Ultimátne francúzske umenie starať sa o krásu

206
Black rose

Praha je nabitá beauty štúdiami a kozmetickými salónmi rôznych úrovní kvality, ale medzi tými najlepšími vyniká Sisley L’Institut. Jediná návšteva chrámu francúzskeho kozmetického luxusu na brehu Vltavy vás presvedčí, že práve detaily sú to, čo posúva celok k dokonalosti.

Black rose Francúzska značka Sisley patrí medzi najprestížnejšie beauty brandy sveta a pomyselné miesto na slnku si vydobyla predovšetkým vďaka nekompromisne puristickému prístupu k práci so svojimi ingredienciami. Razí cestu kozmetickej fototerapii využívajúcej vitálnu energiu rastlín prostredníctvom ich esenciálnych olejov a jej filozofia spočíva v dôraze práve na účinné rastlinné zložky spracované do najefektívnejších formúl. Make-up radu Sisley a podmanivé parfumy zo segmentu haute parfumerie sú na českom trhu dostupné už pomerne dlho, možno ste však nevedeli, že účinky tejto kozmetiky je v Prahe možné spoznať aj na profesionálnej úrovni v Sisley L´Institut, jedinom beauty štúdiu u nás, ktoré nesie oficiálne osvedčenie značky. Tento chrám krásy a relaxu neomylne vedie Andrea Slancová, beauty expertka, ktorú so Sisley spája už štrnásť rokov trvajúca spolupráca.

Sila atmosféry starej Prahy

Black roseInštitút sa nachádza v očarujúcom historickom prostredí Pachtovho paláca, ktorý je síce vďaka svojej polohe na Smetanovom nábreží súčasťou samotného centra Prahy, zároveň v ňom však vytvára svojráznu oázu pokoja a sofistikovanej elegancie. Takmer zenový pokoj tunajšieho prostredia zastáva úlohu prvého kroku, akejsi iniciácie kozmetického rituálu – dokáže totiž presvedčivo naladiť na nasledujúcu starostlivosť. Ako sme už spomínali, Sisley stavia na piedestál silu rastlinných výťažkov a esenciálnych olejov. Pri mnohých značkách to môže znamenať nedostatočnú efektivitu obetovanú na úkor čoraz populárnejšieho a žiadanejšieho organického prístupu, čo však neplatí pre Sisley, lebo produkty tejto značky sú zjavne funkčné – najmä teda pri profesionálnom ošetrení v L’Institut –, ale tiež mimoriadne príjemné pre zmysly.

Čierna ruža pre večnú mladosť

Vyskúšajte tu exkluzívne Fytoaromatické ružové ošetrenie pleti, opulentnú procedúru dedikovanú omladzujúcej sile výťažkov zo vzácnej čiernej ruže. Black roseRelaxačná starostlivosť spojená s jogovým dýchaním trvá hodinu a pol, pričom celý čas je naplnený jemnými vôňami, ktoré regenerujú myseľ. Ťahy rituálu nie sú zďaleka náhodné, ale naopak, majstrovsky zostavené tak, aby okrem starostlivosti o pokožku dokázali zároveň zbavovať stresu s účinkom na celý organizmus. Ako viditeľný výsledok ošetrenia môžete očakávať ústup opuchov (špeciálne v oblasti očného okolia) a liftingový efekt, z dlhodobého hľadiska potom oceníte intenzívnu hydratáciu. Procedúra zahŕňa citlivú gomáž, ktorá je alternatívou k agresívnejšiemu peelingu, energizáciu pleti ruženínovými tyčinkami, kozmetickú masáž tváre, krku a dekoltu a intenzívnu masku. Malá rada na záver – do Sisley L’Institut si zájdite až večer, keď už na vás nečakajú nijaké povinnosti alebo v deň zasvätený čisto starostlivosti o seba. Toto je totiž naozaj výnimočný zážitok, ktorý si zaslúži doznieť.

Text: J. Volnerová, foto: archív