Výber gastronomických noviniek na slovenskom trhu

218
GentleJam
Brusnicová omáčka so šesťputňovým vínom

em ako lahôdka

Jedli ste už niekedy Brusnicovú omáčku so šesťputňovým vínom? Ak nie, tak vedzte, že takúto dobrotu nájdete iba v portfóliu džemov a omáčok s prémiovým alkoholom GentleJam. Omáčka s názvom Putňová brusnica obsahuje okrem vínka aj jedlé gaštany a borievky, takže na svoje si prídu najnáročnejší gurmáni. Odporúčame podávať k rôznym druhom syrov (ideálne plesňovým), ale aj k divine, teľacine a sviečkovej.

Neera sirup
Neera sirup

Detox a štíhla línia

Viac vitality, lepšie trávenie, silnú imunitu, krásnu pleť, vlasy aj nechty a štíhle krivky môžete mať po detoxikačnej kúre Neera, ktorá zbaví telo nahromadených odpadových látok, jedov i hlienu a naštartuje v ňom jeho prirodzené procesy. Stromový sirup Neera – najčistejšia miazga juhoázijských paliem – a najkvalitnejší kanadský javorový sirup stupňa C+ sú umne skombinované s čerstvou citrónovou šťavou, vodou a kajenským korením. Detoxom po dúškoch nahraďte tuhú stravu raz denne namiesto večere, jeden deň v týždni alebo počas 10-dňového Neera detoxu. Viac informácií na 0948 042 713 a na www.neera.sk.

Barzzuz
Barzzuz

Gurmánske kávy

Spoločnosť Barzzuz prináša plantážne (single origin) gurmánske kávy zo všetkých kútov sveta. Kávu pražia vo vlastnej pražiarni tradičnou technológiou na bubnovom pražiacom stroji. Proces má formu tradičnej manufaktúry. Sortiment spoločnosti tvoria plantážne kávy a kávové zmesi Barzzuz. Momentálne je v ponuke vyše 50 druhov káv vrátane BIO, Rain forest certifikovaných či bezkofeínových káv. Všetky sú v ponuke v rôznych stupňoch praženia, takže si určite vyberie každý.

Vyrobte si domácu zmrzlinu!

DrOetker
Dr. Oetker poctivá zmrzlina v dvoch variantoch: čokoláda alebo vanilková aróma.

Zmrzlina príjemne osvieži a uspokojí chuť na sladké, no nie vždy ju máme poruke. Dr. Oetker teraz prináša jedinečnú novinku v podobe poctivej zmrzliny v dvoch variantoch: čokoláda alebo vanilková aróma, ktorú si ľahko pripravíte doma. K baleniu stačí pridať vychladené plnotučné mlieko, vyšľahať a nechať v chladničke stuhnúť 5 hodín. Výsledkom je krásna smotanová konzistencia s bohatou chuťou vanilky či čokolády.

Portské – nápoj kráľov

Late Bottled Vintage 2010
Late Bottled Vintage 2010

Na čo si spomeniete, keď sa povie Portugalsko? Ak je to portské, tak pre vás máme krásne Late Bottled Vintage 2010, ktoré vás vo vôni ohromí zrelým červeným ovocím. V chuti je plné, so sladkými tanínmi, ktoré mu dodávajú eleganciu, ktoré pravé portské víno musí mať. Vychutnajte si ho s dezertmi, plesňovými syrmi typu Stilton alebo len tak, s milovanou osobou po dobrej večeri. Doprajte si nápoj kráľov, pri ktorom v tomto uponáhľanom svete na chvíľu zastanete a pookrejete na duši. www.vino-port.sk

Text: Marianna Sadloňová, foto: archív značiek