Najnovšie vlajkové lode – ktorú si vybrať?

360
Samsung
Samsung Galaxy S9

Zvažujete kúpu nového smartfónu a chcete si vybrať z toho najlepšieho, čo je aktuálne dostupné na trhu? Pripravili sme pre vás prehľad najnovších vlajkových lodí.

 Samsung Galaxy S9 a S9+

Galaxy S9 aj S9+ vyzerajú štýlovo a elegantne a kombináciou veľmi tenkých rámčekov nad aj pod displejom či zaoblenou obrazovkou sa odlišujú od ostatných telefónov na trhu. Dizajn je jedinečný a nezameniteľný. Galaxy S9 ponúka veľkú obrazovku v malom a štíhlom tele, ktoré je vhodné aj do menších ženských rúk. Model S9+ poteší milovníkov veľkých obrazoviek telefónov.

Obe vlajkové lode od Samsungu využívajú Super AMOLED displej, ktorý patrí svojou kvalitou medzi to najlepšie na trhu. Model S9 má uhlopriečku 5,8 palca, Galaxy S9+ ponúka 6,2-palcovú obrazovku.

Samsung Samsung výrazne vylepšil aj reproduktory v telefóne, ktoré teraz hrajú hlasnejšie a kvalitnejšie. Dynamika zvuku je lepšia, nechýbajú mu basy, a tak si viac užijete sledovanie videí či počúvanie hudby. Galaxy S9 a S9+ sú zároveň jedny z mála telefónov, ktoré ešte stále ponúkajú 3,5 mm jack pre jednoduché a pohodlné pripojenie káblových slúchadiel. Podľa očakávaní ide o jeden z najvýkonnejších telefónov, ktorý si bez problémov poradí s akýmikoľvek aplikáciami a používaním.

Fotoaparát má dve clony, ktoré sa podľa potreby prepínajú podľa toho, či fotíte v dobre osvetlenom prostredí alebo v horších až zlých svetelných podmienkach. Galaxy S9 a S9+ vďaka tejto technológii prinášajú lepšie fotografie najmä v horšom svetle a zároveň ponúkajú väčšiu variabilitu pri fotení v manuálnom režime. A pokiaľ je pre vás dôležitý aj kvalitný záznam videa, lepší smartfón so systémom Android dnes pravdepodobne nenájdete.

Obe verzie Galaxy S9 ponúkajú jednodňovú výdrž, praktickú funkciu vždy zapnutého displeja, na ktorom sa zobrazujú dôležité upozornenia a aktuálny čas, operačný systém Android 8.0 s množstvom doplňujúcich funkcií a služieb od Samsungu a tiež aj zábavné funkcie fotoaparátu, ako sú rôzne efekty či možnosť vytvoriť si svoj vlastný digitálny portrét.Samsung

TOP 3 vlastnosti

  • Fotoaparát s duálnou clonou, ktorý prináša lepšie fotky v horšom svetle;
  • stále atraktívny a unikátny dizajn, ktorým sa Samsung odlišuje od zvyšku trhu;
  • špičkové zabudované reproduktory.

 

Sony Xperia XZ2

Sony Xperia XZ2 prináša dlho očakávanú zmenu dizajnu. Ide o špecifický telefón, ktorý má 5,7-palcový IPS displej s rozlíšením 1080 × 2160 s menšími rámikmi nad a pod displejom, avšak dvojica reproduktorov, ktorá smeruje priamo na vás, je stále špecifická práve pre vlajkové lode tejto značky. Reprodukcia zvuku sa zlepšila v prípade konkurenčných telefónov a ani Sony nezaháľalo – stereo reproduktory sú teraz hlasnejšie. 3,5 mm jack na telefóne nenájdete.

Chrbát novej Xperie je zaoblený, vďaka čomu je telefón v najhrubšom bode o poznanie tučnejší, ako je dnes trendom. Chrbát je zo skla, avšak Sony na ochrannom skle nešetrilo, a to z oboch strán. Pri držaní telefónu je to poznať, je však aj ťažší ako konkurencia. Nechýba ani odolnosť voči vode a prachu, takže telefón prežije, keď ho polejete alebo vám padne do bazéna či vane s vodou.

Sony xperia xz2

Xperia XZ2 je navrhnutá ako smartfón pre multimediálny zážitok. Unikátnou vlastnosťou je funkcia, ktorá vylepší SDR obsah na HDR kvalitu. V praxi to znamená, že videá sú na displeji tohto telefónu zobrazené vizuálne atraktívnejšie, ako je tomu v skutočnosti. Sony má v rukáve aj funkciu dynamických vibrácií, ktorá chce posunúť zážitok zo sledovania videí či počúvania hudby na ďalšiu úroveň.

Sony Xperia XZ2 má najlepší grafický výkon spomedzi vlajkových lodí, čo oceníte, pokiaľ sa často hrávate na telefóne hry. Pre určitú skupinu používateľov bude výhodou aj operačný systém Android 8.0 s minimálnou úpravou používateľského rozhrania.

Batéria má kapacitu 3180 mAh, avšak je úctyhodné, ako ju dokázalo Sony využiť. Vylepšený je aj fotoaparát, ktorý robí viditeľne kvalitnejšie fotky vo dne aj v noci. Xperia XZ2 nahráva superspomalené video ako jediný telefón aj vo Full HD rozlíšení a disponuje aj unikátnou funkciou nahrávania videa v 4K HDR.

TOP 3 vlastnosti

  • Multimediálne funkcie, ako je vylepšenie obrazu či dynamické vibrácie;
  • nový dizajn s ergonómiou, ktorá príjemne prekvapí;
  • najefektívnejšie využitá batéria, ktorá sa tak rýchlo neopotrebuje.

 

Huawei P20 a P20 Pro

Vlajkové lode spoločnosti Huawei sú dostupné v dvoch prevedeniach a obe sa chvália výborným fotoaparátom. Huawei P20 sa snaží zaujať aj pomerom cena/výkon, spomedzi nových vlajkových lodí ide o najlacnejšie zariadenie. Telefón má 5,8-palcový IPS displej a praktický snímač odtlačkov prstov na prednej strane. Nechýba ani výrez v displeji.

Model P20 Pro má 6,1-palcový OLED displej s výrezom a snímač odtlačkov prstov na prednej strane, v rámiku pod displejom. Telefón vďaka tomu pohodlne odomknete aj vtedy, keď je položený na stole. Zároveň ponúka rýchle a presné odomykanie tvárou, takže keď ho chytíte do ruky, často ani nebudete musieť prikladať palec k snímaču.

Huawei P20 2Huawei P20 Pro má chrbát zo skla, ktorý v prípade farebnej verzie Twilight prináša nevídanú kombináciu modrej a fialovej farby. Má tiež trojicu fotoaparátov. Každý z nich má svoju funkciu a stará sa o to, aby boli výsledné fotografie ešte lepšie.

Základom je kombinácia farebného a monochromatického fotoaparátu. Tretím fotoaparátom v prípade modelu P20 Pro je teleobjektív s 3× optickým priblížením a rozlíšením 8 Mpx.

Pri fotení vám bude v prípade vlajkových lodí od Huawei pomáhať aj umelá inteligencia, ktorú si môžete v prípade potreby vypnúť. Smartfóny P20 často zachytávajú scény verne, avšak pri použití umelej inteligencie radi zvýrazňujú farby modrej oblohy či zelene.

Huawei P20 Pro poteší aj veľkou batériou s kapacitou 4000 mAh. P20 Pro chválime aj za výbornú reprodukciu zvuku pomocou zabudovaných reproduktorov. Patrí k tomu najlepšiemu na trhu.

Huawei P20 Pro má podobne ako ostatné vlajkové lode zvýšenú odolnosť voči vode a prachu, a to konkrétne na úrovni štandardu IP67. Klasickej P20-ky sa táto zvýšená odolnosť netýka. Vo výbave však nenájdete ani 3,5 mm jack a ani slot na microSD karty. Poteší však štedré úložisko o veľkosti 128 GB.

Huawei P20

TOP 3 vlastnosti

  • Trojitý fotoaparát s až 5-násobným bezstratovým priblížením ;
  • praktická a výborne fungujúca kombinácia prednej čítačky odtlačkov prstov a odomykania tvárou;
  • veľká 4000 mAh batéria.

Text: Roman Kadlec, foto: archív značiek