Relax

image004

Autor článku

Marianna Sadloňová

Marianna Sadloňová

Zdielať:

10.4.2017/13:40

V chráme, kde prebudíte všetky zmysly

image003Túžite po absolútnom pokoji? Utiecť na pár dní od všetkých problémov, termínov, zvoniacich mobilov, nedoriešených včerajškov i obávaných zajtrajškov a ponoriť sa do ticha v sebe i navôkol? Navštívte spolu s nami rezort Therme Laa – Hotel & Silent Spa a zažite dokonalý pôžitok z uvoľnenia tela i mysle.

Mestečko Laa an der Taya vsadené do tichej, kopcovitej krajiny v dolnorakúskom regióne Weinviertel sa nachádza neďaleko moravských hraníc a je vzdialené len hodinku cesty autom z Viedne. Hotel & Spa Laa s exkluzívnym štvorhviezdičkovým superior komfortom je v tesnom susedstve s jednými z najkrajších termálnych kúpeľov v Rakúsku. Vo vnútorných i vonkajších bazénoch termálnych kúpeľov, ako aj v pestrom saunovom svete nájdete pre seba i celú rodinu regeneráciu a relax v priebehu celého roka.
Na začiatku sme vám však sľubovali, že spolu vstúpime do krajiny ticha. Nech sa páči, vitajte v Silent Spa!

Tiché rozjímanie
Unikátne Silent Spa, ako už naznačuje samotný názov, je svetom bez akéhokoľvek zhonu. Luxusný spa koncept tu otvorili len v decembri minulého roka a je určený iba dospelým a mládeži od 16 rokov. Takže pokým budete relaxovať v niektorom z vnútorných bazénov alebo vo vonkajšom bazéne s morskou vodou, máte istotu, že vás tu nevyruší šantenie malých detí a v ušiach vám bude znieť len uvoľňujúca hudba jemného špliechania vody…
Jednoducho máte možnosť vychutnať si celkom iný deň, rozjímať ďaleko od každodenného ruchu, ale zato so všetkým komfortom: v miestnosti s oddelenými lôžkami na odpočívanie či spa suitami pre dvojice máte k dispozícii trezor, tablet, wifi, knižnicu, nápoje i drobné občerstvenie zdarma. Popoludní sa s chuťou môžete zahryznúť do čerstvo upečených sladkostí v koláčikovom bufete. A potom si znovu vychutnať dokonalý „chill-out“ s vašou obľúbenou knihou, ponoriť sa do príjemných vĺn, zájsť si do suchej, prípadne mokrej sauny alebo si dopriať niektorú z relaxačných masáží. Ak sa vám predsa aj to všetko bude zdať príliš monotónne, v saunách sa z času na čas konajú za účasti animátorov aj zaujímavé relaxačné rituály, stačí sa len zapojiť…

image006Občerstviť sa môžete priamo v spa v príjemnej reštaurácii okrem iného aj pestrou ponukou zdraviu prospešných šalátov. Nezabúdajte, že ste vo vinárskej oblasti Weinviertel, a tak na záver dobre padne aj pohárik šumivého Poysecca – miestnej špeciality, ktorá pochádza z neďalekého vinárskeho mestečka Poysdorfu. V ňom si okrem vínnych mokov môžete užiť aj známe 18-jamkové golfové ihrisko…

Originálna architektúra
Nedá mi nespomenúť úžasnú architektúru, ktorá je v podstate alfou i omegou jedinečného zážitku. Tritisícpäťsto metrov štvorcových spa sa inšpiruje sakrálnym umením v absolútne modernom ponímaní. Centrum SilentSpa pozostáva zo štyroch elíps, ktorým dominuje osemhranná veža stojaca uprostred priechodného vodného sveta. V nej sa nachádza aj trojposchodová kaskádová fontána dotvárajúca výnimočnú atmosféru. Spa je doslova svätyňou s chodbami lemovanými štíhlymi stĺpmi, so stredom s otvoreným stropom ako v dajakom renesančnom chráme, no zároveň sa tu v perfektnej harmónii spájajú aj doplnky v orientálnom štýle.

image002Náš tip:
Ak sa zdržíte v Laa trochu dlhšie, doprajte si aj kultúrny relax. Preneste sa o pár storočí späť a nevynechajte zaujímavé múzeum kočov, ktoré ukrýva vyše 100 exponátov. Alebo sa vyberte do neďalekej obec Hanfthal, ktorá je známa pestovaním a všestranným využitím konope.


Therme Laa – Hotel & Silent Spa je jedným z deviatich rezortov VAMED Vitality World, rakúskej jednotky v oblasti kúpeľného a zdravotného turizmu, ktorá privíta viac ako 3,1 milióna hostí ročne. Vamed prevádzkuje aj ďalších sedem najobľúbenejších rakúskych rezortov: Aqua Dome – tirolské termálne kúpele v Längenfelde, kúpeľný rezort SPA Resort Therme Geinberg, St. martins Therme & Lodge, Therme Wien, GesundheitsZentrum Bad Sauerbrunn, Tauern Spa Zell am See-Kaprun, La Pura women´s health resort Kamptal a jeden z najväčších kúpeľných projektov v Maďarsku Aquaworld Resort Budapest.

Text: Marianna Sadloňová, foto: Therme Laa/Hotel & Silent SPA