Predstavujeme netradičné hotely sveta

2531
No Mans Fort

H

otelové izby sa na seba často veľmi podobajú, existujú však aj také hotely, ktoré si nikdy nepomýlite s inými. Netradičné hotely sú totiž zavesené na stromoch, ponorené pod vodou alebo vytesané do ľadu. V akom by ste radi strávili noc?

 Kakslauttanen Hotel, Fínsko: Sklenené iglu pod žiariacim nebom

Chceli by ste vidieť polárnu žiaru z tepla obývačky? Nie je to nemožné – práve na tieto účely vo Fínsku postavili špeciálne sklenené iglu s priehľadným stropom v tvare pologule. Vďaka tejto úprave je možné zažiť noc v „milion star“ hoteli – budete totiž zaspávať s výhľadom na oblohu posiatu hviezdami alebo môžete obdivovať krásne farby, ktoré na oblohe vyčarí polárna žiara. A pritom budete sedieť v kresle pri krbe a popíjať horúci čaj. Rezort nie je otvorený celoročne, ale len v období, ktoré je na sledovanie polárnej žiary najvhodnejšie. Lokalitu hotela vybrali špeciálne na tento účel.

Arctcis Resort Hotel Finland
Sledovať polárnu žiaru a súčasne popíjať čaj pri krbe umožňuje hotelový komplex vo Fínsku.

Treehotel Švédsko: Apartmány zavesené na stromoch

V borovicovom lese vo Švédsku sa nachádza Treehotel. Sedem apartmánov, ktoré pripomínajú UFO taniere, vtáčie hniezdo alebo sklenenú kocku, je rozmiestených vysoko nad zemou, takmer v korunách stromov, a ponúkajú ubytovanie pre milovníkov prírody aj pre obdivovateľov architektúry. Každý z apartmánov je iný, všetky však majú minimalistický dizajn a sú ekologické. Súčasťou komplexu netradičných apartmánov je aj sauna, ktorá je rovnako ako apartmány umiestnená niekoľko metrov nad zemou.

Treehotel Cube
Ubytovanie na stromoch nájdete vo Švédsku. Je tam sedem apartmánov v rôznych štýloch.

Book and bed v Japonsku: Usteľte si v knižnici

Milovníkom kníh a večerného čítania je určený hotel s názvom Book and bed – vyspať sa tu môžete priamo v knižnici. V tomto hoteli nenájdete veľké postele s mäkkými vankúšmi a určite nie je vhodnou voľbou pre tých, čo trpia klaustrofóbiou, knihomoli si tu však prídu na svoje. Nemusia sa totiž presúvať od rozčítanej knihy do postele. Vybrať si môžete z dvoch typov postelí, prvý je tzv. bookshelf v poličke knižnice. K dispozícii je miesto na spanie a svetielko na čítanie. Druhou možnosťou je prenocovať v obchode s knihami. Na výber je tu 3 000 kníh v japončine a angličtine, takže máte čo čítať hneď niekoľko nocí.

Book and Bed Tokyo
Hotel pre knihomoľov, ktorí bez obľúbenej knižky nezaspia, je v Japonsku.

V8 hotel v Nemecku: Spánok za volantom povolený

Fanúšikovia krásnych áut a rýchlych kolies budú nadšení z hotelových izieb V8 v Nemecku. Namiesto postelí tam totiž nájdu slávne automobily – prebudiť sa môžu v mercedese alebo trebárs v miestnosti zariadenej v štýle čerpacej stanice či umývačky áut. Niektoré izby majú dizajn v štýle známych automobilových pretekov.

Hotel V8
Vyspať sa za volantom bez obáv z nehody umožňuje hotel V8.

 No Mans fort v Anglicku: Absolútne súkromie uprostred mora

Námorná pevnosť, postavená koncom 19. storočia, bola jednou zo stavieb, ktoré mali čeliť francúzskej invázii. Dnes patrí medzi najluxusnejšie hotely v Anglicku. Hostia sa sem dostanú len prostredníctvom trajektu alebo helikoptérou, ktorá môže pristáť na streche pevnosti. Jednou z najzaujímavejších miestností je kruhová obývačka umiestnená na vrchole majáka, ktorý je na streche pevnosti. Sú tam aj vírivky a wellness kútik. Interiér izieb je zariadený v retro štýle s námorníckymi prvkami.

No Mans Fort
Ak zatúžite po absolútnom súkromí ďaleko od ľudí, prenajmite si pevnosť uprostred mora.

Giraffe Manor v Keni: Obed v žirafej spoločnosti

Hotelový komplex Giraffe Manor v Keni ponúka ubytovanie v safari štýle. Ubytovanie má štýl 30. rokov 20. storočia, kedy Európania prvýkrát cestovali do Afriky na safari. Hoci je interiér hotela zaujímavý, dôvod jeho netradičnosti spočíva v inom. Neobvyklí sú totiž susedia – okolo hotela žije celé stádo žiráf Rothschildových, ktoré nazerajú oknom do hotela, naťahujú svoje dlhé krky k stolom s obedom alebo budia návštevníkov búchaním na okenné tabuľky. Práve týmto návštevníkom sú prispôsobené aj vysoké hotelové okná.

Giraffe Manor
Hotel obklopený žirafami sa nachádza v Keni. Dlhé krky žiráf sa naťahujú do otvorených hotelových okien.

Text: Linda Vojancová, foto: kakslauttanen.fi, treehotel.se, bookandbedtokyo.com, solentforts.com, thesafarricollection.com