Le Royal Monceau: Oáza umenia a luxusného ubytovania

204
Le Royal Monceau
Le Royal Monceau nie je tradičný módny hotel.

Kedysi bol známy ako moderný hotel plný romantickej atmosféry, dnes najmä ako umelecký skvost medzi hotelmi v meste svetiel, ktorý skrýva mnohé prekvapenia pre svojich hostí.

Aj keď pri návšteve tohto luxusného hotela v Paríži máte často veľkú príležitosť naraziť na rôzne svetové modelky a iných ľudí z modnej brandže, Le Royal Monceau nie je tradičný módny hotel, naopak, má bližšie k umeniu a elegancii. Keď sa po prvý krát otvoril v roku 1928, stalo sa z neho miesto pre intelektuálne a kreatívne osobnosti tej doby vrátane Coco Chanel, Josephine Baker či Ernesta Hemingwaya. Nachádza sa na ulici medzi Parc Monceau a Víťazným oblúkom Arc de Triomphe a takmer po dvojročnej rekonštrukcii pod dohľadom Philippeho Starcka v roku 2010 tento luxusný hotel opäť otvoril dvere svojim hosťom a stal sa stredobodom návštevnosti spomedzi top hotelov v celom Paríži. Je to tak najmä vďaka pozoruhodnej zbierke moderného umenia, súkromnému kinu, kúpeľom a kníhkupectvu La Librairie des Arts.

Le Royal Monceau
Nádherne zariadených 54 suit, 85 izieb a 10 luxusných apartmánov.

Najpríťažlivejší faktor celého hotela je prirodzene ubytovanie, ktoré Le Royal Monceau ponúka svojim hosťom. Nádherne zariadených 54 suit, 85 izieb a 10 luxusných apartmánov je doplnených knihami, listami a dokonca fotkami od predchádzajúcich hostí. Bol to nápad architekta Starcka a hosťom dáva určitý domácky až súkromný náhľad do života predošlých hostí, ktorí vždy ostávajú v anonymite.

Suity sú v sýtych tónoch medových a šedých farieb a po stenách sú dekorované mapami a maľbami, k zariadeniu patrí unikátny moderný a ručne vyrobený nábytok, ktorý poeticky doplní detaily všetkých miestností. Ďalšia pozoruhodná črta hotela je, ako nezvyčajne bol vymyslený vstup z izieb do kúpeľní – je kompletne obložený zrkadlami. Veľký kontrast v hoteli vzniká medzi hosťovskými izbami a jeho červenými vchodovými lampami a strechou, rovnako odtiaľ sa až po recepciu tiahne aj výrazný červený koberec. Vo vnútri popri vstupnej hale sa nachádza priestranná miestnosť – Le Grand Salon – zariadená s nadrozmernými zrkadlami a veľkými antickými lustrami. Hlavné hotelové schodište ohromí nejedného hosťa. Sú tu vystavené pozoruhodné inštalácie v životnej veľkosti – z dreva vyrezané antilopy a srnce od umelca Nicolasa Polisskeho.

Le Royal Monceau
Cigarový salónik La Fumée Rouge

Kým si hostia vychutnávajú obed v jednej z miestnych reštaurácií, milovníci umenia sa môžu kochať umením, ktoré je rozmiestnené po celom hoteli. Hneď oproti Le Grand Salon je cigarový salónik La Fumée Rouge. Vstup je exkluzívne len pre členov, ktorí sa chcú aspoň na malú chvíľu odreagovať a zabudnúť na realitu. Rovnako vám s tým pomôžu aj v luxusných kúpeľoch My Blend by Clarins s rozlohou až 1500 metrov štvorcových, kde sa nachádza najväčší bazén v celom Paríži (zaliaty prirodzeným svetlom a s dĺžkou 23 metrov). Vďaka kúpeľnému zariadeniu a službám najvyššej kvality a s najmodernejším vybavením sa budete cítiť ako v oáze pokoja – zregenerujete svoje telo aj myseľ.

Le Royal Monceau
Vďaka kúpeľnému zariadeniu a službám najvyššej kvality a s najmodernejším vybavením sa budete cítiť ako v oáze pokoja – zregenerujete svoje telo aj myseľ.

Vo večerných hodinách je ideálne zamieriť do Matsuhisa Paris, prvej Nobu reštaurácie vo Francúzsku. Moderná japonská kuchyňa ponúka tuniakové sashimi Albacore s jalapeno chilli papričkami, čiernu tresku s miso, krevety so sezamovým dressingom či tradičné sushi. Zákazníci majú po večeri príležitosť vyskúšať na jazyku sa rozplývajúce čokoládové pralinky a zákusky od renomovaného špecialistu na sladké pochúťky prezývaného „Picasso zákuskov“ Pierra Hermé, ktorý vyrába umelecké diela z cesta alebo čokolády.

Le Royal Monceau
Vo večerných hodinách je ideálne zamieriť do Matsuhisa Paris, prvá Nobu reštaurácia vo Francúzsku

Vízia Phillipeho Starcka sa v Le Royal Monceau plní každý deň, kedy sa spája nové s minulým, umenie so štýlom a originalitou, ale najmä luxus s tradíciou a príjemnou atmosférou.

Text: Michaela Mičatková, foto: Le Royal Monceau