Top 3 destinácie, kde stráviť nezabudnuteľný Silvester

165
Tanzánia
Ngorongoro Serena Safari Lodge

Koniec roka sa neúprosne blíži a s ním i potreba naplánovať si, čo v tomto roku urobiť so Silvestrom. Chcete byť v centre diania či sa mu úplne vyhnúť? A čo takto rovno si vyraziť niekam preč?

Či už milujete divoké oslavy alebo preferujete pokoj so svojou drahou polovičkou, máme tipy pre všetkých. P. S.: Pláž je zahrnutá!

Kto: Partia priateľov

Čo: Dobrodružný zážitok

Kde: Ngorongoro, Tanzánia

Plánujete so svojimi priateľmi súkromnú párty, ale zima na horskej chate vás už neláka? V tom prípade si naplánujte trip, na ktorý nikto z vás len tak nezabudne. Je rok 2018, tak nechajte minimalizmus doma a rezervujte si Ngorongoro Serena Safari Lodge! O čo ide? Medzi cestovateľské trendy nesporne patria luxusné safari rezorty a toto je jeden z nich. Ngorongoro sa nachádza medzi stenami najvyššieho vyhasnutého vulkánu na svete a nájdete ho v severnej Tanzánii. Aby bola zachovaná autenticita chránenej oblasti UNESCO, hotel je postavený z riečneho kameňa, ktorý majitelia nechali zarásť viničom. Zďaleka to však nie je všetko. S cieľom čo najdôveryhodnejšieho splynutia s okolitou prírodou hotel postavili 600 metrov nad zemou, z ktorej ho ani nezbadáte. V jedinečnej biosfére potom môžete okrem iného pozorovať slony či levy. Územie, ktoré má tiež prezývku ôsmy div sveta, vám poskytne trochu dobrodružnejší zážitok než námestie v metropole. No aj tak rozhodne neprídete o luxusný komfort modernej civilizácie. Čo by to napokon bolo za oslavu, však? V podstate ide o jeden z najviac oceňovaných hotelov na svete, ktorý má apartmány priamo v skale. Nechýbajú ani súkromné terasy, z ktorých si budete môcť vychutnať výhľad, ktorý iba ťažko ešte niekedy niečo prekoná.

Tanzánia
Ngorongoro Serena Safari Lodge

Kto: Rodina

Čo: Tradičná kultúra

Kde: New York, USA

New York
Dizajnový boutique hotelík MADE

Že by ste najradšej strávili Silvester priamo v centre všetkého diania? Potom neexistuje lepšia destinácia než New York City. Bujaré oslavy na Times Square dopĺňajú koncerty a vystúpenia najväčších amerických hviezd, spolu s vami oslavujú obrovské davy ľudí a všetko sa končí hromadným odpočtom posledných sekúnd, čo sprevádza zostup obrovskej žiarivej gule, ktorá tradične symbolizuje prelom roka. Zimný New York je skvelý pre rodinu s deťmi, pripravte sa však na chladnejšie počasie a na Silvestra sa v davoch strážte. Za ten zážitok to však stojí. Mesto, kde sa najlepšie nakupuje, má azda tie najdokonalejšie vianočné výklady, ktoré si užijete ešte na Nový rok. Prečo si však neodskočiť do New Yorku už na Štedrý deň? Ušetríte si tak náročné prípravy a budete si môcť užívať všetko, čo mesto ponúka. Nevynechajte gourmet reštaurácie a „medzinárodné“ časti mesta od Little Italy po Chinatown, ale ani galérie a múzeá. Metropolitan Museum of Arts vás na pár hodín zahreje rovnako ako Museum of Modern Arts, ktoré určite nesmiete vynechať. Zostaňte v dosahu umenia aj v čase odpočinku a ubytujte sa v dizajnovom boutique hotelíku MADE, ktorý vás prekvapí ľahko industriálnym interiérom, ktorý dotvorí zážitok z celého mesta. Ako bonus budete bývať priamo v centre, alebo môžete všetko obísť pešo. Empire State Building či Madison Square Garden budete mať na dosah. Happy New Year!

New York
Bujaré oslavy na Times Square

Kto: Pár

Čo: Romantická getaway

Kde: Maldivy, Južná Ázia

Ocenenie World Luxury Hotel Awards má veľa kategórií i ocenených hotelov. Ak je však jeden z nich označený ako absolútny víťaz, očakávame skutočnú destináciu snov s tými najlepšími službami. Už názov Maldivy symbolizuje raj na zemi, rezort Jumeirah Vittaveli na atole South Male vám však absolútne vyrazí dych a stane sa perfektným cieľom romantického úniku z reality s vašou polovičkou. Z letiska ste v rezorte iba za 20 minút a potom na vás už čakajú len dokonalé vily postavené priamo v Indickom oceáne.

Maldivy
Rezort Jumeirah Vittaveli na atole South Male

Keď sa budete chcieť na chvíľu rozptýliť z nekonečnej romantiky, o čom teda tak trochu pochybujeme, Jumeirah Vittaveli ponúka aj typické aktivity, bez ktorých jednoducho nemôžete odísť. Päťhviezdičkové potápačské centrum ešte viac umocní exotický zážitok a vaše telo aj myseľ si dokonale odpočinú v Talise Spa, ktoré v roku 2018 získalo World Luxury Spa Awards. Keď podvečer vyhladnete, rovnaké pohladenie čaká aj vaše chuťové poháriky. Reštaurácia Swarna v tomto roku získala cenu od World Luxury Restaurant Awards za najlepšiu indickú kuchyňu. Výhľad na oceán zas budú sprevádzať francúzske delikatesy v reštaurácii Fenesse. Odporúčame rezervovať si privátnu večeru priamo na pláži, nebráňte sa ani gourmet menu so sviečkami pod hviezdnym nebom. A ráno bude najlepšie začať pri raňajkách s východom slnka…

Maldivy
Reštaurácia Swarna v tomto roku získala cenu od World Luxury Restaurant Awards za najlepšiu indickú kuchyňu.

Text: Lenka Komrsková, foto: archív