Nadčasová elegancia

1115
Torreon
Priestrannú spálňu rozdelili na viacero zón, kde rodičia môžu oddychovať aj pracovať.

Hoci majiteľ nostalgicky spomínal na svoje detstvo v rodičovskom dome, napokon sa musel rozhodnúť pre rekonštrukciu, aby dom vyhovoval jeho rodine – manželke a trom deťom.

Priestranný dom sa nachádza v mexickom meste Torreón. Majiteľ oslovil architektov zo štúdia Arqmov Workshop, ktorí vzhľadom na predchádzajúce, dosť nešťastné práce na rekonštrukcii nehnuteľnosti navrhli úplne nový projekt. Zámerom bolo maximálne využiť priestorový potenciál domu a jeho polohu oproti golfovému ihrisku.

Torreon 2
Zrekonštruovaná bola aj fasáda domu. Integrácia rôznych tvarov a materiálov vytvára odvážne spojenie medzi starými a novými domami, vrátane záhrady, ktorá sa môže pochváliť aj bazénom a veľkým priestorom s otvoreným grilom a ohniskom. Zastavaná plocha: 950 m².

Mágia výšky

Nový projekt si vyžadoval zmenu pôvodnej dispozície budovy. Rozdeľovaciu podlahu celkom zrušili s cieľom dosiahnuť vysoký strop až na prvé podlažie. Priestor vybavili veľkými oknami a z prednej strany skladacími presklenými dverami umožňujúcimi prístup k bazénu a do záhrady. Oproti tejto stene sa nachádza schodisko vedúce do baru, do ktorého tak prúdi dostatok denného svetla. Zóna zábavy – salónik s krbom a steny obložené béžovými kamennými obkladačkami, dizajnové kruhové lustre a červený koberec – je korunovaná barovou plochou so stenami obloženými drevom a drevenými podlahami. Dve sedačky pôsobia pohodlne a nežne. Nábytok, ktorý sa ľahko prispôsobí štýlu i priestoru a jedinečné materiály – to všetko je kľúčom k strhujúcemu a veľkolepému interiéru.

Dokonalosť v detailoch

Torreon 3
Tak ako v celom dome, aj vo vstupnej časti zaujme originálne riešenie osvetlenia a dizajnové lustre.

Naopak jedáleň v malej otvorenej miestnosti pokračujúcej za dvojsedačkou vyznieva útulne. Na stenách visia obrazy zo zbierky domácich, okolo dreveného stola si pohodlne posedí desať hodujúcich. Originálny dizajn dotvára príborník s kamennou doskou Pietra serena.

Steny druhej obývačky zdobia drevené obklady vyrobené na mieru a celá miestnosť je ladená v teplých zemitých farbách. Súkromné priestory pozostávajú z troch spální – jedna pre každé dieťa, ktoré sú zariadené podľa osobného vkusu každého dieťaťa. Rodičovská spálňa sa po úprave zväčšila na 150 m² a zahŕňa aj pracovnú zónu, čítací kútik a miesto na posedenie s konferenčným stolíkom. Nábytok a textílie ladili do neutrálnych odtieňov.

Text: AGCAN, d, foto: Rafael Gamo