE

Zdielať:

24.11.2016/14:45

Vyberáme 5 „naj“ jedinečných vianočných trhov v Dolnom Rakúsku

Photo1V období pred Vianocami sa Dolné Rakúsko stáva adventnou krajinou, v ktorej takmer každá väčšia dedinka usporadúva vianočné trhy. Konajú sa ich stovky, preto sme sa rozhodli vybrať pre vás 5 naj vianočných trhov, ktoré nikde inde nenájdete a niekoľko ďalších tipov, ktoré by ste mali počas adventu navštíviť. Prečítajte si, kde nájdete najvyšší vianočný stromček či najviac vianočných svetielok, kde sa dozviete najviac o víne, ktoré vianočné trhy patria k tým najtradičnejším a kam by ste sa mali vybrať, ak chcete zažiť najčertovskejší sprievod.

NAJvyšší vianočný stromček
V roklinke Johannesbachklamm si dávajú každý rok usporiadatelia za výzvu zohnať najvyšší vianočný stromček, aký v Rakúsku nájdete. Pôsobivé osvetlenie, umeleckí remeselníci, rozprávkové predajné stánky s vianočným tovarom, chutné horúce nápoje a tradičné jedlá vás očaria v netradičnom prostredí roklinky obkolesenej krásnou prírodou. Zaručenou atrakciou je spomínaný „najväčší vianočný stromček Rakúska“, ktorý je ozdobený nadrozmernými sviečkami, sladkosťami a balíčkami.
Dátum trvania trhov: 8.-11. 12. 2016, denne od 14,00 hod.

NAJžiarivejšie vianočné trhy v Dolnom Rakúsku
Neuveriteľnú nádheru a netradičné prostredie na konanie vianočných trhov nájdete v Kittenbergerských záhradách. Už za bieleho dňa pôsobia adventne vyzdobené záhrady v obci Schiltern bei Langenlois výnimočne a môžete si v nich vychutnať tú pravú vianočnú atmosféru. Avšak, hneď ako sa zotmie, vás očarí ohnisko, pochodne a neuveriteľných 200 000 žiarivých svetielok, ktoré rozžiaria celé záhrady. Pri prechádzke rozprávkovými záhradami zažijete nádhernú atmosféru a dojímavý okúzľujúci advent.
Dátum trvania trhov: do 22. decembra, každý deň od 10-19:00 hod.

Winter Erlebnisgarten KittenbergerNAJvínovejší advent
Adventné trhy v najdlhšej vinárskej pivničnej uličke Európy v Hadres dozaista patria k tým, ktoré najviac súvisia s vínom. Na tejto udalosti v malebnej vínnej uličke domáci ponúkajú výhradne doma pripravované jedlá a nápoje a vlastnoručne vyrobené výrobky a ozdoby. V krásnom prostredí starých pivníc zažijete i hudobné predstavenia, čítanie vianočnej poézie a pestrý program pre deti – od naháňačiek, cez šmýkanie sa na sudoch, až po kreatívne kútiky pre šikovných.
Dátum trvania trhov: 3. a 4. december, 10. a 11. december. V oboch termínoch od 13:00 hod.

NAJtradičnejšie vianočné trhy v srdci Dolného Rakúska
Tradičné vianočné trhy na námestí Rathausplatz v St. Pölten, hlavnom meste Dolného Rakúska, ponúkajú všetko, čo si od trhov želáte a na čo sa vždy najviac tešíte. Rozmanité remeselné výrobky, gastronomické lahôdky, kultúrne akcie a krásny bohatý program pre deti. Pravidelné sprievody Mikulášov či čertov vás očaria a vykúzlia tú pravú vianočnú atmosféru.
Dátum trvania trhov: do 23. decembra, trhy trvajú každý deň do 21:00 hod., cez týždeň od 16:00 hod., v piatok a cez víkend od 13:00 hod.

Photo9NAJčertovskejší advent
Medzi najobľúbenejšie podujatia v Dolnom Rakúsku patria sprievody čertov. Počas adventu sa ich po celom Dolnom Rakúsko koná hneď niekoľko. Ten najznámejší a najnavštevovanejší sa bude konať už 4. decembra v Badene. Do konca adventu sa však koná ďalších niekoľko desiatok behov a sprievodov čertov.
Celý zoznam čertovských sprievodov nájdete tu: http://bit.ly/2gpq2KY