Grand magazine

GRAND MAGAZINE was first published in 2004, it sits firmly and prominently within the ‘Luxury’ segment of the media market and had due to its longevity in this sector ranks as one of the premier publications in this genre.

Magazine

Magazine / Current edition

GM_04-05_2017

GRAND MAGAZINE 4-5 2017

Čas na krásu

Vraví sa, že v máji všetko kvitne do krásy… A tak sa otázkam krásy, skrášľovania a vylepšovania všetkého (vrátane seba) venujeme práve v tomto vydaní. Zoznámime vás nielen s krehkým pôvabom šperkov, vôňami plnými nehy či novými trendovými účesmi, alebo delikátnymi modelmi šiat… To sú síce veci, ktoré nás napĺňajú radosťou a zaplavujú pocitmi šťastia, ale sú naozaj všetkým, čo nevyhnutne potrebujeme? Nie vždy je obklopenie vecami zárukou nášho vnútorného pokoja, harmónie a vyrovnanosti. Najmä, ak sa nám doma hromadia bez ladu a skladu. Upracme si teda okolo seba a tým pomôžeme aj poriadku vo svojom vnútri. Také je jedno z posolstiev minimalizmu, nového trendu, ktorý si v tomto hektickom období čoraz úspešnejšie razí cestu vpred s cieľom urobiť náš život krajším a šťastnejším. Podrobnejšie o tejto životnej filozofii, ktorá sa dotýka takmer všetkých oblastí, sa dočítate v článku Keď menej je viac.

Vydajme sa teda na cestu za šťastím a nájdime si čas na ľudí, ktorí nás napĺňajú a činnosti, ktoré nás bavia. Prejdime sa trebárs po Moskve, ktorá dnes celkom iná ako voľakedy žiari ako vybrúsený diamant, alebo po bernolákovskom kaštieli, ktorému prinavrátili barokovú krásu…
Začnime od seba, lebo to je najdôležitejšie, ale i najťažšie, ak chceme po sebe zanechať niečo naozaj zmysluplné a hodnotné, tvrdí Veronika Osvaldová, mladá autorka úspešného projektu spoločenskej zodpovednosti Smarthead, ktorú vám tiež predstavíme v tomto čísle.
Upracme si aj myšlienkový chaos v našej hlave a vykonajme „debordelizáciu“ asi tak, ako odstraňujeme nepotrebné veci z nášho počítača. To nám zasa odkazuje popredný školiteľ osobného rozvoja Ivo Toman v našom exkluzívnom rozhovore.

Verím, že vás naše články aspoň trochu naštartujú na cestu za skutočnou krásou a šťastím.

Marianna Sadloňová
šéfredaktorka

Be exceptional

We are also sending GRAND MAGAZINE to selected group of readers. Systematic and purposeful work on database update is reflected in strong and well-targeted group of respondents. The database was being carefully gathered during past years resulting in collection of largest companies and most important names of Slovak and Czech business environment. We are constantly working on its improving and expanding.

Ponúkame rôzne možnosti spolupráce. Hľadáte mediálneho partnera pre váš projekt či podujatie?

Connect with us