Novinky zo sveta šperkov a luxusných hodiniek

189
Chopard
Chopard

Vznešená elegancia

Jesenná kolekcia šperkov Dyrberg/Kern s názvom Chateau vás prenesie do nádherných a tajuplných zákutí francúzskych zámkov, tam, kde sa minulosť prelína so súčasnosťou, kde počujete jemný šuchot drahých šiat a vidíte záblesky honosných šperkov, akoby ožívali všetky vznešené dámy z obrazov. Očaria vás svojou jemnosťou, ženskosťou a eleganciou, tak ako aj nové šperky, ktoré sú inšpirované sýtymi farbami luxusných látok a drahokamov, tvarom a leskom obrovských krištáľových lustrov. Objavte novú kolekciu šperkov v predajniach Moloko a na www.moloko.sk.

Dyrberg Kern
Dyrberg Kern

Za hranice nekonečna

Obelisk, symbol moci a vážnosti starobylého Egypta ohromil staroveký Rím natoľko, že bolo rozhodnuté ho v Taliansku reprodukovať. Dnes sa Rím pýši najväčším počtom obeliskov na svete. Každý z nich sa majestátne vypína k nekonečnej oblohe. Roberto Coin vybral tvar obelisku ako inšpiráciu k jeho novej kultovej kolekcii. Línia každej jednotlivej časti vtelila šperku základy dokonalosti, magnetickej symetrie a vytvorila štýl s podmanivou presnosťou prvku. Čierny nefrit, zlato a diamanty na seba nadväzujú tak, aby vzájomne vyzdvihli možnosti premien svojho vzhľadu a pritom si zachovali vlastný charakter. Roberto Coin túto kolekciu zasvätil pravému cisárskemu štýlu.

Roberto Coin Obelisco
Roberto Coin Obelisco

Čarovná aura

Aura je energia obklopujúca ľudské bytosti a slúžiaca ako náš ochranný štít. Čaro jemného nehmotného sveta, vyrobeného z čistej energie. Rovnomenná kolekcia Gismondi 1754 je zložená z jedinečných kúskov šperkov, navrhnutých generálnym a tvorivým riaditeľom značky Massimom Gismondim. Sedem generácií a vyše 200-ročná história zaraďujú značku Gismondi 1754 medzi jednu z najstarších klenotníckych rodín v Taliansku. Vedomosti odovzdávané z otca na syna sa odrážajú v nových kolekciách nezameniteľného dizajnu vyjadrujúceho klasický, ale zároveň súčasný štýl. Spoločnosť založená v Janove Giovannim Battistom Gismondim je dnes jednou z posledných klenotníckych značiek, ktorú vlastní a riadi pôvodná rodina.

Gismondi
Gismondi
Baume Mercier
Baume Mercier

Nadčasová klasika a štýl

Do rodiny obľúbených hodiniek Clifton ženevskej manufaktúry Baume & Mercier pribudli tri nové pozoruhodné prírastky, v ktorých sa spájajú užitočné funkcie s elegantným dizajnom.  Mechanické modely zahŕňajú malé komplikácie na bielom matnom číselníku: kompletný kalendár, spätný dátum a rezervu chodu. Každé hodinky sú samonaťahovacie a majú 43-milimetrové puzdro z ušľachtilej ocele so zaoblenými hranami, čo umožňuje ich nositeľovi optimálny komfort.

Text: Marianna Sadloňová, foto: archív značiek, flickr.com