Knižné novinky na českom trhu

283
Knihy

Jason Matthews: Rudá volavka

Rudá volavka
Foto: Knižní klub

Rudá volavka z pera veterána CIA s dokonalou znalosťou svojbytného sveta kontrarozviedky získala Edgar Award 2013 za najlepší špionážno-detektívny debut roku. Stala sa predlohou k celovečernému filmu štúdia Twentieth Century Fox s Jennifer Lawrence v hlavnej úlohe, ktorý vstúpil do kín 1. marca 2018.

Umění přirozeného domova
Foto: Esence

Rebecca Sullivanová: Umění přirozeného domova

Dnes si viac ako voľakedy ceníme zdravie a pohodu. Pre mnohých z nás sa to ale začína a končí tým, čo jeme a pijeme. Pokiaľ však naozaj chceme dosiahnuť prirodzený životný štýl a optimálne zdravie, treba zvoliť ucelenejší prístup. Kniha prináša námety a recepty na prírodné (a prirodzené) produkty pre celý dom, od kuchynskej špajzy po upratanie skríň, od kozmetickej taštičky po lekárničku (a dokonca i pár nápadov na výrobu úžasných prírodných nápojov).

Shari Lapena: Někdo cizí v domě

Někdo cizí v domě
Foto: Knižní klub

Druhý román autorky hitu vlaňajšieho roka, thrilleru Manželé odvedle, je jedným z TOP titulov pre rok 2018. V útulnej štvrti spokojných domovov zostávajú nebezpečné lži uzavreté za dverami… Shari Lapena prichádza s ďalšou rodinnou drámou plnou tajomstva a nečakaných zvratov, ktoré nikdy neprestanú prekvapovať.

Jak Hitler ukradl růžového králíčka
Foto: Argo

Judith Kerrová: Jak Hitler ukradl růžového králíčka

Je rok 1933 a okolo deväťročnej Anny sa začína všetko meniť. Ocko, slávny spisovateľ, zmizne a mama ju i jej brata rýchlo odváža v utajení preč. Čiastočne autobiografický príbeh známej spisovateľky a ilustrátorky Judith Kerrovej vyšiel po prvýkrát v roku 1971. Annina cesta cez Švajčiarsko a Francúzsko do Anglicka je plná prekvapení, hľadaní nových kamarátov i nutnosti adaptovať sa na nové podmienky.

Deepak Chopra: Sedm duchovních zákonů úspěchu

Sedm duchovních zákonů úspěchu
Foto: Pragma

Táto kniha predstavuje účinné princípy, ktoré vám umožnia dosiahnuť majstrovskú úroveň životného konania. Zistíte tiež, že sa váš život stal radostnejším, pretože tieto duchovné zákony činia život zmysluplným. Deepak Chopra skoncentroval esenciu svojho učenia do siedmich prostých princípov, ktoré možno ľahko uplatniť vo všetkých oblastiach nášho života. Choprovo dielo patrí bezpochyby k najvyhľadávanejším a najpredávanejším knihám svojho žánru.

Po stopách stoleté dámy
Foto: Portál

Lenka Pecharová: Po stopách stoleté dámy

Kniha k stému výročiu vzniku Československa prechádza jednotlivými rokmi republiky a v každom z nich upozorňuje na zaujímavosti, ktoré sa vtedy udiali. Zvedavé deti sa tak dozvedia nielen zásadné historické skutočnosti, ale i to, kedy bola vynájdená hra Pexeso, kto vymyslel kontaktné šošovky alebo čo znamená skratka SUNAR. Knihu sprevádzajú kvízy a dobové vtipy. Jej autorka je dlhoročná učiteľka v základnej škole.

Kosmonauti na pokraji smrti
Foto: Albatros Media

Karel Pacner: Kosmonauti na pokraji smrti

Od Gagarinovho letu sa kozmonauti stali nefalšovanými hrdinami doby. Málokto však domýšľal riziká, ktoré podstupujú, pokým sa neobjavili správy o mimoriadnych ťažkostiach počas ich výprav, čo obe veľmoci studenej vojny neradi priznávali. Títo ľudia vstupovali na nepreskúmanú pôdu a stávali sa doslova pokusnými králikmi. Autor odkrýva chvíle, keď kozmonauti smrteľné nebezpečenstvo ohromným úsilím zvládli, ale i tragédie, ktorým sa nedalo zabrániť.

Jan Kraus: Můj soukromý buzynes

Jan Kraus
Foto: Albatros Media

Pohľad populárneho českého moderátora na biznis, život a vzťahy. Povedané jeho slovami, ide o „knižku o všetkom mojom biznise. O tom, ktorý som robil v škole, v jazdiarni, s mojím otcom, s vojakmi, s mojou prvou ženou, s bytom, s komputerom, s Talianmi, s divadlom i s televíziou.“ Biznis moderátorovi výrazne zmenil život. Nie sú to len príjmy, výdavky, zisky atď., ale predovšetkým príbeh, ktorý kráča s ním.

Text: Marianna Sadloňová, foto: pixabay.com