Luxusné darčeky potešia

279
Xiaomi Mi Notebook Air
Xiaomi Mi Notebook Air

Chcete potešiť svojich najbližších, ktorých si nadovšetko vážite? Ponúkame vám výber darčekov, ktoré by mali uspokojiť náročných.

Najnovšie vlajkové lode

Huawei Mate 20 Pro, Samsung Galaxy Note 9 a Sony Xperia XZ3 sú najnovšie prémiové smartfóny so systémom Android. Všetky disponujú veľkým zaobleným OLED displejom a výbornými reproduktormi, obrovským výkonom a fotoaparátmi, ktoré vás nesklamú. Smartfóny majú luxusný dizajn a vynikajú aj exkluzívnymi funkciami – Huawei Mate 20 Pro má ako prvý telefón, ktorý kúpite aj na Slovensku, zabudovanú čítačku odtlačkov prstov priamo v displeji a disponuje všestrannou kombináciou troch zadných fotoaparátov. Galaxy Note 9 ponúka ikonické dotykové pero, vďaka ktorému úplne zmeníte spôsob používania telefónu. A Sony Xperia XZ3 posúva multimediálny zážitok na ďalšiu úroveň. Vďaka dynamickým vibráciám ho budete doslova cítiť.

Sony Xperia XZ3
Sony Xperia XZ3
Cena Sony Xperia XZ3: 799 €
Cena Samsung Galaxy Note 9: 999 €
Cena Huawei Mate 20 Pro: 949 €

Kvalitný televízor pre kino zážitok

LG E8 má zo strany parametrov úplne všetko, čo sa dá dnes dodať a stane sa ozdobou a centrom vašej obývačky. Dizajn televízora je Picture-on-Glass, čo znamená, že OLED panel je nalepený na tvrdenom skle a vyzerá to ohromne. Súčasťou pripojenia je Wi-Fi a Bluetooth, k tomu aj 4 porty HDMI, ďalej dva porty USB, terestriálny, káblový a satelitný tuner vrátane šachty na dekódovaciu kartu. Televízor sa ovláda pomocou diaľkového „magického“ ovládača. Je to podobná skúsenosť ako pri ovládaní počítača myšou. Existuje v 65- a 55-palcovom vyhotovení. Televízor je možné ovládať aj pomocou mobilnej aplikácie. Je tu možnosť prehrávania TV vysielania na smartfóne a tiež zrkadlenia obrazu mobilu na televízore. Ponúka naozaj vynikajúci obraz, to sa musí uznať. A výborná čierna, ktorá potom vlieva do celkového podania obrazu viac života. Sledovanie žiarivého ohňostroja na tmavej oblohe s týmto televízorom bude úplne iný zážitok a toto je presne tá scéna, kde sa prejavia na maximum výhody OLED technológie. Prekvapivý je aj zvuk, ktorý vychádza z malého priestoru pod televízorom, ale tým, že podporuje Dolby Atmos, verne zachytáva pohyb predmetov v scéne a vytvára 360-stupňový priestorový zvuk.

LG E8
LG E8
Cena: 4 299 €

Herný stroj pre skutočného gamera

Tak toto je skutočne herné delo, pri ktorom zaplesá srdce nejedného hráča počítačových hier. Ide o Acer Predator Thronos. Je to herné kreslo s kovovou konštrukciou, motorizovaným kokpitom, vibračnou spätnou väzbou a hmotnosťou 220 kg. Kreslo by malo byť osadené trojicou kvalitných herných monitorov so 4K rozlíšením a vysokou obnovovacou frekvenciou. Funguje tak, že ešte pred hraním pomocou vstavaných motorčekov upraví polohu hráča, aby bola čo najkomfortnejšia. Dá sa povedať, že sa mu prispôsobí a pôjde skutočne o herný trón. Počas hrania zase kreslo poskytuje hráčovi vibračnú odozvu, ktorá umocňuje zážitok z hrania hier. V čase redakčnej uzávierky cena ešte nebola oznámená.

Acer Predator Thronos
Acer Predator Thronos

Drahý domáci maznáčik od Sony

Sony Aibo je robotický psík od Sony, ktorý bude chcieť každé dieťa. Alebo si ho kúpte, ak zvažujete skutočného psíka, no nie ste si istí, či takú výchovu zvládnete. Nemôžete však mať hlboko do vrecka. Psík stojí až 3000 eur. Za túto cenu dostanete nielen psíka, ale rovnako aj príslušenstvo, aby ste sa so psíkom mohli hrať. Obsahuje rôzne doplnkové malé hračky a tiež nabíjaciu stanicu. Nová generácia robotického psíka Sony Aibo sa snaží zaujať nielen prirodzenejším vzhľadom, ale aj vyladeným softvérom a vlastnosťami. So psíkom dokážete tráviť hodiny a keď vás to prejde, jednoducho ho vypnete. Od štekania cez žmurkanie, ňuchanie, podávanie labky, škrabkanie – toto všetko si budete so Sony Aibo užívať. No kto by nechcel vlastného robotické psíka? A ak by ste chceli okrem detí potešiť aj náročnú manželku, namiesto obojka pribaľte diamantový náramok.

Sony Aibo
Sony Aibo
Cena: 3000 €

Kvalitný notebook vždy poteší

Notebookom asi nič nepokazíte. Stáva sa totiž čoraz častejším užitočným darčekom, ktorý poteší každého. V súčasnosti si môžete vyberať notebooky od výmyslu sveta. Spomenieme však dva, ktoré by sa vám mohli páčiť. Prvým je Xiaomi Mi Notebook Air, ktorý má jednoduchý a krásny dizajn. Jeho telo je z hliníka a dosť pripomína MacBook Air. Vnútri však nájdete Windows 10 Home a svojím prevedením sa s určitosťou bude hodiť ako nežnejšej polovičke do kabelky, tak aj top manažérovi na cestách. Je to skutočne silný stroj. Druhým je Lenovo Legion Y530. Jeho dizajn je trošku konzervatívnejší, no jeho vnútornosti sú nabité hráčskymi technológiami. Je to ideálny herný stroj, ktorý klame svojím telom. Potrebujete sa tváriť na porade seriózne? Nie je problém. Legion je absolútny pracovný elegán. A keď sa ocitnete v tichu svojej kancelárie, môžete na ňom „drtiť“ svoju obľúbenú hru.

Lenovo Legion Y530
Lenovo Legion Y530
Cena Xiaomi Mi Notebook Air: 990 €
Cena Lenovo Legion Y530: 949 €

Dron pre vtáčiu perspektívu

DJI Phantom 4 Pro+ je profesionálny stroj, s ktorým dokážete vytvoriť úplne iné zábery. Verzia Pro+ je špecifická viacerými snímačmi, ktoré sa starajú o bezpečnosť letu drona. A tiež ovládačom, ktorý má integrovaný 5,5“ dotykový LCD displej a rozšírenú konektivitu. Benefitom sú sekundárne kamery, infračervené snímače a ultrazvukové senzory, ktoré sa starajú o stabilitu a bezpečnosť počas prevádzky. Okrem špičkovej kamery je veľkou devízou aj stabilita letu a presnosť ovládania. Aj z vtáčej perspektívy viete robiť detailné a veľmi jemné pohyby. Samozrejmosťou sú rôzne letové režimy, ktoré vám v tom pomôžu. Phantom 4 Pro disponuje inteligentnou batériou s kapacitou 5870 mAh, ktorá ho udrží vo vzduchu približne 24 minút. Záleží to od režimu a poveternostných podmienok. Dron komunikuje s dodávaným RC ovládačom, ktorý má integrovaný 5,5“ LCD displej s nastavením sklonu. Vďaka integrovanému displeju nepotrebujete používať smartfón. Aplikácia DJI GO 4 je však totožná a ponúka rovnaké možnosti. Ideálny darček pre ľudí, ktorí majú hlavu stále v oblakoch…

DJI Phantom 4 Pro+
DJI Phantom 4 Pro+
Cena: 1999 €

Aby bol z hudby zážitok

Atraktívnym darčekom môžu byť aj technologicky inovatívne slúchadlá. Také sú napríklad Beyerdynamic Aventho Wireless. Ich hlavné komponenty sú z kovu a uchytenie mušlí je značne zosilnené. Prakticky nemáte šancu tieto slúchadlá zničiť. Posuvný mechanizmus je taký pevný, že ani počas prenášania sa nezmení nastavená veľkosť slúchadiel. Stačí založiť na hlavu a môžete používať. Polstrovanie mušlí je také mäkké a priľnavé, že takmer dokonale odhlučnia bežné šumy v okolí. Ideálne sú teda nielen do kancelárie, ale aj na cestovanie. Prítlak na uši je tak akurát a uchytenie mušlí je robené tak, aby smerovalo na uši a zároveň netlačilo zboku hlavy. Tým, že ide o model supra-aural (s priložením na uši), získavate ľahko prenosný model. Ovládanie je sústredené na pravú mušľu. Kvalita zvuku je vynikajúca. Dynamika basov je niečo, čo sa vám bude páčiť. Rovnako aj detailné stredy. V prípade, že ste používali menej kvalitné slúchadlá a vypočujete si hudbu na týchto, objavíte v skladbách nové tóny. Toto sú jedny z mála slúchadiel, ktoré vám môžeme odporúčať aj bez toho, aby ste ich museli počuť.

Beyerdynamic Aventho Wireless
Beyerdynamic Aventho Wireless
Cena: 449 €

Hodinky, ktorými zabodujete

Nie nadarmo sa hovorí, že jediným klenotom muža sú hodinky. Teda, ak nepočítame manžetové gombíky a pracku na opasku, hodinkami môžete skutočne zaujať. Navyše dnes môžete v hodinkách skĺbiť elegantný vzhľad a inteligentné funkcie. Nadčasového muža určite zaujmú Garmin fénix 5. Ich robustný dizajn je špičkový a rovnako oceníte aj funkcie určené pre športovcov, horských vodcov, ale aj bežných používateľov. Spoľahlivo vás navigujú za dobrodružstvom a bezpečne na ceste späť domov. Pokročilé používateľské rozhranie počíta s možnými rozšíreniami funkcií, zobrazením hodiniek a rôznych widgetov, ktoré umožnia vytvoriť originálne hodinky. Ak športujete, potom sa vám budú hodiť hodinky, ktoré zmerajú vašu každodennú aktivitu a tie športové vám ju presne vyhodnotia. Také sú Samsung Gear sport. Sú pomerne malé, dobre sa nosia a majú bohaté fitness funkcie, automatické monitorovanie aktivity a tiež snímanie tepu. Samozrejmosťou sú aj notifikácie, ktoré vám zobrazujú informácie z vášho smartfónu.

Garmin fénix 5
Garmin fénix 5
Cena Garmin fénix 5: 650 €
Cena Samsung Gear sport: 315,90 €

Elektrický skateboard s neuveriteľnou silou

Skatey 3200L Wood Art
Skatey 3200L Wood Art
Cena: 739 €

Skatey 3200L Wood Art nie je žiadna hračka, ktorá by vás začala po chvíli nudiť, toto je skutočný, zábavný a veľmi rýchly dopravný prostriedok. Nie je to žiadny slimák a keď potiahnete páčku na ovládači na doraz, tak máte čo robiť, aby ste sa na ňom udržali. Kombinovaný výkon dvoch elektromotorov (2x 1600 W) hovorí za všetko. Doska je vyrobená z kanadského javora a spracovanie je skutočne precízne. Vrchná časť je potiahnutá protišmykovou vrstvou, ktorá je vyhotovená tak, že po nastúpení máte problém presunúť nohu. Maximálna rýchlosť skateboardu je 35 km/h, ale závisí to aj od hmotnosti jazdca a aktuálnych podmienok. Dojazd na jedno nabitie je dostatočný, výrobca uvádza 20 km. Nabíjanie batérie trvá približne 3 hodiny. Nevýhodou tohoto skateboardu je, že nie je vodeodolný. Ak začne silno pršať, odporúčame nejazdiť. Po mokrom povrchu a cez menšie mláčky prejsť môžete, nič by sa nemalo stať.

iPhone pre skutočných boháčov

iPhone X Edition Corona Snake Gold
iPhone X Edition Corona Snake Gold
Cena: od 4200 dolárov

Nový iPhone XS Max je najnovším a najlepším, čo kedy Apple vyrobil. Aspoň tak to hovorí samotný výrobca. Svedčí o tom jeho prešpikovaná hardvérová výbava a aj jeho cena, ktorá začína pri 1249 eurách za model s najmenšou 64 GB pamäťou. Ak vám však len tak hocijaký iPhone nestačí, potom sa pozrite na iPhony, ktoré si do parády vzala spoločnosť Caviar. Tá sa špecializuje na úpravu prémiových modelov telefónov pre najnáročnejších zákazníkov. Pripravené majú aj najnovšie iPhone XS Max v špeciálnych prevedeniach – kovové časti vyrobené z pravého zlata či zadný kryt z pravej kože alebo osadený diamantmi. Každý boháč si príde na svoje, výber je len otázkou vkusu a, samozrejme, peňazí.

Text: Tomáš Buranský, foto: archív značiek