Honda CR-V – štýlová a obľúbená

294
Honda CR-V

Na jesennom autosalóne vo Frankfurte sa medzi exponátmi značky Honda objavil taktiež model CR-V s prídavkom Lifestyle Plus.

Hneď na začiatku treba objasniť, že ide o špeciálnu edíciu akciového modelu, ktorý obsahuje kožené čalúnenie, predný i zadný nárazník Aero, spojler na dverách batožinového priestoru a dizajnové kolesá vo farbe Kaiser Silver. Celkové cenové zvýhodnenie modelu Lifestyle Plus je 5600 eur, z čoho hodnota akčného príslušenstva je 2500 eur a zľava pre zákazníka 3100 eur.

Honda CR-V

Preverené časom

Keď sa kedysi objavil automobil CR-V, výrobca mu dodal charakter mimoriadne príjemného spoločníka na cestovanie. Tieto vlastnosti postupne rozvíjal, v súčasnosti patrí tento model k špičke v ponuke danej triedy SUV nielen vizuálne, ale i technicky. Pozvanie dovnútra odhaľuje, že prístup za volant je pohodlný. Nie je však bezkľúčový a štartovanie taktiež prebieha klasicky, nie tlačidlom. Ďalšie spoznávanie ovládania sa už nesie v spokojnejšom duchu, architektúra palubnej dosky je vystavaná prehľadne a logicky, ovládanie funkcií sa dá realizovať aj prostredníctvom multifunkčného volantu. Zobrazované informácie, či už na prístrojovom paneli alebo na displejoch v strede, sú ľahko čitateľné. Posed za volantom je príjemný, CR-V poskytuje dostatok priestoru nielen vpredu, ale aj vzadu. Na dovolenku sa zbalíte bez ťažkostí, na batožinu je vyhradený úctyhodný objem 589 l. Na palube nechýbali bezpečnostný balík ADAS či systém Honda Connect plus navigácia.

Keď sa kedysi objavil automobil CR-V, výrobca mu dodal charakter mimoriadne príjemného spoločníka na cestovanie.

Pre labužníkov

V ponuke modelu CR-V figuruje ako pohonná jednotka 1.6 i-DTEC (118 kW/160 k/4000 ot./min; 350 Nm/2000 ot./min). Pre vyznávačov technických lahôdok je možnou voľbou 9-stupňová automatická prevodovka, umožňujúca pohodové zmeny prevodových stupňov, ale aj využívanie efektívnej práce motora. Počas jazdy zaregistruje posádka dobre odhlučnenú kabínu.

Honda CR-V

Ak chce vodič jazdiť ekonomicky, má možnosť použiť tlačidlo ECON. A keď sme už pri tejto téme, deklarovaná kombinovaná spotreba je 5,3 l nafty/100 km, my sme jazdili s cifrou asi 7,0 l/100 km. K veľmi dobrej efektivite prevádzky prispieva aj inteligentný pohon všetkých kolies 4WD. História dokázala, že jazdné vlastnosti tohto modelového radu patrili vždy k výborným. Na väčších nerovnostiach podvozok nebúcha a neuskakuje ani v zákrutách. S vozidlom sa dá vybrať aj do ľahšieho terénu, avšak kvôli menšej svetlej výške sú jeho dominantným jazdným prostredím predsa len spevnené cesty.

Honda CR-V

Vystavená cenovka

Za veľmi dobre vybavené vozidlo, či už sa to týka prvkov komfortu alebo bezpečnosti, si Honda účtuje v rámci akciovej ponuky 33 099 eur. Za ňu majiteľ dostane výborne vybavené SUV s elegantným vzhľadom, úsporným naftovým motorom, veľmi dobrými jazdnými vlastnosťami a modernou 9-stupňovou automatickou prevodovkou.

Text: Peter Stano, foto: Honda