Sláviť dobré jedlo sa bude po celom Slovensku

331
ZFJ
V bratislavskej reštaurácii Green Buddha ochutnáte ázijské jedlá.

Zima na Slovensku býva vďaka zabíjačkám vždy obdobím dobrého jedla. Už siedmy krát sa však stáva aj časom vychutnávania iných ako zabíjačkových špecialít. Ponúka ich vyše tridsať reštaurácií v rámci Zimného festivalu jedla.

Festival bude trvať šesť týždňov – od 14. januára do 24. februára 2019. Umenie svojich kuchárov na ňom predvedú nielen bratislavské a košické reštaurácie, ale tie festivalové nájdete aj v Tomášove, Modre, Galante, Piešťanoch, Dunajskej Strede, Čereňanoch, Novej Dubnici, Dubnici nad Váhom, Nitre, Mojmírovciach, Leviciach, Bytči, Donovaloch, Žiline, Spišskej Novej Vsi či Batizovciach.

ZFJ
Svoje špeciality ponúkne aj reštaurácia v hoteli Zlatý Kľúčik v Nitre.

Symbióza chutí

Festivalové menu bude mať už tradične tri časti: Naše ikonické jedlo, Kuchárova voľba a Chute regiónov. Pre každú reštauráciu je to tak šanca predviesť svoje špičkové kuchárske umenie, to, čo ju charakterizuje. Prednosť dostanú lokálne a sezónne suroviny a kuchári „oprášia“ aj tradičné rodinné recepty.

Garantujeme dokonalú symbiózu chutí a úžasný zážitok za rozumnú cenu,“ pozýva riaditeľ festivalu, vydavateľ gastronomického sprievodcu Gurmán na Slovensku Radoslav Nackin.

ZFJ
Carnevalle v Bratislave je známa svojimi steakmi.

Cieľom festivalu je totiž prilákať milovníkov dobrého jedla aj do reštaurácií, ktoré si vzhľadom na ceny nie všetci a nie vždy môžu dovoliť navštíviť. Veď špičkovú gastronómiu predvedú v rámci festivalu aj držitelia ocenenia Zlatá vidlička, ako je napríklad Afrodita Chateau v Čereňanoch, Villa Rosa v Dunajskej Strede či bratislavské reštaurácie UFO watch.taste.groove. a Fou Zoo.

ZFJ
Medzi festivalové reštaurácie patrí aj Zylinder v Bratislave.

Čo ochutnáme?

Nazrime teda do festivalových jedálnych lístkov. Nájdeme tam napríklad na čiernom pive glazovanú vyzretú bravčovú krkovičku so zemiakovým mousseline, cviklovo-cibuľovým relišom a údenou cviklou – za týmto jedlom sa treba vybrať do Mlyna 108 v Modre. V bratislavskej reštaurácii UFO watch.taste.groove. si možno pochutnať na cibuli pečenej na uhlí a foie gras s kačacím vajcom a čiernym cesnakom. Šéfkuchár zo Steakpark – Steakhouse & Restaurant by Hotel Park Avenue v Piešťanoch zase vymyslel kreáciu konfitovaných bažantích pŕs s haluškami z údenej múky a byliniek s omáčkou z pečenej koreňovej zeleniny. V kuchyni Lavante SKY Restaurant v Dubnici nad Váhom zase pripravia kotletu z mladého prasiatka v petržlenovom prachu, závitok z krupota s čerstvým majoránom v ryžovom papieri a fermentovaným cesnakom a omáčkou z údenej papriky a pečenej cibule. Hostí Gašperovho mlyna čaká prekvapenie. Degustačné menu tam nikdy vopred nie je známe a reštaurácia sa rozhodla tento systém aplikovať aj na Zimný festival jedla.

ZFJ
Maškrtenie pri sladkostiach v bratislavskom UFO je spojené s úchvatným výhľadom na Dunaj z Mosta SNP.

Víno z Južnej Ameriky

K dobrému jedlu patrí aj dobré víno. Obohatením menu tohtoročného Zimného festivalu jedla budú víkendy v jednotlivých mestách Slovenska vo farbách jedného z najväčších vínnych domov v Južnej Amerike s takmer 140-ročnou históriou – Santa Rita v čílskom Maipo Valley. Hostia vybraných reštaurácií budú môcť ochutnať biele Santa Rita Sauvignon,120 biele alebo červené Santa Rita Cabernet Sauvignon 120.

ZFJ
Na festivalových hostí sú pripravení aj v Kaštieli v Mojmírovciach.

Možno ísť aj v partičke

V sprievodnom programe Zimného festivalu jedla nechýbajú ani tohto roku gurmán víkendy či otváracia večera. Organizátori ponúkajú aj možnosť ochutnať v jeden deň jedlá vo viacerých reštauráciách a navštíviť známe slovenské vinárstva. Musí však ísť o partičku 8 až 20 ľudí, pre ktorých prichystajú Gurmán bus. Súčasťou gastronomickej jazdy sú aj osobné stretnutia so šéfkuchármi.

Viac informácií na www.zimnyfestivaljedla.sk.

ZFJ
Aj obyčajná cibuľa môže skrývať gurmánske prekvapenia. UFO Bratislava.

Text: Jana Janků, foto: archív reštaurácií