Ako prebehla exkluzívna súťaž Vizáž roka?

200
Vizáž
12. ročník beauty súťaže Vizáž roka

Na jeseň uplynulého roka sa odohral už 12. ročník beauty súťaže Vizáž roka. Vyhlásenie sa nezaobišlo bez poroty zloženej z expertov v odbore, ale ani bez sprievodného programu, ktorého zlatým klincom bola módna prehliadka.

Vizáž
Vizáž Helena Majerníková, foto Barbora Jankechová

Beauty vízie

Vizáž roka sa konala v rámci výstavy Interbeauty v Inchebe. Víťazov slávnostne vyhlásili 4. októbra a počas večera sme mohli vidieť prezentáciu všetkých finalistov vrátane ich odvážnych vízií make-upov a vlasových lookov.

Ťažká téma aj rozhodovanie

Aj tentoraz mal celý event určenú tému, ktorou sa stalo obočie. Konkurencia bola veľká a porota mala skutočne čo robiť, aby sa rozhodla správne. Súťaž Vizáž roka, ktorú usporiadala agentúra LeRen, Renáta LenčéšováIncheba, a. s., hodnotili štyria odborníci. Medzi nimi nemohla chýbať vlasová štylistka a vizážistka Eva Švoňavová, art director Peter Bocán z reklamnej agentúry SI-TO, majsterka Európy v líčení Eva Zanvitová a v neposlednom rade Dana Abelovská, návrhárka a majiteľka módnej značky ad-style, vďaka ktorej bola súčasťou súťaže aj módna prehliadka jej značky.

Vizáž
Vizáž Elena Stachová, vlasy Silvia Jelemenská, foto František Michálek

Cena časopisu GRAND MAGAZINE

Vizáž
Vizáž Stanislava Vaľková, foto Fotowendy

Na prestížnej súťaži sa, samozrejme, podieľal aj náš magazín, ktorý obdaroval finalistku Elenu Stachovú cenou časopisu GRAND MAGAZINE, jeho ročným predplatným. A za čo si vyslúžila naše ocenenie? Vizážistka sa očividne držala metalického trendu, ktorý už niekoľko sezón žne výnimočné úspechy nielen na poli módneho dizajnu, ale aj vo svete make-up artistov. Elena sa rozhodla predstaviť lesklý look hneď tromi spôsobmi naraz. Vášnivo červené očné tiene sa bohato, avšak jemne trblietali a ich hranicu lemovali červené kryštály. A čo Elena Stachová, ktorá v súťaži skončila na treťom mieste, urobila s obočím, o ktoré šlo najviac? Jednoducho, ale efektívne naň po celej dĺžke aplikovala flitre v podobe zlatých zdobených lístkov.

Kto získal prvé miesto?

Vizáž
Vizáž , vlasy Ľudmila Piptová foto Monika Polášková

Tretie miesto už poznáme, a kto sa umiestnil na prvých dvoch? Striebornú pozíciu získala Stanislava Vaľková, ktorá vyhrala aj Cenu verejnosti. Prvé miesto potom oslávila Ľudmila Piptová, ktorá vytvorila jemný nude look v prirodzených tónoch, zahalených poriadnou dávkou trblietok zavŕšených bielymi riasami. To však zďaleka nebolo všetko. Víťazka sa pohrala s maximalistickými 3D aplikáciami v podobe oversize perál, ktoré v rôznych veľkostiach symetricky aplikovala na obočie a jeho okolie. Hela Majerníková si odniesla ocenenie Objav roka, ktoré si vyslúžila vďaka dokonalému tvaru prirodzene hustého obočia, pod ktorým žiarili očné tiene v niekoľkých fialových odtieňoch a podobne ladené pery vo farbe roka Ultra Violet.

Text: Lenka Komrsková