Zochova chata: Klenot v Malých Karpatoch

160
Zochova chata
Nová časť Hotela Zochova chata**** v sebe citlivo spája architektonický štýl pôvodného objektu a čarokrásnej prírody, v ktorej sa nachádza.

Hotel Zochova chata sa nachádza len 34 km od Bratislavy v malokarpatskej vinárskej oblasti. Priamo v srdci prírody Malých Karpát, v obkolesení majestátnych bukov, objavíte štýlový hotel s prvotriednymi službami a možnosťami, ktoré dokážu naplniť aj tie najnáročnejšie priania.

História Zochovej chaty sa datuje od 30. apríla 1933. Podnet na jej stavbu dali členovia Klubu slovenských turistov. Pomenovanie dostala podľa evanjelického kňaza, verejného činiteľa a politika Samuela Zocha, ktorý bol po vzniku Československa prvým bratislavským županom.

Až po zmene majiteľa v roku 2007 získal legendárny hotel z polovice minulého storočia novú tvár. Zrubová časť chaty sa zrekonštruovala podľa pôvodných plánov, pričom drevo sa doviezlo až z ďalekého Fínska. Nová časť Hotela Zochova chata**** v sebe citlivo spája architektonický štýl pôvodného objektu a čarokrásnej prírody, v ktorej sa nachádza. Za tento prístup si vyslúžila aj prestížne ocenenie Stavba roka 2011. V hoteli dominujú čisto prírodné materiály najmä drevo, kameň a sklo vo vzájomnej harmónii s okolitým lesným prostredím a v súlade s princípmi feng-šuej.

Zochova chata
V hoteli dominujú čisto prírodné materiály najmä drevo, kameň a sklo vo vzájomnej harmónii s okolitým lesným prostredím a v súlade s princípmi feng-šuej.

Komfort pre 150 hostí

Pohodlné ubytovanie si tu vyberie každý. K dispozícii je 52 dvojlôžkových, 2 trojlôžkové a1 bezbariérová izba, 5 zrubových apartmánov, 2 apartmány Komfort a 2 apartmány Deluxe.

Okrem štýlových, moderných izieb je možnosť vybrať si ubytovanie aj v zrubovej časti hotela, ktorá verne kopíruje pôvodnú Zochovu chatu. Na výber sú priestranné dvojlôžkové apartmány, ale aj apartmány Deluxe s dvoma dvojlôžkovými spálňami, spoločenskou miestnosťou a dvoma kúpeľňami. Jedinečnú atmosféru dodáva apartmánom aj kozub. Pre imobilných hostí je pripravená špeciálne upravená bezbariérová izba spĺňajúca najprísnejšie kritériá vyplývajúce zo svetových štandardov.

Grandiózne steaky i domáce špeciality

Reštaurácia v zrubovej časti hotela očarí nielen decentným štýlom a vysokou úrovňou obsluhy, ale napríklad aj grandióznymi steakmi! Vynikajúci gastronomický tím vedený šéfkuchárom Petrom Rupčíkom je pripravený uspokojiť aj tie najnáročnejšie chúťky. Jedálny lístok je zostavený s rešpektom k jedinečnosti lokality, tradičnú slovenskú kuchyňu dopĺňajú domáce malokarpatské vinohradnícke špeciality. Vinotéka ponúka predovšetkým skvosty z domácej produkcie, ale svoje zastúpenie tu majú aj niektoré významné oblasti sveta. Milovníci ušľachtilého moku si pri degustáciách vín tak určite prídu na svoje.

Zochova chata
Na výber sú priestranné dvojlôžkové apartmány, ale aj apartmány Deluxe s dvoma dvojlôžkovými spálňami, spoločenskou miestnosťou a dvoma kúpeľňami.

Posedenie v lete i v zime

S kapacitou 120 miest dokáže reštaurácia pohostiť aj väčšie skupiny, alebo naopak, priestor možno rozdeliť posuvnými priečkami a vytvoriť príjemné zákutia. V zimných mesiacoch prispieva k útulnej atmosfére praskanie ohňa v kozube. K hotelovej reštaurácii patrí aj letná terasa. Originálny priestor s flexibilným sedením pre ďalších približne 90 hostí pozýva stráviť príjemné chvíle priamo pod starými bukmi. Samozrejmosťou je detský kútik v interiéri a detské stoličky.

V bezprostrednej blízkosti hotela sa ako súčasť hotelového komplexu nachádza štýlová drevená Furmanská krčma s čarovnou atmosférou rozprávkovej chalúpky. Jedálny lístok zdobia tradičné špeciality slovenskej kuchyne. Viete si predstaviť ideálnejšie miesto pre uzavretú spoločnosť, či už rodinnú oslavu, ochutnávku vín alebo zahraničnú návštevu?

Náročnejší klienti ocenia telové a pleťové procedúry s kozmetikou Comfort zone.

Konferencie s prírodnou kulisou

Kongresové centrum hotela je vybavené najmodernejšou audiovizuálnou technikou. Kapacita najväčšej sály Karpatia je 200 účastníkov. Flexibilnými posuvnými stenami je možné vytvoriť dve samostatné miestnosti na rokovania a semináre aj pre nižší počet prítomných. Hotel navyše disponuje ďalšími piatimi rokovacími miestnosťami, všetky sú klimatizované s výhľadmi do okolitej prírody.

Exteriér láka k aktivitám

Nielen pre teambuildingové aktivity a firemné hry je priamo v areáli hotela k dispozícii trávnatá plocha o rozlohe 12000 m2. Ideálna je aj na párty alebo svadbu pod holým nebom či elegantným stanom, prípadne športové vyžitie na volejbalovom, futbalovom, či kroketovom ihrisku. Obľúbeným priestorom na firemné grilovačky a rodinné oslavy je letná terasa pri reštaurácii. Poteší aj altánok s 380 V prípojkou pre hudobnú produkciu.

Zochova chata
Do vkusného Wellness a Spa komplexu vkročíte cez “prechádzku lesom” – špeciálnu chodbu spojenú s masážou chodidiel vyzdobenú stromami bez kôry, ktoré sú zatreté včelím voskom.

Wellness pre telo i dušu

Jedinečnú atmosféru Wellness & Spa centra s celkovou rozlohou takmer 1000 m2 umocňujú použité prírodné materiály a veľkolepé presklené plochy s výhľadom na jazierko a okolitý les.

Do vkusného Wellness a Spa komplexu vkročíte cez “prechádzku lesom” – špeciálnu chodbu spojenú s masážou chodidiel vyzdobenú stromami bez kôry, ktoré sú zatreté včelím voskom.

Harmóniu tela a duše by bolo ťažko dosiahnuť bez citlivých rúk kvalifikovaných masérov a terapeutov. V ponuke je široké spektrum masáží. Náročnejší klienti ocenia telové a pleťové procedúry s kozmetikou Comfort zone. Nechýbajú ani pleťové procedúry určené pre páry, či atraktívne spa balíčky. Originálnym prvkom je drevená vaňa, určená predovšetkým pre luxusný párový kúpeľ.

Text a foto: Hotel Zochova chata