Jarná lyžovačka v Leogange: bežky, freeride, wellness aj diskotéka na snehu

347
Puradies
Puradies

Záruka kvalitnej snehovej pokrývky, perfektne upravené zjazdovky a bežecké stopy, ideálne podmienky na freeride. To všetko a hlavne množstvo zážitkov vrátane tých hudobných na vás čaká aj teraz na jar v okolí romantického rakúskeho lyžiarskeho strediska Leogang.

Jarné mesiace sú tým pravým časom na veľkolepé vyvrcholenie sezóny v slávnom lyžiarskom komplexe Saalbach-Hinterglemm-Leogang-Fieberbrunn. Ide o najväčší rakúsky lyžiarsky región s 270 kilometrami zjazdoviek, kde sú lanovkami prepojené strediská Saalbach a Hinterglemm v údolí Glemmtal, Leogang v údolí Leoganger Tal a tirolský Fieberbrunn. Svahy Pingauer Grasberge, ktoré obklopujú obe údolia, sa dvíhajú z nadmorskej výšky okolo tisíc metrov až do výšky 2 100 metrov a na zjazdovkách sa tu stále niečo deje. Pre celý región pritom platí jeden skipas, takže strediská, trasy aj zábavu môžete ľubovoľne striedať a zažívať stále niečo nové.

Bežkársky raj

Nový Nordic Park Saalfelden Leogang nadchne všetkých bežkárov aj vyznávačov zimnej turistiky. Ponúka 150 kilometrov bežeckých stôp, perfektne upravené lesné cestičky a tiež možnosť obľúbeného večerného bežkovania. Trasa Ritzensee, dlhá takmer dva kilometre, je osvetlená až do desiatej večer.

Špičkové freeridové parky

Ski

Ďalšou populárnou udalosťou je tunajší Freeride World Tour Fieberbrunn, ktorý sa koná 9. až 15. marca. Spojenie so susedným tirolským Fieberbrunnom urobilo totiž z tohto regiónu absolútnu Mekku pre milovníkov freeride. Freeridové parky Lärchfilzkogel vo Fieberbrunne a Asitzmuldenbahn v Leogange predstavujú špičkovú ponuku, aká nemá v Európe obdobu. Ide o kombináciu snowparkov a freeridových trás s najrôznejšími prekážkami. Najlepší freerideri sa tu stretnú 9. marca, aby si zmerali svoje schopnosti. Počas štyridsiatich minút budú musieť vystúpiť na vrchol Wildseeloder a odtiaľ, z výšky 2 118 metrov, zvládnuť svah s prevýšením 620 metrov, ktorý má na jednom mieste 70-stupňový sklon! Najväčším stretnutím freeriderov potom bude 10. marca Freeride World Tour vo Fieberbrunne.

Lyžovačka pod taktovkou svetových diskdžokejov

Tunajšie veľké finále zimnej sezóny predstavujú White Pearl Mountain Days, ktoré prebiehajú v celom lyžiarskom regióne, a pri nich si prídu na svoje všetci milovníci hudby. Najkrajšiu jarnú lyžovačku tak budú v tomto roku už druhýkrát sprevádzať od 16. marca do 1. apríla koncerty a vystúpenia medzinárodných diskdžokejov. Vo vyše 20 lokalitách na chatách i na zjazdovkách sa môžu lyžiari zastaviť, uvelebiť sa na ležadlách, započúvať sa do príjemných tónov a pritom si objednať niektorú z medzinárodných kulinárskych špecialít, ktoré sú tiež na programe. A pozor: vstup na akciu je voľný!

Ski

Tajný tip: Okolie Leogangu je aj rajom sánkarov – priamo tam na vás čaká sánkarská dráha dlhá 1,5 km, ktorá má tiež večerné osvetlenie. V Saalbach-Hintergleme sú tri sánkarské dráhy od 1,5 km až do 4,5 km, tiež s večerným osvetlením.

Lyžiarska základňa, kde si oddýchne nielen telo, ale aj duša

Hľadáte útočisko, kde si naozaj odpočinie každý člen vašej rodiny? Vyskúšajte idylické stredisko Puradies, ktoré stojí medzi dvoma lanovkami vedúcimi do lyžiarskeho raja. Priamo v hoteli je požičovňa lyží a o snežné dosky hostí sa tu starajú až dvaja servisní pracovníci.

Puradies
Puradies

Puradies je partnerom lyžiarskej školy pre dospelých aj pre deti, takže rodičia sa môžu lyžovať alebo odpočívať v tunajšom krásne vybavenom wellness svete, zatiaľ čo o ich ratolesti sa postarajú skúsení lyžiarski inštruktori. Po lyžovaní si môžete dopriať špeciálnu masáž, ktorá uľaví unaveným svalom, a záujemcovia sa môžu naučiť správnu techniku populárneho tejpovania.

Ľudia sem však najviac mieria za tamojšou unikátnou atmosférou. Zvonka toto miesto vyzerá ako tradičný romantický horský hotel, vnútri však čaká na hostí nejedno prekvapenie. Práve jedinečný interiér priniesol hotelu medzinárodne dizajnérske ocenenie. A naozaj – práve tu pocítite, že ste súčasťou impozantného sveta zasnežených Álp, rozprestierajúcich sa všade okolo. Izby, oddychové miestnosti aj sauny sú totiž maximálne presklené, aby ste si mohli ten luxus náležite užiť.

A pozor: vo veľkom tu myslia aj na deti. Malým návštevníkom je určená krásna veľká herňa a svoj priestor plný zábavy si tu nájdu aj tínedžeri.

Text: redakčný článok, foto: Puradies