Kvety ako delikatesa

1508
Jedlé kvety

Farebné lupienky ruží na dezertoch, sedmokrásky v šaláte či polievke, levanduľové kvietky v zmrzline… Kvety sú v poslednej dobe vyhľadávané aj v gastronómii. Využiť ich však môžete aj doma a prekvapiť nimi napríklad svojich vzácnych hostí.

Celé kvety, drobné kvietky zo súkvetí alebo jednotlivé kvetné lupienky sa na dekorovanie alebo dochucovanie jedál používajú od staroveku. Kvety v spojení s jedlom nechýbali na kráľovských hostinách a aj dnes dodávajú pokrmom exkluzívnejší vzhľad a charakter.

Jedlé kvety

Aké druhy sa hodia?

Kvetmi si môžete originálne ozdobiť a spestriť šaláty, rizotá, prílohy, mäsové jedlá, polievky, nátierky, osviežujúce nápoje, miešané drinky, zákusky, zmrzliny, dokonca ich môžete zakomponovať do kociek ľadu a takto podávať počas slávnostného stolovania. Možnosti sú rôzne, je len na vás a vašej originalite, ako tento dar prírody využijete.

Jedlé kvety

Prirodzene, nie všetky kvety sú vhodné na spájanie s jedlom a konzumovanie. Mnohé sú jedovaté alebo inak nebezpečné. Kvety z kvetinárstiev a hobby marketov sú neraz chemicky upravované a prifarbované. Na konzumovanie sa hodia kvety z vlastnej záhrady, môžete si dokonca na jar založiť záhon s jedlými kvetmi. Prípadne od špecializovaných pestovateľov, ktorí kvety chemicky neošetrujú, alebo aj kvety z voľnej prírody. Postupne sa jedlé kvety objavujú aj v predaji. Ponuka sa stále rozširuje, možnosti experimentovať sú tak otvorené nielen pre gurmánov.

Na konzumovanie sa hodia kvety z vlastnej záhrady, môžete si dokonca na jar založiť záhon s jedlými kvetmi.

Bez obáv môžete s jedlom spojiť a konzumovať menšie a stredne veľké kvety ruží, sedmokrások, púpavy, kapucínok, nechtíkov, prvosienok, hluchaviek, mečíkov, cukety, sirôtok, fialky, klinčekov, petúnok, levandule, pažítky či boráka. Hodiť sa budú aj kvetné lupienky slnečnice, ibiša, georgín či chryzantém. Lákavé sú aj iné kvety. Predtým, než sa rozhodnete pre experimentovanie a využitie iných rastlín, overte si, či nie sú jedovaté. Kvety často pestovaných konvaliniek, narcisov, iskerníkov, jesienok, oleandrov, náprstníkov, rododendronov, stračonôžky a mnohých ďalších sú na tento účel napríklad nevhodné a môžu ublížiť.

Jedlé kvety

Prekvapivé chute

Pestrofarebné kvety dodajú jedlám sviežosť, viaceré ukrývajú aj nepoznané príchute. Kvetné lupienky georgín chutia netradične kyslasto, kvety kapucínky sú pikantné, fialky chutia sladkasto a podobne aj kvety ibiša. Špecifickou chuťou sa vyznačujú kvety levandule a nechtíka. Mnohé dodávajú vybraným jedlám nezameniteľnú chuť. Sýto modré kvety boráka sa napríklad výborne hodia do uhorkových šalátov, kvety kapucínky perfektne ochutia dobroty z grilu a mäsové jedlá.

Jedlé kvety

Aromatické kvety levandule, ruže či fialky dajú mnohým dezertom nezameniteľnú lahodnosť. Pre intenzívnejší účinok je ich ešte možné pár hodín pred podávaním jemne posypať cukrom. Pri dekorovaní a osladzovaní dezertov sú použiteľné aj sladkasté kvety prvosienky či hluchavky. Kvety sa väčšinou používajú pri finálnej úprave pokrmov, nevaria sa spolu s jedlom. Väčšina z nich by stratila nielen príťažlivý vzhľad, ale aj hodnotné aromatické látky.

Text a foto: Daniel Košťál