Tri najlepšie strešné bary na svete

179
New York Bar
New York Bar, Park Hyatt, Tokyo, Japonsko

Či už popíjate ostrý gin-tonic, osviežujúci Pimm´s alebo jednoduchý nealkoholický koktejl, z týchto okázalých barov chutí každý nápoj skvele, či už počas zábavných večerov s priateľmi, alebo pri romantickom západe slnka s vašou druhou polovičkou.

II Bar – Bulgari Hotel, Shanghai, Čína

Najvzrušujúcejšia destinácia na drink v celom Šanghaji sídli na 47. poschodí luxusného hotela, ktorého priestory sú rovnaké ako v jeho ostatných pobočkách hotelov a rezortov Bulgari. II Bar bol navrhnutý architektmi Antoniom Citteriom a Patriciou Viel – jeho tvar je tradične oválny, ale výhľad je naozaj dychberúci. Budete očarení panorámou rieky Huangpu, historickými budovami Bund a neustále rastúcimi futuristickými mrakodrapmi Pudong. O poschodie vyššie je vonkajšia terasa, kde je zážitok z atmosféry ešte vzrušujúcejší. V ponuke nápojového menu je mimoriadne populárny signature koktejl Bulgari, ktorý je zmiešaný z ginu, Aperolu, ananásového a pomarančového džúsu a limetky.

Bulgari shanghai
II Bar – Bulgari Hotel, Shanghai, Čína

New York Bar, Park Hyatt, Tokyo, Japonsko

Populárny Bar (najmä pre filmových fanúšikov) sídli v 52-poschodovom mrakodrape, ktorého priestory sa využili aj počas natáčania filmu Stratené v preklade v hlavnej úlohe so Scarlett Johansson a Billom Murrayom. Každý večer sa tu organizujú živé jazzové vystúpenia, ktoré ešte väčšmi doplnia celkovú atmosféru 20. a 30. rokov minulého storočia s neopakovateľným výhľadom na metropolu. Britskí a európski návštevníci budú obzvlášť milo prekvapení, keďže v bare je stále dovolené fajčiť. Vstup do baru je spoplatnený pre neubytovaných hostí.

New York Bar
New York Bar, Park Hyatt, Tokyo, Japonsko

Rock Bar, Ayana Resort & SPA, Bali, Indonézia

Unikátny bar bol postavený priamo na vrchole skál vo výške až 14 metrov nad hladinou Indického oceána. Veľmi obľúbený spomedzi ostatných barov je vďaka jeho nezabudnuteľnému západu slnka a živým vystúpeniam domácich a medzinárodných dídžejov, ktorí sa postarajú o energický večer plný kvalitnej hudby až do skorých ranných hodín.

Rock Bar
Rock Bar, Ayana Resort & SPA, Bali, Indonézia

Text: Michaela Mičatková, foto: archív spoločností