Vision board – skutočne funguje?

259
Vision Board

Posledné roky sa čoraz viac začína presadzovať myšlienka osobného rozvoja, sebalásky a životnej prosperity. Pozitívnymi myšlienkami a afirmáciami si podľa mnohých odborníkov na sebarozvoj vieme do svojho života pritiahnuť šťastie, spokojnosť a harmóniu.

Na rovnakom princípe má fungovať aj takzvaný vision board, vďaka ktorému si budeme môcť splniť svoje tajné sny a túžby.

Vision Board

Nástenka prianí

Vision board je nástenka, na ktorej si môžete vizualizovať svoje sny, plány a túžby. Snívate o dovolenke na Maldivách alebo krásnom dome s obrovským bazénom? Žiaden problém. Stačí si len vytlačiť obrázky vysnenej dovolenky či domčeka a nalepiť ich na nástenku. Takto môžete pokračovať, až kým sa nástenka celá nenaplní vašimi cieľmi a prianiami. Obrázky môžete doplniť svojimi obľúbenými citátmi či krátkymi poznámkami.

Vision Board

Ak už máte hotovo, nástenku zaveste na miesto, na ktoré sa počas dňa najviac pozeráte. Môže to byť priestor v kancelárii, obývačke, spálni či kuchyni. Keď máte svoje sny a priania denne na očiach, podarí sa vám ich aj uskutočniť. To tvrdí viacero odborníkov na osobný rozvoj, podľa ktorých je vision board silným nástrojom na zhmotňovanie snov. Ako si však vytvoriť taký vision board, ktorý bude dokonale fungovať za každých okolností? Jednoducho! Zvládnete to v týchto štyroch krokoch.

Vision Board

Vision board krok za krokom

  1. Ešte pred tvorbou samotného vision boardu si dobre premyslite, po čom skutočne túžite a čo počas daného roka chcete dosiahnuť. Môže to byť výučba ďalšieho cudzieho jazyka, pevnejšie a vytvarované telo, výhra v behu či kúpa nového domu. Ak si nejakou túžbou nie ste stopercentne istí, radšej ju na vision board nelepte. Inak sa vám môže nakoniec splniť aj to, po čom ste tak veľmi netúžili.
  2. Dajte svojmu vision boardu vlastný rukopis. Vyberte si také farby, ktoré najviac obľubujete a sú súčasťou vášho života. Na výbere obrázkov si tiež dajte záležať. Obrázok, ktorý na nástenku nalepíte, by mal byť presným odrazom vašej túžby. Nástenku môžete ozvláštniť aj vašimi kresbami, ktoré by s prianiami mali korešpondovať.
  3. Popíšte svoje priania pod obrázkom a formulujte ich v prítomnom čase, ako keby sa už teraz diali. Napríklad: som krásna a milujem svoje telo; viem sa skvele korčuľovať na ľade a pod.
  4. Nezabudnite sa pri tvorbe vision boardu uistiť, že sú v ňom zastúpené všetky sféry vášho života – rodina, kariéra, voľný čas, financie a priatelia. Tieto oblasti by mali byť zahrnuté vo vision boarde, aby vo vašom živote vládla harmónia.

Začnite si plniť svoje sny

Možno si práve teraz kladiete otázku, či sa po tom, ako nástenku vytvoríte a umiestnite ju na viditeľné miesto, začnú diať vo vašom živote zázraky. Áno, začnú sa diať, ale musíte tiež priložiť svoju ruku k dielu. Bez toho to určite nepôjde. Nástenka, ktorú budete mať na očiach, vo vás určite vyvolá pozitívne emócie, a to najmä vtedy, ak už nejaká časť z nej nebude len snom, ale realitou. Ak už máte jeden cieľ splnený, vyškrtnite ho z nástenky a zároveň začnite robiť ďalšie kroky k tomu, aby ste si splnili ten ďalší. Len tak sa budete môcť pohnúť od jedného cieľa k druhému. Už teraz vieme, že to nebude prechádzka ružovou záhradou, ale ak to neskúsite, nikdy sa vám to nepodarí. Preto smelo do toho! Choďte za svojimi snami, nech to stojí, čo to stojí.

Vision Board

Vision board vám pomôže zhmotniť si svoje sny, preto sa nebojte snívať vo veľkom. Splňte si svoje priania, je to ten najkrajší pocit.

Text: Michaela Miňová, foto: unsplash.com, pexels.com