Cesta ku zdraviu

194
Zdravie
Treatment therapist vykonávajú štandardné asian masáže ako prevenciu

Prevencia je najlepšia cesta ku zdraviu!

Bolesť nám signalizuje, že niečo nie je v poriadku. Málo pohybu, zlá životospráva, nedostatok oddychu, trápenie, stres. Tlmenie bolesti liekmi nič nerieši. Potrebné je hľadať príčinu problému s riadnou diagnostikou. Master therapist v Palawi asia spa vedia poskytnúť podpornú pomoc pri riešení dočasných či chronických bolestí pohybového aparátu a hlavy uvoľnením zablokovaného svalstva, šliach či fascií. Treatment therapist vykonávajú štandardné asian masáže ako prevenciu vzniku problémov s pohybovým aparátom. Viac informácií na www.palawi.sk.

Účinné laxatíva na báze magnézia

Zápcha je nepríjemný stav, pri jej liečbe sa najskôr uplatňujú dostupné nefarmakologické postupy, ako je úprava stravy s dostatkom vlákniny, probiotík, prebiotík, s dostatočným pitným režimom a pravidelným pohybom. Ak nezaberú a zdravotný stav sa nezlepší, pomoc a úľavu poskytnú laxatíva. Môžu sa však užívať len výnimočne, s mierou a krátkodobo. V praxi sa už dlhé roky pri liečbe chronickej zápchy používajú salinické laxatíva na báze magnézia (magnézium hydrát, magnézium sulfát či magnézium citrát), ktorých výhodou je najmä to, že pri ich užívaní nevzniká syndróm „lenivého čreva“, kedy si črevo zvykne na podnety k vyprázdneniu zvonka (z laxatív) a prestane samé pracovať na peristaltike. Tieto laxatíva zabraňujú vstrebávaniu vody z čreva a neobmedzujú jeho prirodzený pohyb. Ich nevýhodou však býva nepríjemná chuť. Výnimkou je magnéziová soľ F.X.Passage SL, ktorá je ochutená pomarančovým sladidlom. Pripravíte si ju vo forme šumivého nápoja.

F.X.Passage SL
Magnéziová soľ F.X.Passage SL
F.X.Passage SL
Zubná kefka SonicBrush UV

Kazu nedajte šancu

O zdravie zubov sa dokonale postará sonická zubná kefka SonicBrush UV so štyrmi režimami čistenia: clean zbaví chrup i ďasná škodlivého plaku; whiten bieli a odstraňuje pigmentové škvrny; massage stimuluje a prekrvuje ďasná a soft ponúka najšetrnejšie čistenie, čo uvítajú najmä ľudia s citlivými zubmi. Súčasťou výbavy je aj UV sterilizátor, ktorý zničí v hlavici kefky 99,9 % baktérií. Deti aj dospelí ocenia časovač, upozorňujúci, kedy je dobré čistiť ďalšiu časť úst a vďaka ktorému sa kefka aj sama vypne.

Pro Machine 130 GW
Lyžiarky Pro Machine 130 GW považujú odborníci za najpokročilejšie v súčasnosti.

Na svahoch bez úrazov

Základom bezpečnej lyžovačky je najdôležitejšia časť výstroja – lyžiarky. Pri nesprávnom výbere tejto športovej obuvi ohrozujeme nielen seba, ale aj ostatných lyžiarov. Oplatí sa preto investovať do kvality, ktorú už dlhé roky ponúka aj talianska spoločnosť Nordica. Novinku z jej dielne, lyžiarky Pro Machine 130 GW považujú odborníci za najpokročilejšie v súčasnosti. Vzdušnejšie, ľahšie a inovatívne materiály znižujú hmotnosť anatomicky tvarovaného skeletu. Vďaka IsoTherm a Primaloft noha zostáva v teple a suchu. Nová ľahká konštrukcia sľubuje zvýšený výkon. Viac informácií na www.nordica.com.

 Pripravila: Dagmar Murgašová