GOURMET novinky

939
GentleJam
GentleJam

Flaviol

Gurmánsky olej

Flaviol, repkovo-reďkovkový olej lisovaný za studena, má spomedzi všetkých jedlých rastlinných olejov nielen najviac vitamínov E, ale aj najvýhodnejší pomer omega-3 a omega-6 mastných kyselín pre ľudský organizmus. Exkluzívny vyvážený pomer 1:1,98 pomáha znižovať riziko vzniku srdcových chorôb, chráni pred cukrovkou druhého typu, Alzheimerovou chorobou, ale aj pred slabnúcou činnosťou mozgu, spôsobenou starnutím.

www.somgurman.sk

Čaj pre pravých gentlemanov

Sir Winston Green Tea Lemon

Sir Winston Tea, to je predovšetkým kvalita a prémiová chuť, ktorú je možné dosiahnuť len starostlivým výberom tých najlepších čajových lístkov z najexkluzívnejších čajových plantáží. Čajoví gurmáni sa teraz môžu nechať uniesť prvotriednym zeleným čajom s povznášajúcou citrónovou príchuťou. Užite si vybrané gentlemanské spôsoby v spoločnosti nového čaju Sir Winston Green Tea Lemon, s ktorým zažijete delikátne chvíle povzbudzujúce sviežosť.

www.sirwinstontea.co.uk

Vitamínová bomba

Fruit Puree od spoločnosti Novofruct v inovatívnom obale v sebe skrýva zmes ovocia a zároveň vitamínov. Prekvapí vás bohatou ovocnou chuťou. V 100 gramoch Fruit Puree sa ukrýva vyše 94 % ovocia. Výrobok neobsahuje žiadne farbivá, konzervačné látky ani umelé prísady. Pre deti aj dospelých je vhodnou voľbou chutnej desiatej alebo zdravého dezertu. Túto lahôdku dostanete vo vašich obchodoch v príchutiach: jablko-broskyňa, jablko, čerešňa, hruška alebo záhradná zmes.

www.novofruct.sk

Fruit Puree

Baristova višňa

GentleJam sú džemy a omáčky skombinované s prémiovým alkoholom. Najnovší produkt v portfóliu sa volá Baristova višňa a ide o višňový džem s výberovou kávou a lahodnou Metaxou Private Reserve. Receptúry vytvára samotná majiteľka GentleJam a napríklad Baristovu višňu vyvíjala štyri mesiace. Pre dokonalý zážitok sa odporúča tento džem servírovať ako prílohu k divine, teľacine, husacine, ale aj k hovädzím a bravčovým steakom.

GentleJam

Dr. Oetker

Celozrnné múčniky s poctivou chuťou

Dr. Oetker prináša originálne svetoznáme múčniky s modernou prípravou v podobe dvoch noviniek – Celozrnný banánový chlebíček Dr. Oetker a Celozrnný mrkvový koláč Dr. Oetker. Šťavnatý banánový chlebíček s celozrnnou múkou a trstinovým cukrom obsahuje navyše čokoládové vločky i prírodnú vanilkovú arómu, takže koláčik bude nielen skvele chutiť, ale aj dobre vyzerať. Šťavnatý celozrnný mrkvový koláč je zase ozvláštnený ľanovými semienkami a chuťou i vôňou prvotriedneho korenia, akými sú škorica, aníz, klinčeky, koriander či fenikel.

Plechovka s dušou dobrodruha

Zlatý Bažant 73 can

Na pultoch predajní sa ocitlo medzi Slovákmi obľúbené pivo Zlatý Bažant ’73 v praktickej 500 ml plechovke. Tá je inšpirovaná priekopníckym prvenstvom hurbanovského pivovaru, ktorý v 70. rokoch v bývalom Československu ako prvý spustil sériovú produkciu tohto typu obalu. Vďaka tejto vtedy obrovskej inovácii pivo z Hurbanova cestovalo po celom svete, ba až za jeho hranice, či už v batohoch horolezcov počas expedície na Mount Everest alebo ako súčasť medzinárodnej vesmírnej misie. Vy si môžete vziať so sebou svoje obľúbené pivo v praktickom balení na akýkoľvek výlet.

www.heinekenslovensko.sk

Liptovská saláma

Tradične jemná saláma

Nechajte sa zlákať tradičnou receptúrou a jemnou zaúdenou chuťou Liptovskej salámy. Mäsová chuť a vôňa po použitých koreninách (muškátový kvet, muškátový orech a zázvor) oslovia nejedného gurmána. S Liptovskou salámou od Mecomu pripravíte chutné raňajky či pohostenie pre rodinu a priateľov. Užitočné rady o varení a veľa chutných receptov nájdete na stránke www.viemecovamchuti.sk.

Pripravila: Marianna Sadloňová, foto: archív firiem