Keď má večera cenu nového auta

323
Pizza
Najdrahšiu pizzu na svete môžete ochutnať v New Yorku, ozdobená je pravým zlatom.

Za najdrahšie jedlá sveta zaplatia hostia v reštauráciách neuveriteľné sumy, verte, že na tie najluxusnejšie večere by často nestačila ani mesačná výplata.

Cenu servírovaných pokrmov zvyšuje unikátnosť ingrediencií, miesto, kde sa jedlo podáva či spôsob foodstylingu. Ak máte prebytočné peniaze a chcete ochutnať pokrmy, ktoré sú najdrahšie na svete, vyberte si z nasledujúceho menu.

Pizza za 2 000 dolárov

Najdrahšiu pizzu na svete si môžete objednať v Industry Kitchen v New Yorku. V menu je pri tejto pizzi uvedená cena 2 000 dolárov, podľa odhadov tak vyjde jedno zahryznutie do pizzového cesta na 50 dolárov. To, čo je také drahé, však nie je cesto, ale ingrediencie, ktorými je pizza ozdobená. Sú na nej tie najvyberanejšie gastronomické lahôdky. Na pizzi sú francúzske hľuzovky, foie gras, syr Stilton a ten najlepší kaviár. Celá pizza je na záver posypaná 24-karátovými zlatými vločkami a zdobia ju jedlé kvety. Radi by ste túto pizzu ochutnali? V tom prípade si ju musíte objednať dva dni vopred. Cesto sa totiž pripravuje 48 hodín.

Celá pizza je na záver posypaná 24-karátovými zlatými vločkami a zdobia ju jedlé kvety.

Cukor nad zlato

Jedným z najdrahších dezertov sveta je cronut, ktorý nájdete v ponuke Dum Dum Donutterie v Londýne. Cronut je niečo medzi croissantom a donutom a v tomto podniku zaň zaplatíte 1 500 dolárov. Dezert je vyrobený z výnimočnej talianskej porcelánovej čokolády, v recepte je veľmi drahé šampanské a je ozdobený plátkami zlata a strukmi tahitskej vanilky. Vďaka pruhovanej štruktúre, ktorá vznikne po rozkrojení dezertu, býva táto drahá sladkosť nazývaná aj „Luxory Zebra“. Najdrahší Cronut je možné objednať aj online s doručením až do vašej kuchyne.

Cronut
Najdrahší cronut na svete si môžete objednať aj online.

Tortila plnená tisíckami dolárov

Tacos je v Mexiku jedným z najpopulárnejších jedál vôbec. To, ktoré si hostia môžu objednať v Grand Velas Los Garbos Rezorte, sa však líši nielen cenou. Už celkom samozrejmou ingredienciou pre najdrahšie jedlá sveta sú zlaté plátky. Nie je to inak ani pri najdrahších tacos. V tomto prípade sú súčasťou kukuričnej tortily. Ďalšou drahou ingredienciou je najluxusnejší kaviár na svete, Almas beluga, mäso Kobe, syr z čiernych hľuzoviek a kávové zrná. Cena tejto večere je 19 000 dolárov.

Tacos
Najdrahšie mexické tacos nie je iba pokrmom, ale aj umeleckým dielom.

Najžiarivejší hamburger: Glambourger

Tento zázrak je v ponuke londýnskej reštaurácie Honky Tonk, ktorá sa nachádza v Chelsea. Glamburger je zmes toho najlepšieho, čo trh ponúka. Mäso je mixom novozélandskej jahňaciny a hovädzieho Kobe tej najvyššej kvality a je dochutené iba himalájskou soľou. Uprostred glamburgeru je syr Brie s čiernou hľuzovkou. Súčasťou hamburgera je aj kanadský homár, kaviár z belugy a údené kačacie vajce so zlatým listom. Žemľa, v ktorej je cenný zázrak schovaný, je posypaná zeleným čajom Matcha a pokrýva ju zlatý list. Za najdrahší hamburger zaplatíte 1 700 dolárov.

Glamburger
Glambourger je najdrahší hamburger na svete a skladá sa z tých najväčších delikates, ktoré sú majstrovsky poskladané dokopy.

Bagel posypaný zlatom

Najdrahší bagel na svete stojí 1 000 dolárov a je v ponuke The Westin New York Hotela. Jeho cena je taká vysoká kvôli náplni – hľuzovkový krém, rizlingské želé, kustovnica, a to všetko posypané lístkami zlata. Po tom, čo šéfkuchár umiestnil fotografiu tejto špeciality na sociálne siete, rozpútala sa doslova smršť príspevkov a väčšina z nich nebola práve pochvalných. Pre bagel s plátkami zlata nemalo pochopenie veľa ľudí.

Bagel
Bagel, ktorý sa po zahryznutí zatrbliece – náplň je posypaná zlatými lístkami.

Text: Linda Vojancová, foto: pinterest.com, dailymail.com, ticbeat.com