Gadgety do domácnosti

195
Home

Hudobný valček

Reproduktor Xiaomi Mi Pocket Speaker 2 má tvar valca (60 × 93 mm) a otočný regulátor hlasitosti je v hornej časti. Tam je zároveň menič. Hrá teda do priestoru a nezáleží na tom, ako reproduktor natočíte. Ovládačom sa mení hlasitosť, ide o krokovú zmenu. Zatlačením sa reproduktor vypne, prijme hovor alebo pozastaví hudba. Vpredu je signalizačná LED dióda, ktorá neruší. Nabíja sa cez microUSB port a batéria vydrží prehrávanie hudby až po dobu 7 hodín. Jednoduchý reproduktor, ktorý je najmä ako dizajnový doplnok, ladí s celkovým portfóliom tejto značky.

Hudobne ho treba brať s rezervou. Nám sa najviac osvedčil na filmy. Hudba bola mierne zastretá s menej výraznými basmi. Jeho výkon je 5 W, takže nebude konkurovať rozmerovo väčším reproduktorom na trhu. Pre menej náročných a deti, ktorým chcete dopriať jeden z najkrajších a minimalistických reproduktorov, to môže byť jedna z možností.

Xiaomi Mi Pocket Speaker 2
Xiaomi Mi Pocket Speaker 2
Cena: 29,60 €

Stĺpcový ventilátor

Elegantný stĺpový ventilátor Peter od firmy StadlerForm poskytuje príjemný chladiaci efekt s optimálnou distribúciou vzduchu. Súčasne šetrí vzácne miesto u vás doma. Ovláda sa dotykom a je vybavený otočným režimom na optimálne rozdelenie chladného vzduchu po celej miestnosti. V týchto horúcich dňoch je to ideálny spoločník. Peter zaujme nielen dizajnom, ale aj inteligentnými funkciami. Ponúka 3 nastavenia rýchlosti, časovač, špeciálny oscilačný režim, režim pre prirodzený vánok a taktiež praktický diaľkový ovládač. Spomenutý oscilačný režim je ideálny pre rovnomerné prúdenie vzduchu v miestnosti. Peter má 3 úrovne rýchlosti, od príjemného vánku až po silný vietor, aby zaistil čo najlepší chladiaci efekt. Okrem toho ponúka režim prirodzeného vánku „Natural Breeze“, ktorý simuluje prírodné poveternostné podmienky.

StadlerForm
StadlerForm
Cena: 179 €

Domáca bezpečnostná kamera za skvelú cenu

Xiaomi Mi Home Security Camera 360° je malé biele zariadenie, ktoré môže svojím dizajnom pripomínať malého robota. Kameru môžete postaviť na stôl či rovnú plochu, prípadne ju pripevniť o strop. Súčasťou balenia je materiál, ktorý vám s prichytením pomôže. Ako už názov napovedá, bezpečnostná kamera od Xiaomi dokáže pokryť 360° priestor. Nie v rámci jedného záberu, avšak kamera je otočná, takže s ňou môžete podľa potreby na diaľku pohybovať. Xiaomi Mi Home Security Camera 360° sníma okolie v rozlíšení 720 p. Môžete si aktivovať nočný režim, a to automaticky alebo manuálne. Tiež je možné aktivovať širokouhlý režim obrazu a vodoznak, ktorý obsahuje informácie o čase. Pomocou aplikácie môžete zhotovovať snímky a krátke videá do telefónu aj aktivovať obojsmernú komunikáciu. Reproduktor a zabudovaný mikrofón v kamere sú priemernej kvality.

Xiaomi Mi Home Security Camera
Xiaomi Mi Home Security Camera
Cena: 54,90 €

Aj rýchlovarná kanvica môže byť inteligentná

Xiaomi Mi Smart Kettle je biela rýchlovarná kanvica na vodu. Stavila na čistý dizajn a nám sa to páči. Vnútro kanvice je vyrobené z nehrdzavejúcej ocele a jeho objem je 1,5 litra, povrch je z plastu. Naspodku z vnútornej strany rúčky sú dve tlačidlá s LED diódami. Tlačidlo BOIL slúži na manuálne zapnutie kanvice a zovretie vody a druhé tlačidlo WARM na udržanie teploty vody v kanvici.

Kanvica však nemá žiaden displej, ovláda sa pomocou mobilnej aplikácie Mi Home. V aplikácii dokážete sledovať aktuálnu teplotu vody v kanvici jednak číselne, ako aj meniacou sa farbou z modrej po oranžovú. Táto farba indikuje vriacu vodu. Kanvica dokáže udržať žiadanú teplotu vody až 12 hodín. Túto teplotu si viete zvoliť v aplikácii, rovnako ako čas, ako dlho sa má teplota udržiavať. Aplikácia má predvolené tri teplotné režimy, 90°C – napríklad na prípravu kávy, 80°C na zaliatie zeleného čaju či 50°C na prípravu detskej stravy.

Xiaomi Mi Smart Kettle
Xiaomi Mi Smart Kettle
Cena: 43,90 €

Xiaomi Mi sonická zubná kefka

Pri sonickej zubnej kefke je usporiadanie štetín rovnaké ako pri klasickej zubnej kefke, pričom štetiny kmitajú sonickým pohybom zhora nadol. Zubná kefka od Xiaomi dokáže tento pohyb vykonať 31-tisíckrát za jednu minútu. Zubnú kefku môžete bezdrôtovo spárovať s aplikáciou Mi Home a sledovať štatistiky čistenia vašich zubov. Aplikácia ponúka denné štatistiky a bodové hodnotenia vášho čistenia a zobrazuje odporúčania, aby ste vedeli, ako sa v čistení zubov zdokonaľovať. V rámci týždenných štatistík si na 3D modeli chrupu môžete pozrieť, ktorej konkrétnej časti by ste mali venovať viac pozornosti, lebo ju zanedbávate. Sonická zubná kefka Xiaomi umožňuje tri čistiace režimy. Jemný režim, ktorý je určený pre ľudí s citlivými ďasnami, normálny režim a potom prispôsobený režim.
Práve prispôsobeným režimom je zubná kefka Xiaomi zaujímavá. V aplikácii si môžete režim nastaviť a celkovú dĺžku čistenia tak predĺžiť na 2,5 minúty. V balení k zubnej kefke je jedna čistiaca hlavica, samotná zubná kefka, farebné krúžky na rozlíšenie zubnej kefky, ak by ste ich mali doma viacero a nabíjačka s koncovkou USB. Výrobca počíta s tým, že máte doma nabíjačku napríklad ku smartfónu a nabijete si s ňou aj zubnú kefku. Dĺžka nabíjania je približne dvanásť hodín. Na jedno úplné nabitie vydrží viac ako sedem dní.

Xiaomi
Xiaomi
Cena: 45,90 EUR

Text: Tomáš Buranský, foto: archív firiem, flickr.com