Grand magazine

GRAND MAGAZINE was first published in 2004, it sits firmly and prominently within the ‘Luxury’ segment of the media market and had due to its longevity in this sector ranks as one of the premier publications in this genre.

Magazine

Magazine / Current edition

GM_09-10_2017

GRAND MAGAZINE 9-10 2017

Šťastie v nás

Jeseň je obdobím, keď sa po letných dobrodružných potulkách prírodou vraciame späť do svojich domovov a mnohí z nás by z nich najradšej nevytiahli ani päty. Nepokazme si náladu a nenechajme sa odradiť nevľúdnym počasím! Páni, vyrazte do mesta hoci aj v kvetinových outfitoch – inšpiráciu nájdete na našich stránkach módy. Dámy, vyberte si niektorú z nadčasových dizajnových kabeliek tejto sezóny a deň bude možno o niečo krajší. Teraz nepochybne namietnete, že obklopenie vecami nám prinesie len chvíľkovú eufóriu, ale nie vytúženú pohodu a duševný pokoj. Súhlasím. Čo teda vplýva na vytvorenie pocitu harmónie v našich životoch? To nám prezradí v rozhovore odborník – Meik Wiking, riaditeľ dánskeho Inštitútu pre výskum šťastia a autor útlej knižky Malá kniha o hygge, ktorá nedávno vyšla na našom trhu.

Po prečítaní článku možno zatúžite po chvíľach ničnerobenia a relaxu v príjemných wellnesových rezortoch, ktoré nájdete nielen v Kalifornii či hoci na Filipínach, ale aj u nás, na Slovensku. Alebo sa rozhodnete zájsť si vo dvojici, s rodinou či priateľmi do jednej z prémiových reštaurácií, ktoré získali cenu Gurman award. Prinášame aj prehľad tých najprestížnejších miest na svete, kde sa konzumácia jedla premieňa na neopakovateľný zážitok. Dozviete sa tiež, ako sa stal z japonského zápasníka svetoznámy reštauratér a priblížime vám kulinársku šou, ktorá sa odohráva pri grilovacej platni zvanej teppanyaki… Ochutnajte neznáme druhy exotického ovocia alebo sa posilnite jesenným jablkovým osviežením zvaným cider, ktorý sa stáva čoraz obľúbenejším trendovým nápojom. Prečo toľko o jedle? S jeseňou sa totiž už tradične spája náš Gurmet špeciál a napokon, príjemné posedenie pri stole v spoločnosti blízkych len utvrdzuje pocit spolupatričnosti a pohody.

Šťastie v nás vyvoláva aj dosiahnutý úspech. Zažíva ho určite Ondrej Kandráč, ktorý sa v rebríčku popularity vyšplhal na poprednú priečku tým, že ľudové piesne pretavil na hity a sprístupnil ich aj mladšej generácii. Vo svete módy je synonymom špičkovej haute couture napríklad Valentino Garavani, ktorý nedobyl len módny Olymp, ale srdcia princezien, filmových hviezd a najkrajších žien sveta…

Prežite teda v šťastí pokiaľ možno každý deň, milí čitatelia!

Marianna Sadloňová
šéfredaktorka

Be exceptional

We are also sending GRAND MAGAZINE to selected group of readers. Systematic and purposeful work on database update is reflected in strong and well-targeted group of respondents. The database was being carefully gathered during past years resulting in collection of largest companies and most important names of Slovak and Czech business environment. We are constantly working on its improving and expanding.

Ponúkame rôzne možnosti spolupráce. Hľadáte mediálneho partnera pre váš projekt či podujatie?

Connect with us