Malé fígle a veľký komfort

258
Samolepka Omedelbar
Stále so mnou, nástenná samolepka Omedelbar, dizajn: Bea Åkerlund, www.ikea.sk

D

o menších priestorov je vhodný nábytok rozkladací, výsuvný, skladací či s viacerými funkciami. Aj takéto praktické zariadenie však môže byť farebné, vtipné a plné úžasných nápadov.

Kuchyňa circle
Kuchyňa circle

Všetko poruke!

Dizajnová kuchynka Circle®so zabudovanými špičkovými spotrebičmi nesklame anitých, pre ktorých je varenie veľkou vášňou. Je vybavená chladničkou, umývačkou riadu, sklokeramickou varnou doskou, mikrovlnnou rúrou, odsávačom, drezom a odpadkovým košom. Vyniká veľkou úložnou kapacitou – stačí ju otočiť o 180 stupňov a k dispozícii sú pôvabné poličky, zásuvky a skrinky. Šetrí priestor – vyžaduje si menej ako dva štvorcové metre. Novozélandský výrobca CC-Concepts LTD si tento koncept nechal patentovať a ponúka viacero modelov v rôznych rozmeroch i farebnosti. Viac informácií na www.circle-kitchen.com.

Posteľ na stenu
Posteľ na stenu

Posteľ na stenu

Kompaktné riešenie predstavuje posteľ, ktorá sa cez deň zmení na sedačku s poličkou. Stačí ju zložiť a zasunúť do pevného dreveného rámu. Šikovné riešenie prináša anglická spoločnosť John Strand, ktorá sa špecializuje na nábytok do malých priestorov. Viac informácií získate na www.johnstrand-mk.co.uk.

Hravá, ale elegantná

Dizajnéri slovinskej spoločnosti LINA furniture navrhli skladací nábytokMoon, ktorý pozostáva z viacerých kombinovateľných modulov.Možno z nich vytvoriť posteľ, sedačku i nízky stolík. A keď nič z toho práve nepotrebujeme, jednotlivé kusy naukladáme na seba a dáme ich do rohu. Vďaka odnímateľnému a umývateľnému poťahu sa skladačka ľahko udržiava. K dispozícii je vo viacerých farbách. Viac na www.linafurniture.com.

Lina A
Lina A
Lina B
Lina B

Dolaďte svoj domov nápadito

Pár originálnych kúskov pridá vášmu bytíku osobitý štýl…

Vankúš leopard
Skrotí ma
Vankúš Leopard
Dizajn: MidsummerMilano
www.artemest.com
Držiak
Na úlovok
Držiak OminiFisherman na obrúsky
Dizajn: Ghidini 1961
www.artemest.com
Bodky magnetky
Skrytá sila bodiek, set piatichmagnetiek, dizajn: Hella Jongerius, www.vitra.com
Bozk
Zlatý bozk
Na jarný šalát
Dizajn: TeseoBerghella
www.casabugatti.com
Glóbus
Planéta krokodílov
Keramická dekorácia
Dizajn: Ceramiche Dal Prá
www.artemest.com
Váza Omedelbar
Na vysokej nohe
Váza Omedelbar
Dizajn: Bea Åkerlund
www.ikea.sk

Text: Dagmar Murgašová, foto: archív značiek