Gurmet

5_Restauracia Musashi

Autor článku

GRAND MAGAZINE

GRAND MAGAZINE

Zdielať:

17.2.2017/15:35

Reštaurácia v oblakoch

6_Restauracia MusashiV Tokiu je azda toľko kontrastov a bizarností ako v žiadnom inom meste. Jednou zo zaujímavostí je aj najvyššia vyhliadková veža na svete. Tokyo Skytree Tower 634 má už priamo v názve údaj o tom, koľko metrov jej prináleží. Kraľuje prestížnemu zoznamu najvyšších veží sveta od roku 2012. Na jej najvrchnejších poschodiach sa nachádza okrem vyhliadky ako čerešnička na torte aj reštaurácia Musashi 634.

O tom, že toto miesto bude určite dizajnérsky skvost, som ani len nepochyboval. Mne aj priateľke bolo už z diaľky jasné, že to je tak. Viac než milý a prívetivý personál si pred vstupom do výťahu overil správnosť našej rezervácie. Spôsob, akým si ju od nás vyžiadali, bol ako z rozprávky o princeznej s hviezdou na čele.
Vyhliadková veža je veľmi obľúbenou a frekventovanou atrakciou v celom Tokiu. Aj to je jeden z dôvodov, prečo si treba v dostatočnom predstihu rezervovať miesto, ak chcete spojiť zážitok z výhľadu s kulinárskym dobrodružstvom. V prípade, ak sa už voľné miesto nenájde, budete sa musieť zrejme uspokojiť s iným dátumom alebo nájsť svoje útočisko v kaviarni, ktorá je o poschodie nižšie ako spomínaná Musashi. Pri rezervácii však treba dávať pozor na to, či plánujete obed alebo večeru. V prvom prípade je všetko v poriadku. Presne tak, akoby ste objednávali stôl kdekoľvek inde. Ak sa však rozhodnete pre večeru, treba mať na pamäti, že deti mladšie ako 9 rokov tu majú v tomto čase stopku.

Jedinečný výhľad
Milovníci pohľadov z výšky si dozaista prídu na svoje počas celého obeda alebo večere. Je to najmä vďaka skvelo navrhnutému interiéru tejto reštaurácie. Stoly sú rozložené tak, aby bol výhľad skutočne jedinečný. Od vonkajšieho okolitého sveta tak konzumujúcich návštevníkov delí len niekoľko milimetrová vrstva sklenených tabúľ. Verím tomu, že ľudia, ktorí majú strach z výšok, si toto miesto zrejme neužijú.
Presne opačná skupina ľudí si ho však iste zamiluje. Za ideálnych poveternostných podmienok sa tak naskytne návštevníkom úžasný pohľad na metropolu Japonska. Rozľahlé cesty sa premenia na systém dokonalých tepien a žíl, ktoré každý deň prepravia milióny obyvateľov tohto mesta. Ani výškové budovy už nie sú zrazu také dominantné, keď sa na ne človek pozerá z nadhľadu. Ponad oceán sa dajú sledovať pristávajúce lietadlá, ktoré sadajú na letisko ako muchy na lep. V našom prípade sme mali šťastie. Nielen, že sa dalo sledovať mesto až tam, kam oko dovidelo, ale v diaľke na horizonte sa k nebu hrdo vypínal ďalší symbol Japonska – hora Fuji.

7_Restauracia MusashiJaponská dokonalosť plus francúzsky pôžitok
Musashi 634 je ukážkou japonskej precíznosti. Dá sa tu však nájsť aj stopa, ktorá vedie až do Európy. Za to môže jej šéfkuchár. Pán Naoya Makimura začínal svoju profesionálnu kuchársku púť práve v srdci svetovej gastronómie, vo Francúzsku. Po vytrvalých a intenzívnych lekciách sa mohol opätovne vrátiť tam, odkiaľ pochádza.
Keď sa spojí japonský zmysel pre dokonalosť a francúzska chuť pre pôžitok, musí z toho vzísť niečo výnimočné. Takisto to je aj v tomto prípade. Po pohári šumivého vína, ktoré malo naštartovať naše chuťové a zmyslové receptory, sa onedlho začali na stôl nosiť pokrmy, ktoré mi bolo miestami ľúto prehltnúť.
Čerstvé potraviny „namiešané“ s dlhoročnými skúsenosťami sú azda tou najlepšou kombináciou, akú nám vedeli dopriať. Ako chutí Japonsko, sme hltali vďaka tradičnej polievke miso. Tá sa čoraz väčšej obľube teší už aj v našich zemepisných šírkach. Šéfkuchár to má vymyslené naozaj veľmi dobre. Po tomto malom rozohriatí nám „nechal poslať“ kombináciu surovej stravy. Jednohubky z kačacej pečene, surového tuniaka a špenátu sa vo mne stratili v zlomku sekundy.

Zlatý klinec
Keby mi v tej chvíli niekto povedal, že to bolo posledné jedlo, tak by som sa asi ani nesťažoval. Avšak po týchto lahodných zoznamovacích kolách sme prichádzali do finále. Jeho hlavným aktérom bola v mojom prípade dusená červená pražma a v prípade Julky dusený jahňací filet na portskom víne a s čajovou príchuťou.
Chuť, ktorá sa nesie už v názve, azda dokáže popísať viac to, čo bolo na našich tanieroch. Aj teraz, keď si vybavujem tieto pokrmy, moje chuťové poháriky pracujú na 120 %. Žiaľ, tentoraz im bude musieť stačiť iba spomienka…
Po všetkých tých jedinečných chutiach, ktoré nám boli dopriate, som si myslel, že už nemôže byť nič, čo by ma opäť šokovalo. Omyl! Keď predo mňa pokorná čašníčka položila domáci puding s marakujovým toppingom, vedel som, že som sa mýlil. Na jeho penovom vrchole sa odrážali slnečné lúče od plátkov 24-karátového zlata. Až toto bol doslova zlatý klinec nášho gastronomického zážitku v reštaurácii Musashi 634.

Pri šálke dobrého espressa sme si v pokoji znovu vychutnali pohľad na pulzujúcu metropolu a predbiehali jeden druhého v tom, komu čo viac chutilo.
Reštaurácia je pripravená na každodenné návštevy mnohých turistov z celého sveta. Pre jej jedinečnosť si ju však vyberajú nielen individuálni návštevníci, páry alebo menšie skupiny. Nie je nič neobvyklé, že si tu rezervujú miesto na mítingy aj väčšie skupiny ľudí alebo si tu objednajú rodinnú oslavu.
Takže, ak sa niekto rozhodne stráviť obed v tejto veži, môže tomu pripísať obzvlášť jedinečný punc. Okrem spomínaných podujatí sa tu robia aj svadobné hostiny. Ak už budete teda niekde v okolí Tokia a zároveň budete chcieť zažiť výnimočnú svadobnú oslavu, tak vedzte, že reštaurácia Musashi 634 je na to viac ako stvorená…

Až do nebies…
Tokijská telekomunikačná veža Skytree Tower s výškou 634 metrov je približne dvakrát taká vysoká ako Eiffelovka. „Len“ o 34 metrov za ňou zaostáva televízna veža a rozhľadňa Canton Tower v juhočínskom Kantone. Hoci má tokijská Skytree nesporné svetové prvenstvo medzi vežami, nie je najvyššou budovou našej planéty. Tou je Burj Khalifa v Dubaji, ktorá meria 828 metrov. Tu však ide o inú kategóriu stavieb – mrakodrap.

Text: Aleš Tvrdý, foto: autor a archív reštaurácie Musashi 634