Ako sa rodia ikony

225
Pre Francesca Terza a A. Filippa Ficarelliho, dvoch Talianov, ktorí stoja od roku 2016 na čele návrhárskeho tímu značky PANDORA, boli múzami pri vytváraní kolekcie na túto sezónu obdivuhodné prírodné sily.

Duo kreatívnych riaditeľov značky PANDORA podrobnejšie porozprávalo o podmanivých témach a inšpiráciách pre úchvatnú kolekciu šperkov jar 2018, ktorá je ich debutom.

Pandora

Pre Francesca Terza a A. Filippa Ficarelliho, dvoch Talianov, ktorí stoja od roku 2016 na čele návrhárskeho tímu značky PANDORA, boli múzami pri vytváraní kolekcie na túto sezónu obdivuhodné prírodné sily. Návrhári čerpali inšpiráciu nielen z charakteru značky PANDORA, ale aj z rozmanitosti ženy; ich debutová kolekcia určená na jar 2018 je majstrovskou kombináciou hlavných míľnikov z histórie značky PANDORA a novátorských detailov v dizajne, akými sú nádherné brúsené kamene, techniky spracovania skla a štruktúry, ktoré vypovedajú o dnešných ženách.

„Svojim zákazníčkam chceme naozaj porozumieť a navrhovať šperky, s ktorými nadlho spoja svoje životy. Značka PANDORA je jedinečná a veľmi obľúbená, chceme teda jej podstatu premietnuť aj do súčasného spôsobu videnia dizajnu. Chceme, aby sa z klasických kúskov stali ikony a chceme vytvoriť ikony nové.“

Pandora

Hlavnými hodnotami, ktoré Francesco a Filipo vyznávajú od úplného začiatku, sú nadčasový dizajn, porozumenie kultúrnej relevancii a bezpodmienečná pozornosť venovaná detailu; zároveň sa snažia posúvať hranice a rozvíjať dizajn značky PANDORA novým smerom. Jedným z ich cieľov je rozvíjať ponuku dostupného luxusu od značky PANDORA, preto v jarnej sezóne 2018 predstavia cenovo prístupnejšiu zlatú kolekciu. PANDORA Shine, nový úchvatný materiál – pozlátené striebro – otvára novú sezónu skutočne štýlovo. Jemne spracované zlaté včielky, motívy včelieho plástu a slnko v kolekciách Bee Mine a Rays of Sunshine zdôrazňujú osobnú silu žien, inšpirujú ich, aby nechali zažiariť svoju pravdivosť a dodávajú osobný dotyk všetkému, čo robia.

Pandora

„Zlato je milované už dlhé stáročia, je nadčasové. Je vnímané ako kráľovský a luxusný kov. Zlato sa spájalo so Slnkom a mužským aspektom, striebro s Lunou a ženským aspektom. Ženy mali vždy záujem, aby mohli tieto kontrasty vyjadriť.“

Rad strieborných šperkov The Nature of PANDORA vzdáva hold dedičstvu tejto značky. Modelované tvary, neprehliadnuteľné farby a prepracované detaily sa spoločne objavujú v návrhoch šperkov inšpirovaných dúhou a oslavujúcich podstatu života a ženstva. Rad The Enchanted Nature žiari kúskami a symbolmi inšpirovanými rozprávkami – od jemných divoko rastúcich kvetov a strapcov po nádherné závesy ako z krištáľov a korunky – šperky z tejto kolekcie sú ideálne na kombinovanie s klasickými kúskami zo šperkovnice.

Jedným z ich cieľov je rozvíjať ponuku dostupného luxusu od značky PANDORA, preto v jarnej sezóne 2018 predstavia cenovo prístupnejšiu zlatú kolekciu.

Nová a nepostrádateľná Bella-Bot od PANDORY je milý prívesok postavičky robota s pohyblivou hlavičkou, nohami a rukami; jarnému vzhľadu dodá hravosť a všestrannosť.

Pandora

Francesco a Filippo chcú ženám ponúknuť viac príležitostí na hranie a vytváranie vlastného štýlu pomocou šperkov z kolekcie. Duo kreatívnych riaditeľov viac ako módne trendy zaujímajú nové kombinácie farieb a využitie nadčasových prvkov novým spôsobom. Dávajú tak ženám možnosť, aby mohli vyjadriť, kým naozaj sú.

„Milujeme výrazné kontrasty, napríklad minimalistický ženský štýl, alebo naopak maximalistický. Alebo kombináciu tenkých a hrubých línií. Keď veci kombinujete, dostanete sa oveľa bližšie k vyjadreniu svojej osobnosti. Ak si oblečiete modré džínsy a tričko so šperkami, ktorými svoj štýl rôznym spôsobom dotvoríte, môžete si pripadať super silná, super ženská alebo super sexy. Šperky takto pôsobia odjakživa.“

Text: redakčný článok, foto: Pandora