Vitajte v Ned clube!

137
Ned klub
Skvostný nábytok a starožitné doplnky v dokonalej harmónii

Koncom minulého roka v londýnskom City otvorili nový exkluzívny hotel a privátny klub Ned, kde majú povolený vstup výhradne len jeho členovia. Nahliadnime, ako trávi londýnska smotánka svoj voľný čas.

Ned klub
Ned klub sa nachádza v priestoroch bývalej banky.

Hoci má Ned club výnimočné vybavenie a je nabitý najnovšími technológiami, môže sa popýšiť aj bohatou históriou, ktorá siaha do 17. storočia. Vtedy totiž vznikali gentlemanské kluby pre aristokratov a zámožných pánov, ktorí sa sem chodievali odreagovať a oddýchnuť si od každodenných povinností. Kluby takéhoto typu boli kedysi situované výlučne v londýnskej štvrti West End. Z tých čias pochádza aj známa myšlienka anglického spisovateľa Samuela Johnsona: „Charakter muža a jeho postavenie môžeš posúdiť podľa toho, ktorý klub navštevuje.“

Honosné priestory

Sídlo Ned clubu sa nachádza v impozantných priestoroch budovy bývalej banky Midland, ktoré v roku 1924 navrhol Sir Edwin „Ned” Lutyens. Ubytovanie pozostáva z 249 izieb a apartmánov, od štandardných jednolôžkových izieb po luxusné suity, ktorých vybavenie dopĺňa nielen skvostný nábytok so starožitnými doplnkami z mahagónu a mosadze, ale aj ručne tkané koberce a honosné lustre. K hotelu prináleží sedem reštaurácií rôznych kuchýň, ktoré sú súčasťou rozľahlého hotelového lobby s rozlohou až 3000 m2. Navyše z celého hotela majú hostia nádherný výhľad na ikonické londýnske monumenty.

Ned klub
Za masívnymi 20-tonovými dverami sa ukrýva exkluzívny bar.

Exkluzívne služby

Na ôsmom poschodí na strešnej terase je pre všetkých hostí k dispozícii 10-metrový kruhový bazén vydláždený prvotriednym talianskym mramorom, vedľa neho sa nachádza aj bar so sklápacou strechou a ohrievačmi kvôli nevyspytateľnému londýnskemu počasiu. Naopak v spodnej časti budovy je obľúbený bar The Vault, kde bol kedysi umiestnený bankový trezor. Atmosféru banky tu pripomínajú aj originálne 20-tonové klenbové dvere široké dva metre a 3800 bezpečnostných schránok. V tomto 24-hodinovom bare sa servírujú rôzne exkluzívne drinky a pochúťky talianskej kuchyne do neskorých večerných hodín, o zábavu sa stará DJ či živá hudba. Vedľa baru The Vault sa nachádza aj The Long Bar, spoločenský salónik The Parlour a intímna reštaurácia The Dining Room, ponúkajúca členom medzinárodné menu. Priestory na spoločenské udalosti či mítingy uzatvára trojica luxusných miestností The Kennels, The Snug a Sitting Room. Zavŕšením bohatej ponuky klubu pre všetkých členov je posilňovňa s najmodernejším zariadením, kaderníctvo, luxusné podzemné wellness centrum, bazén, hammam a sauny s prvotriednym vybavením, ktorými nepohrdne ani ten najnáročnejší hosť.

Ned klub
V hammame nešetrili vzácnym mramorom.

Text: Michaela Mičatková, foto: klub NED