Sila street stylu: Aké vytvára trendy?

166
Street style

Kedysi boli fashion weeky záležitosťou módneho dizajnu a všetka pozornosť patrila prehliadkovým mólam. Teraz je všetko inak. Takmer rovnakú váhu ako nové kolekcie svetových návrhárov dostávajú aj outfity tých, ktorí na módne prehliadky prichádzajú.

Celebrity z radov herectva či hudobného sveta však zostávajú bokom a všetok fokus mieri na módnych editorov, blogerov, ďalších influencerov a módnych nadšencov, ktorí vedia, ako sa obliecť, aby inšpirovali svojím vlastným stylingom.

Z runway do ulíc

Street style Nie je to vlastne nič prekvapivé. Štýl prichádzajúcich je, či už chcete alebo nie, prirodzenejší a teda aj prínosnejší, keď sa poskladá z odlišných modelov a značiek. Veď kto už sa oblieka od hlavy až po päty do jednej značky? Nové kolekcie a outfity prichádzajúcich však nie sú také oddelené, ako by sa mohlo zdať. Street style korešponduje s trendmi z runwayov, pridáva však svoj vlastný pohľad na styling a má významnú rolu v udávaní a tvarovaní špecifických trendov, na ktorých spolu so značkami symbioticky spolupracuje. Veď street style skombinuje dizajnové kúsky tak, ako by to samotného návrhára trebárs ani nenapadlo. A ktoré trendy momenty vzišli z posledných fashion weekov?

Oslava farieb: Neónová aj červená

Street styleMániu vo farbách zvýrazňovačov oslávila Prada a street style ju za to miluje. Jasné odtiene potom vyvažujú nemenej výrazné tóny červenej, žltej a oranžovej. O čiernej teda radšej ani nepremýšľajte a zlepšite si náladu neónovými tónmi!

Go-to materiály: Denim s flitrami

Môžete sa pokojne iba pohrať s materiálmi. Klasikou všetkých klasík je denim, od hlavy až po päty ho budete milovať. Trochu výraznejším prvkom, na ktorý sa treba zamerať, sú potom flitre, metal, holografické trblietky. Alebo všetko naraz?

Basic vzorky: Prúžky, kocky, kvety

Basic vzory ako super hity zaplnili ulice. Kvety už nie sú nudným klišé, tenké aj dominantné pásiky tiež hrajú podstatnú rolu a tartanová kocka vo všetkých veľkostiach aj farbách sa stala úplným must-have vzorom. Svoje miesto však dostali aj minikocky či kohútia stopa.

Animalita: Leopard, zebra a had

Street style Čo viac povedať, 80. roky si skrátka našli cestu, ako opäť dominovať v našich šatníkoch. Začalo to s basic leopardím vzorom, ktorý náhle nesie všetky neónové odtiene a to isté sa deje aj s hadím či zebrím printom. Správne sú však aj prirodzené tóny. Miláno aj New York súhlasia!

Top outfity: Oblek aj sako

Obleky sú stále trendom číslo jeden a komfortnou a pohodlnou voľbou mnohých z nás. Farieb, strihov aj vzorov existuje obrovské množstvo a všetky fungujú. O svoje sa však postará aj samotné sako. Počas teplejšej jesene ho street style v Miláne nosil s biker shorts či cowboy boots.

Ako nosiť: Top on top

Stačí aj malá zmena. Ani nemusíte vyraziť na nákupy a prehnane meniť zimný šatník, stačí jedno čarovné slovo: vrstvenie. To aktuálne dáva fancy top bez ramienok cez klasické biele tričko alebo šaty v midi dĺžke cez košeľu či rolák.

Must- have kúsky: Cyklistické šortky aj bowling shirt

Street styleTrochu netradičné, ale veľmi dobre známe kúsky sú tiež na výslní. Cyklistické elastické šortky zaznamenali boom a vrátili sa aj bowling shirts, teda oversize košele s krátkymi rukávmi. Rovnako komfortnú a rýchlu voľbu potom prinášajú overaly všetkých štýlov.

Topánky sezóny: Cowboy boots a ugly sneakers

Ugly sneakers sa stále tešia obrovskej popularite rovnako ako samotné tenisky všetkého druhu. Super hitom sa stali Versace Chain Reaction Trainers, ak však nie ste práve „športové“ nátury, potom skúste extravagantnejší trend v podobe cowboy boots, najlepšie s metalickými detailmi a hadím vzorom!

Text: Lenka Komrsková, foto archív