V boji s chrípkou pomáha Vincentka

2409
Vincentka

Chrípková epidémia trápi Česko, kde už priniesla aj úmrtia a narastá aj na Slovensku, kde od začiatku februára zatvára školy a nemocnice pred návštevami. Pretože ide o vírusové ochorenie, na jeho liečbu nepomáhajú antibiotiká.

Telo si musí poradiť v prvom rade samo, existujúce lieky slúžia skôr na posilnenie imunity a uľahčenie boja s chorobou. Jedným z najlepších podporných prostriedkov na uľahčenie dýchania a vykašliavania hlienov je minerálna voda Vincentka a výrobky s jej obsahom. Vincentka sa pri chrípke inhaluje, kloktá, vyplachuje, strieka do dutín sprejmi a cmúľa v tabletkách s obsahom solí z Vincentky.

„Chrípka je infekčné ochorenie spôsobené vírusom, ktoré by sa nemalo podceniť.”

Primár MUDr. Jiří Hnátek, vedúci lekár Lázní Luhačovice, a. s., k tomu hovorí: „Chrípka je infekčné ochorenie spôsobené vírusom, ktoré by sa nemalo podceniť. Najviac pomáha očkovanie, ale keď chýba, dôležité je vyležať ju. Niekedy je však nutná aj hospitalizácia a nasadenie antivirotík. Chorým prinášajú úľavu rôzne babičkovské recepty – čaj s medom a citrónom, dostatok spánku a osvedčená minerálna voda Vincentka. Klinicky chrípka prebieha ako akútne zápalové ochorenie horných dýchacích ciest. Často sa začína zimnicou, bolesťami hlavy, teplota stúpa na 39 – 40 ºC. Chorý má bolesti svalov a kĺbov, suchý, dráždivý kašeľ, nádchu, pocit sucha a škriabania v hrdle a to po 1 až 3 dňoch od infikovania. Pokiaľ nevzniknú komplikácie, príznaky po 3 až 5 dňoch odznejú. Na úplné vyzdravenie sú potrebné dva až štyri týždne. Najčastejšie komplikácie chrípky sú zápaly priedušiek a stredného ucha, prínosových dutín a zápal pľúc. Komplikácie často vyžadujú hospitalizáciu rizikových osôb ako sú starí ľudia a srdciari, ktorým môžu spôsobiť až ohrozenie života.”

Vincentka

Vincentka pomáha ako podporný prípravok pri vírusovej i bakteriálnej infekcii dýchacích ciest. Slúži na uvoľnenie dýchania pri akútnych a chronických ochoreniach dýchacích ciest a alergiách. Ideálna je aj na prevenciu, pri ľahkom prechladnutí alebo na doliečenie kašľa a nádchy.

„Najúčinnejšie je inhalovanie inhalátorom. Inhaluje sa náustkom alebo maskou a pritom sa zvlhčuje povrch sliznice dýchacích ciest. Tým sa zlepšuje obranyschopnosť jemných slizníc a inhalovanie prináša úľavu pri kašli. Vincentka sa však neinhaluje v prípade akútnych problémov, ale v rámci doliečenia u chronických stavov. V akútnych prípadoch je najvhodnejšie jej pitie,” odporúča J.Hnátek.

Ďalej upozorňuje na to, že Vincentka pomôže nielen pri liečbe, ale aj ako prevencia. Odporúča sa kloktať najmenej 2-krát denne, ráno a večer. „Odporúčame používať aj Vincentku nosový sprej, ktorá slúži na ošetrenie sliznice nosohltanu. Používa sa na zvlhčenie sliznice celej nosnej dutiny a nosohltanu predovšetkým pri pobyte v prostredí s nízkou relatívnou vlhkosťou vzduchu, v priestoroch vykurovaných ústredným kúrením a prostredí znečistenom najmä prachovými časticami. Prípravok obsahuje iba 100% čistú prírodnú minerálnu vodu Vincentka a po minutí obsahu stačí doliať Vincentku z fľaše. Sprej nie je návykový. Vincentku môžete bez obáv používať ako podporný prípravok v prípadoch bakteriálnej i vírusovej infekcie dýchacích ciest. Slúži pre uvoľnenie dýchania pri akútnych (spreje) a chronických ochoreniach dýchacích ciest (inhalácie) a alergiách. Vincentka je ideálna na prevenciu, pri ľahkom prechladnutí, na doliečenie kašľa a nádchy,” konštatuje J. Šumšal.

Vincentka

Vincentka, a. s., vyvinula celú škálu výrobkov, ktoré sú urobené na báze minerálky Vincentky. Samotná Vincentka sa používa priamo pri výrobe sirupov a sprejov. Z Vincentky sa vyrába destiláciou koncentrát, ktorý sa používa na výrobu zubných pást a hydratačných krémov. Z koncentrátu sa ešte extrahuje soľ, ktorá sa používa pri výrobe pastiliek. Pastilky sú veľmi dobré pri ochoreniach hrdla, angínach, ale aj pri strate hlasu, oslabení hlasiviek. Často ich používajú speváci, moderátori, spíkri, ľudia ktorí pracujú hlasom.

Text: redakčný článok, foto: Vincentka