Elegancia aj pre vnúčatá

492
Interiér
Konferenčný stolík v obývačke pokrýva tkanina so strapcami od Scalamandre, drevené kreslá pochádzajú z dielne Minton Spidell.

Zrekonštruovaný apartmán na newyorskom Manhattane rozpráva nový príbeh života rodiny. Jej minulosť sa však nestratila, ale premietla do farebnosti príbytku, ktorý upúta na prvý pohľad.

Svetlé odtiene sýtych farieb vracajú majiteľa apartmánu do detstva v Portoriku, kde sa narodil. Nabíjajú ho energiou a súčasne aj pokojom, ktorý pôsobí ako kotva v prístave domova. Preniesť typickú farebnosť karibského rodiska do víru amerického veľkomesta bola jedna zo základných požiadaviek majiteľa pred rekonštrukciou. Za dôležitú považoval aj prezentáciu svojej kolekcie latinskoamerického umenia. Táto zbierka prezrádza elegantný životný štýl majiteľa, ktorý si potrpí aj na pohodlie. Chcel, aby nový interiér poskytoval dokonalý komfort pre celú rodinu, a teda i jeho vnúčatá, s ktorými rád trávi voľné chvíle.

Interiér
V apartmáne s rozlohou 168 m² sa nachádza viacero spální. V izbe majiteľov dizajnéri obložili steny, aby zakryli úložné priestory.

Na vlnách farieb

Prácami majiteľ poveril jednu z popredných amerických dizajnérskych firiem Solis Betancourt & Sherrill, ktorá pochopila, ako si rodina bude užívať nový priestor a vytvorila interiér plný estetických zážitkov. Začínajú sa už vo vstupnej hale, kde nad konzolový stolík umiestnili dva obrazy od známej portorickej maliarky Olgy Albizu. Stenu namaľovali modrou farbou a pokryli ju pozláteným obkladom od Weitznera. Sieťový vzor umožňuje preniknúť farbe stien.

Interiér
Domáca galéria s obrazmi Olgy Albizu a pôsobivá farebnosť ohúria už vo vstupnej hale apartmánu.

V obývačke sa snúbi živá farebnosť so súčasným umením, pričom miestnosť si zachováva eleganciu tradičného salónu. Nad krbom upúta dielo, ktoré vytvorila kubánska výtvarníčka Zila Sanchez. Autorkou kruhu nad pohovkou je Linling Lu.

Interiér
Záclonová tkanina od JAB Anstoetz vyčarovala pôvabný nočný stolík.

Zmeny s veľkým účinkom

Steny v jedálni pokryli tapetami z hodvábneho damašku, ktoré vytvárajú príjemný farebný kontrast s hodvábnymi závesmi. Štyri klubové kresielka sú na kolieskach, aby sa s nimi dalo ľahko manévrovať. Okrúhly stôl vnáša do miestnosti prvok modernosti.

Do spálne majiteľa dizajnéri navrhli na steny obloženie, aby skryli úložné priestory. Pokojnú atmosféru miestnosti dotvára farebná harmónia s akcentom na zelenú.

Malá domáca galéria pokračuje v hosťovskej izbe nad dvoma lôžkami, kde trónia obrazy známeho portorického maliara Wilfreda Chiesu. Celému priestoru dodávajú nádych ženskosti vyšívané hodvábne vankúše od Cowtan & Tout.

Interiér
Steny v jedálni pokrývajú hodvábne damaskové tapety výrobcu de Gournay. Závesy s ozdobným dekorom pochádzajú z rodinnej firmy Kravet, ktorá si v tomto roku pripomína 100. výročie založenia.

Text: Dagmar Murgašová, foto: Jackson Hill a Marcos Galvany