Jeseň prináša bohaté možnosti v Hoteli Gino Park Palace

1401
Hotel Gino Park Palace

Zažite luxus v štvorhviezdičkovom Hoteli Gino Park Palace, v ktorom každý z vás nájde presne to, čo hľadá – vhodný je nielen na pracovné stretnutia či oslavy, ale predovšetkým na relax.

Hotel Gino Park Palace sídli v budove kaštieľa Orlové, ktorý dal v roku 1612 postaviť uhorský šľachtic Žigmund Balassa. Pôvodne sa jednalo o renesančnú jednopodlažnú kúriu, ktorá mala byť pre šľachtickú rodinu Ballasovcov prísľubom nového moderného a pohodlného bývania, čo im studený a nehostinný Považský hrad už nedokázal poskytnúť. V tomto období bolo celkom bežné, že šľachta opúšťala hrady – kamenné nedobytné pevnosti, ktorých obranná funkcia stratila svoj význam a stavala si moderné a pohodlné rodinné sídla na vidieku i v meste.

Hotel Gino Park Palace

Začiatkom 18. storočia sa kúria prestavbou zmenila na dvojpodlažný štvorkrídlový kaštieľ. ​Ďalším významným majiteľom, ktorý zásadne ovplyvnil vzhľad kaštieľa, bol Pavol Balassa, pravnuk zakladateľa. Spolu so svojou manželkou Julianou Batthyány v prvej polovici 18. storočia kaštieľ veľkolepo prestavali v barokovom štýle. V tomto období pribudol tiež park a nádvorie s fontánou.

Prestavba

O tejto prestavbe sa dočítame z pamätného nápisu nad vstupným portálom kaštieľa. Gróf Pavol Balassa mal veľmi dobré vzťahy s cisárovnou Máriou Teréziou, ktorá kaštieľ rada navštevovala. V kaštieli sa dodnes dochovalo kreslo, na ktorom Mária Terézia rada sedávala. V priechode vstupného portálu kaštieľa môžeme vidieť aliančný erb rodov Balassa a Bathyány. Oba rodinné erby spája cisárska koruna vyjadrujúca vďaku Márii Terézii a cisárskemu dvoru, ktorý Balassovcom potvrdil grófsky titul.

Kaplnka

K najhodnotnejším častiam kaštieľa patrí neskorobaroková kaplnka Sv. Jána Nepomuckého s rokokovým interiérom, ktorá bola vybudovaná v rokoch 1770 až 1780. Kaplnka zaberá výšku dvoch podlaží v západnom krídle kaštieľa. Rodina Balassovcov vlastnila toto svoje veľkolepé rodinné sídlo dlhých 250 rokov. Neskôr kaštieľ vystriedal viacerých majiteľov, no nie všetci boli preň a jeho okolie prínosom. K zaujímavostiam patrí fakt, že začiatkom 20. storočia kaštieľ niekoľko rokov vlastnil svetoznámy český husľový virtuóz a skladateľ Jan Kubelík. O poslednú dvojročnú rekonštrukciu kaštieľa, ktorej výsledkom je štvorhviezdičkový hotel, sa zaslúžil Dr. Nodari Giorgadze.

Hotel Gino Park Palace

Hotel

Priestranné izby s vysokými klenutými stropmi ohúria aj tých najnáročnejších návštevníkov. Svojím vybavením spĺňajú požiadavky moderného komfortného ubytovania a luxusu. Okrem dvojlôžkových izieb Classic, De luxe a Suite hotel ponúka Prezidentský a Rodinný apartmán.

Hotel Gino Park Palace

Reštaurácia

Gastronómia reštaurácie Gino Park Palace vychádza z jednoduchého princípu použitia surovín slovenského a regionálneho charakteru. Dynamická ponuka jedálneho lístka je zostavená v súlade so sezónnymi potravinami a tradičnými postupmi prípravy jedál overenými časom.
Zároveň je celý proces obohatený o aktuálne trendy slovenskej a svetovej gastronómie a originálnym rukopisom šéfkuchára Jána Adamíka.

Hotel Gino Park Palace

Biznis

Doprajte svojim obchodným aktivitám nezabudnuteľnú atmosféru. Hotel je vzdialený len 2 minúty od zjazdu z diaľnice D1 Centrum Považská Bystrica, ponúka rýchly a dostupný spôsob na stretnutie s obchodnými partnermi.

Hotel Gino Park Palace

Rodinné oslavy a svadby 

Priestory a zariadenie spolu s profesionálnymi službami hotela a reštaurácie sú pravou kombináciou pre dokonalú svadbu či rodinnú oslavu. Preto i stretnutia väčšieho počtu osôb pri rôznych príležitostiach zostávajú zážitkom na dlhý čas.

Aktivity

Považská Bystrica sa prezentuje najmä malebnou prírodou obklopujúcou celé mesto. Okolie mesta ponúka možnosti športového vyžitia a tiež priestor pre oddych a relax v prírodnom prostredí. Romantické zákutia ukryté hlboko v horách sú príjemným pozastavením pri turistických či cykloturistických potulkách.

Text a foto: Hotel Gino Park Palace