KIA na špičke ekologických automobilov

159
KIA

Priaznivcov automobilov šetrných k životnému prostrediu asi prekvapí, že treťou najpredávanejšou značkou osobných áut s alternatívnym pohonom v Českej republike za rok 2017 bola KIA.

Podobným prekvapením je aj jej piata pozícia v predaji vozidiel na čisto elektrický pohon. A to všetko prakticky bez veľkej reklamy, čo je ešte cennejšie.

KIAV súčasnosti značka Kia ponúka štyri modely osobných automobilov s ekologickým pohonom – dvojicu elegantných crossoverov Niro HEV, čo je štandardný hybrid, a Niro Plug-in, čo je hybrid s možnosťou vonkajšieho dobíjania. Druhú dvojicu tvorí sedan a kombi manažérskeho vozidla Optima. Oba karosárske varianty sú dostupné s benzínovým motorom 2,0 GDI a s vonkajším dobíjaním, tzv. Plug-in Hybrid. Okrem týchto hybridných modelov Kia ponúka aj rýdzi elektromobil Soul EV, ktorý má nulové emisie. Do konca tohto roku Kia rozšíri svoju ponuku o ďalšie dve ECO vozidlá – čisto elektrický crossover Niro EV a mild-Hybrid, ktorý bude v ponuke najpredávanejšieho SUV značky modelu Sportage.

KIAZnačka Kia dnes predstavuje nenápadnú, ale o to intenzívnejšiu silu v oblasti najmodernejších technológií pohonu moderných osobných automobilov, pre ktoré nie je ochrana životného prostredia len reklamným heslom.

KIA

Text a foto: KIA