Top 10 home decor tipov pre štýlový domov

410
Home decor

Je načase vytvoriť si zo svojho bývania miesto, kam budete s radosťou pozývať všetkých priateľov a užívať si jeden kompliment za druhým. Prioritou ste však nesporne vy – musíte sa cítiť skvelo.

Máte pocit, že to stále ešte nie je ono? Stavte na naše tipy, ktoré sú spolu naprieč previazané a postarajú sa o štýlový aj dizajnový domov s hrejivým nádychom!

Kde začať?

Gauč, stôl, stoličky, posteľ. Hlavné kusy nábytku, ktoré určujú význam danej miestnosti, už asi máte. To však samo osebe domov nerobí. Zamerajte sa preto na doplnky, ktoré všetko dovedú do dokonalosti a nebudú zbytočne lapať prach. Poohliadnite sa po dominantnejších kúskoch, ktorých vzhľad nemusí ovplyvňovať iba funkcia…Home decor

Hygge

Najspoľahlivejšími doplnkami, ktoré zaručia teplo nielen pocitovo, ale aj reálne, sú rôzne vankúšiky a huňatá deka. Vyhraďte pre ne miesto na svojom gauči. Pri vankúšoch voľte rôzne veľkosti, farby, vzory aj materiály a poddajte sa dánskemu hygge štýlu. Ak doma nemáte krb, budete sa cítiť, ako keby tam bol. Nezabudnite ani na koberček, najlepšie z umelej kožušiny!

Svetlo

Home decorDostatok svetla je kľúčový, ale v takej forme, aby ste mohli nastaviť aj príjemnejšie prítmie. Sviečky sa ponúkajú ako skvelá alternatíva na večer a s dizajnovými svietnikmi sfúknete rovno dva home decor prvky v jednom. Štýlové lampy sú ďalším interiérovým must-have. Nebojte sa tých „otvorených“ s odhalenou žiarovkou ani jednoduchých zlatých kúskov.

Metal

Nielen zlaté, ale aj strieborné, bronzové a mosadzné kúsky prinesú do bytu pocit luxusu, ktorý si zamilujete. Preto si smelo zaobstarajte lampy v niekoľkých metalických prevedeniach, ale aj hravé svietniky, stojan na noviny, črepníky alebo podnos na šperky. Zlatý lesk urobí svoje, len pozor, nech ho nie je priveľa. V priestornom interiéri sa to však len tak ľahko nestane.

Mramor

Ďalším obľúbeným materiálom sa nesporne stal mramor. Nie je potrebné hneď stavať na obdiv mramorovú stenu alebo kuchynský bar, luxusný kameň perfektne zafunguje aj na doplnkoch. Nemusíte investovať ani do ťažkého mramoru. Kuchynské sety, rámiky na obrazy, taniere či lampy vás však donútia chcieť viac. Mramor zakomponujete trochu invazívnejšie aj prostredníctvom poličiek.

Drevo

Home decorObávate sa, aby kov a mramor nepôsobili príliš chladne? V tom prípade oba elementy vyvážte drevom, z ktorého pocitovo sála teplo naozaj spoľahlivo. Či už bude na podlahe, konferenčnom stolíku, doplnkoch alebo na všetkom naraz. Dub je zafarbený do siva, buk zasa do ružova, javor do biela až do žlta – tak dolaďte teplotu interiéru drevenými tónmi podľa svojich predstáv!

Kvety

Alfou a omegou príjemného priestoru sú kvety. Prinesú vám do domova život a spoja všetky dizajnové prvky, na ktoré sa rozhodnete staviť. Momentálne je v kurze klasická monstera, ktorú sme doma mali všetci, ale aj menšie dekoratívne kaktusy, palmy alebo plazivé rastliny. Dajte skrátka šancu listom, ku ktorým budú ideálne zlaté a mramorové črepníky. Rezané kvety potom skvelo doplnia štýlovú vázu.

Vázy

A opäť nadviažeme. Čerstvé kvety majú, samozrejme, kratšiu životnosť, štýlová váza však interiér zvládne aj sama, prázdna. Zaobstarajte si nejakú zo skla, ktoré je takisto skvelo kombinovateľným materiálom, a nebojte sa ani zafarbených variantov. Porcelánová soška tiež urobí svoje, len to s nimi neprežeňte a stavte radšej na solitér než na zbierku.

Neóny

Home decor Trendy posledných rokov sa jasne prikláňajú k neónovým dekoráciám a my ich zbožňujeme. Vyberte si nápisy alebo symboly, dolaďte farby, a máte efektné doplnky, ktorých sa nebudete vedieť nabažiť. Neóny môžete zavesiť na stenu, no zoženiete aj kúsky, ktoré budú stáť samostatne. Nákladnejším variantom sú potom neónové svetlá vyrobené na objednávku, za tú personalizáciu to však určite bude stáť.

Rámy

Nezabudnite kombinovať všetky naše home decor tipy dovedna, sú takto stavané! Zlatý či mramorový rám bude skvostný a pokojne cezeň prehoďte aj dekoratívne svetielka či pridajte neónový nápis. Zabudnite na fotografie a zarámujte si kresby listových rastlín, pravdepodobne už takýto rámik kompletne zoženiete, tak obrázok nemeňte. Veľké obrazy potom pokojne iba oprite o stenu.

Boxy

Nemusíte mať doma vystavené všetko, čo potrebujete. Praktickým a dekoračným prvkom sa jednoducho stanú úložné boxy a škatuľky všetkých veľkostí a tvarov. Na nevyhnutné drobnosti si zaobstarajte tácky s rôznymi motívmi alebo z už odporúčaných materiálov, a to isté platí aj o boxoch, kde však skôr veríme vkusnému printu. Kombinácia zrkadla, kovu a mramoru sa potom najlepšie postará o šperky!Home decor

Text: Lenka Komrsková, foto: archív