Letný flirt či nezabudnuteľná láska?

563
Junior
Milan Junior Zimnýkoval: Nikdy som nebol klasický druh baliča.

Zvyčajne býva krátka, no do duše a spomienok sa zaryje poriadne. Často si na ňu spomenieme aj po desaťročiach. Vraj pravá láska nehrdzavie, a prvá už vôbec nie. A čo letná? Preverili sme pamäť niektorých našich známych tvárí a zisťovali, ako si obľúbení chlapci spomínajú na platonické, nevypovedané, často neopätované, no predovšetkým nezabudnuteľné letné lásky.

Na malte a bicykli

Kto by uveril, že fešák Juraj Bača si na žiadnu letnú lásku či flirt nespomína? Možno ho ešte len čaká. Čomu sa teda v lete ako mladý chalan venoval? „Do táborov som nechodil. Hlavným dôvodom bola stavba domu. Aj s bratom sme niekoľko rokov cez letné prázdniny intenzívne pomáhali rodičom. Na lásky nebol čas a ani sily. Malta zvíťazila,“ usmieva sa sympatický herec. „Ďalšie roky to boli najmä festivaly s kapelou, každý deň sme hrali niekde inde, a ja sa tak rýchlo zamilovať neviem. Mojou láskou je aj bicyklovanie, jazdil som súťažne. No a teraz sa venujem joge, a hoci tam cvičia vlastne najmä dievčatá a ženy, žiadna iskra nepreskočila… Na sociálnych sieťach síce nachádzam rôzne odkazy, no nie som fanúšik takejto komunikácie, radšej mám priame kontakty,“ uzatvára Juraj.

Juraj Bača (vpravo)
Juraj Bača (vpravo) vo svojej doteraz najpopulárnejšej postave Richarda Majera v seriáli Komisár Rex.

Sklamanie na Rosničke

Sajfa
Sajfa sa tento rok pridal k dobrovoľníkom počas celoslovenského Dňa narcisov.

Napriek tomu, že obľúbený moderátor Matej Sajfa Cifra sa spomínať na letné lásky zdráhal s tým, že je roky šťastne ženatý, napokon sa priznal. Z tínedžerského leta sa zveril s veľmi živým a zároveň zraňujúcim zážitkom: „Spomínam si na kúpaliskové a festivalové jemné ,šramotenie´, kde sa iste dá poflirtovať a aj na chvíľku zaľúbiť. Kombinácia letné slnko a nejaký ten drink vie robiť divy, my muži znižujeme kritériá a so stúpajúcim úpalom sa nám všetky devy zdajú oveľa krajšie. (Smiech.) Aby som však nebol len fiktívny, pridám skutočný zážitok. V lete som roky chodieval na známe bratislavské kúpalisko Rosnička. Bol som zamilovaný piatak na základnej škole a pred odchodom na prázdniny sme sa s frajerkou lúčili, že v septembri pokračujeme. No na tom kúpalisku som sa od kamarátov dozvedel, že Zuzu videli na múriku s iným. Vtedy som pochopil, že letná láska leto nevydržala,“ dodal Sajfa a priznal, že ho to vtedy dosť ranilo.

Spolu tri desaťročia

Jaro Slávik, hudobný producent, scenárista, známy porotca zo šou Česko Slovensko má talent, pri otázke o letnej láske dlhšie mlčal a potom vyhŕkol: „Jasné, že si spomínam, veď s ňou žijem. Mojou letnou láskou je dodnes moja manželka. Sme spolužiaci zo strednej školy, tých pekných liet bolo veľa. Brali sme sa, keď sme mali dvadsať, vtedy som ju poznal jedenásť rokov. Keď to teda spočítam, sme spolu už tridsaťjeden rokov. A všetky sú zatiaľ naozaj krásne.“

Jaro Slávik
Jaro Slávik

Čoraz zamilovanejší

Bekr
Jaro Bekr

Choreograf a tanečník Jaro Bekr bez rozmýšľania vyhlásil: „Mojou veľkou a jedinou láskou je predsa Monika!“ Ani ako -násťročný nebol zamilovaný do nejakého iného dievčaťa? Pokrútil hlavou a po chvíľke prehrabávania v pamäti si zaspomínal: „Bývali sme na periférii Bratislavy, tam sa nijaké sídliskové lásky pri prašiakoch či na lavičkách v parku nekonali, u babky tiež nie, v škole sa mi nič také, čo by mi vážne zlomilo srdce, neprihodilo. No priznám sa, že najromantickejšie letá zažívam posledných deväť rokov, čo sme s Monikou manželia. Cítim, že sme ešte zamilovanejší ako na začiatku. Nuž a teraz to moje rodinné šťastie násobia naše deti, takže odpoveď na otázku o letnej láske je jednoznačná: prežívam ju teraz.“

Juraško
Roman Juraško

Katastrofa u babičky

Moderátor Roman Juraško sa netajil, že je letno-láskovo pozitívny: „Neviem, či v lete naše hormóny väčšmi reagujú, spomínam si však, že aj s kamarátmi som sa na toto obdobie veľmi tešil. Čakali sme, že sa niečo stane, niekoho spoznáme, že sa niečo radikálne zmení. Niektoré lásky vyšli, no mnohé boli aj frustrujúce. Keď som mal štrnásť, zaľúbil som sa do osemnásťročnej dievčiny. Bolo to u starkej na Liptove. Štyri roky sú v takom veku obrovský rozdiel. Prehliadala ma a veľmi som trpel. Na istý čas to veru narušilo môj „láskový“ rozvoj, prosto – neopätovaná letná láska bola v mojom prípade katastrofou. Paradoxne, tú, čo mi zlomila srdce, si najlepšie pamätám,“ usmieva sa moderátor, ktorý teraz každú chvíľku venuje svojej životnej láske, moderátorke Diane Hágerovej a ich dcérke Izabele.

Nebol klasický druh „baliča“

Junior
Milan Junior Zimnýkoval

Tínedžerské letné roky prežil moderátor Milan Junior Zimnýkoval s folklórnym súborom Zemplín na zájazdoch v zahraničí alebo na domácich festivaloch. „Bol som nonstop bezhlavo zaľúbený, no vždy len na päťdesiat percent, takže takú ozajstnú letnú lásku som nezažil. Možno som sa bál neúspechu, a preto som sa radšej nevyjadril, aby neprišlo NIE od dievčaťa. Priznávam, že som nemal odvahu prejaviť city. S kamarátom si hovoríme, že sme boli romantici. Ja som prepisoval básničky… Nikdy som nebol klasický druh baliča. Skôr som bol vždy kamarát, od ktorého sa nečakalo nič iné. (Úsmev.) Ktovie, ako by to bolo bývalo dopadlo, keby som sa vyjadril. Takže takto som sa vyhol aj prípadnému sklamaniu, nebol dôvod siahať si na život. (Smiech.) Trpezlivosť sa oplatila – do tridsaťpäťky som si počkal na to najlepšie, čo ma v živote stretlo. Dnes som šťastný z mojich dvoch žien.“ Čo na dievčatách a ženách Milana upúta najskôr? „U mňa sú to vždy oči a energia, ktorú vyžarujú. Prosto ,kukuč´ je veľmi dôležitý… Oči, oči, čierne oči…“ uzatvára zanietený folklorista.

Text: Bea Vrzgulová, foto: TV JOJ, TV Markíza, Liga proti rakovine, Pavol Urbánek