Poznáme víťaza X-BIONIC® INDOOR MASTER

512
x-bionic

Od 9. do 11. novembra mohli nielen znalci a milovníci koní, ale aj široká verejnosť obdivovať mimoriadne schopnosti jazdcov na podujatí X-BIONIC® INDOOR MASTER v Šamoríne. Víťazom Grand Prix CSI4* s dotáciou vo výške 92 100 € sa stal poľský jazdec Jarosław Skrzyczynski.

V jednej z najväčších vnútorných jazdeckých hál v Európe sa predstavilo 130 jazdcov z rôznych kútov sveta, ktorí si zmerali sily v kategóriách CSI2* a CSI4*. Práve nedeľné Grand Prix v kategórii CSI4*, ktorého partnerom bola spoločnosť Energochemica, bolo vyvrcholením tohtoročného podujatia.

Prvým kolom prešlo bezchybne len sedem súťažiacich. Víťaz preskákal parkúr za 38,23 sekúnd. Druhé miesto obsadil Belgičan Dominique Hendrickx spolu so svojím koňom Kannabis van de Bucxtale. No a na treťom mieste skončila dáma Katharina Offelová, ktorá išla so svojím koňom JK Horsetrucksom Leasure Z na istotu, no s horším časom – 48,45 sekúnd na víťazstvo nestačilo.

Medzinárodná účasť

Pretekov sa zúčastnilo mnoho zahraničných jazdcov. V súčasnosti desiatka vo svetovom rebríčku Martin Fuchs reprezentoval Švajčiarsko spolu so svojou kolegyňou zo Svetových jazdeckých hier v Tryone Janikou Sprunger. Medzi ďalšie svetové mená patril účastník Svetových jazdeckých hier William Whitaker z Veľkej Británie a olympijský víťaz a majster sveta Jeroen Dubbeldam z Holandska. Na domácej pôde Slovensko reprezentovali aj slovenské mená ako Andrej Hollý, Marián Štangel, Michal Žák, Sára Štangelová a Bronislav Chudyba. Práve posledný zmienený – reprezentant našej krajiny – bol jediným slovenským zástupcom v Grand Prix CSI4* – so svojím koňom Lesterom IX skončil na jedenástom mieste. Hoci ho prehra tak ako každého trošku zamrzela, podujatie hodnotil veľmi pozitívne. „Kôň skákal skvele, ale napriek tomu sme dnes mali smolu. Keď je chyba na poslednej prekážke, tak to trošku zamrzí. Preteky však boli vynikajúco usporiadané, x-bionic® sphere je úžasné miesto pre jazdcov aj kone. Vždy tu veľmi rád pretekám,” povedal jazdec Chudyba.

x-bionic

Prvotriedne podmienky pre jazdcov i kone, ale i oddych

Jazdecký areál x-bionic® equestor sphere patrí k miestam, kde sa počas roka koná množstvo národných i medzinárodných pretekov v skoku na koni aj vytrvalostnej jazde. Vybavenie na výbornej úrovni v spojení s krásnym prostredím tak spĺňa očakávania nielen profesionálnych jazdcov, ale aj divákov. Kolbiská, haly a stajne ponúkajú tak jazdcom, ako aj koňom všetko potrebné pre perfektnú jazdu, ale takisto aj na príjemný relax.

Túžite si vyskúšať jazdu na koni, absolvovať lekcie jazdenia či ísť na vychádzku do krásneho prostredia Podunajskej nížiny? Všetky tieto aktivity zabezpečuje jazdecká škola Napoli, kde možno príjemne tráviť voľný čas aj s rodinou.

x-bionic

Rezort x-bionic® sphere – raj pre šport a relax

x-bionic® sphere je oficiálnym Olympijským tréningovým centrom a v kombinácii s perfektnými podmienkami a prvotriednym servisom sa veľmi rýchlo stalo stredobodom športového sveta. Navyše má výbornú strategickú polohu – len 200 metrov od rieky Dunaj, ktorá spája desať európskych krajín. Blízkosť európskych metropol – Viedne, Budapešti a Bratislavy – zaručuje rýchly a jednoduchý prístup z okolitých miest a letísk.

X-BIONIC® HOTEL ponúka prvotriedne ubytovanie v 282 izbách, ktoré sú súčasťou x-bionic® private sphere a 12 luxusných apartmánov v rámci x-bionic® strato sphere. Hotel je zároveň výborným miestom pre obchodné stretnutia, výstavy či konferencie v príjemnom prostredí súkromného rezortu. Súčasťou x-bionic® convention sphere je 12 konferenčných miestností spolu s najväčšou konferenčnou miestnosťou v regióne, v ktorej možno usadiť až 600 osôb, a unikátne kino Tuli® Cinema.x-bionic

x-bionic® flavour sphere si všetci hostia môžu vybrať zo štyroch konceptov reštaurácií s pestrým výberom jedál svetových kuchýň. Pokiaľ máte chuť na dobrý drink, billiard či bowling, rozhodne nesmiete vynechať návštevu Legends´ Bar.

V areáli x-bionic® aquatic sphere je v letných mesiacoch k dispozícii 50-metrový vonkajší olympijský bazén, 25-metrový vnútorný bazén, prieplavový rekreačný bazén s rozmanitými vodnými atrakciami ako gejzíry, masážne trysky či „divoká rieka“ alebo vonkajší a vnútorný detský bazén. Predovšetkým deti sa môžu vyšantiť v niekoľkých toboganoch.

Čerešničkou na torte v rámci vytúženého relaxu je x-bionic® wellness sphere – v luxusnom prostredí priestranného wellness nájdete prvú ázijskú saunu na Slovensku, biosaunu, fínsku, parnú aj infra saunu, soľnú jaskyňu a parnú bylinkovú saunu. K dispozícii je aj exteriérový ochladzujúci bazén a uvoľniť sa môžete aj pod rukami špičkových masérov.

Text: Miriama Vojteková, foto: x-bionic® sphere