Hot kabelky, ktoré vám dodajú sebavedomie v roku 2019

274
Kabelky

Samozrejme, že šaty nerobia človeka, môžu však aspoň trochu naznačiť, aká ste osobnosť a občas dodať aj potrebné sebavedomie. Ktoré statement bags vám prinesú sebadôveru?

Balenciaga
Balenciaga

Určite sa nemusíte štylizovať do outfitov, ktoré vám nesedia. Aktuálna móda totiž nepozná preferencie a oslavuje skrátka všetko – môžete teda ostať sami sebou a zároveň trendy, nech už je váš vkus akýkoľvek. Zbožňujete športové batohy či ľadvinky, ako ich predviedla značka Off-White na poslednom týždni módy? Alebo preferujete formálnejšie elegantné kúsky, do ktorých sa zmestí aj všetko nepotrebné a objavujú sa pravidelne každú sezónu? Pozreli sme si kolekcie na jar a leto 2019 najvýznamnejších módnych značiek súčasnosti a vybrali sme pre vás hot tipy. Pozor, nič minimalistické nečakajte. S kabelkami sa všetky značky do sýtosti vyhrali, a tak si môžete obliecť akýkoľvek obyčajný outfit a vďaka kabelke z neho dokážete vykúzliť najoriginálnejší look of the day.

Aké sú trendy jarnej sezóny?

Balmain
Balmain

Ako to už býva, trendy sa prelínajú naprieč značkami a jeden z nich bude v tomto roku výraznejší než všetky ostatné. Prekvapivo sa ním stal menej praktický geometrický look. Predstavte si boxy všetkých veľkostí. Ovály i gule, do ktorých by sa občas zmestili aj tie bowlingové. Štruktúra hrá prím, kabelka v geometrickom duchu jednoducho drží tvar a pri klasických modeloch obstará trendy aspekt aspoň trojuholníkový detail. Ďalším trendom, ktorý už nejaký čas pretrváva, je tzv. guitar strap čiže gitarový popruh. Odnímateľný a často zdobený prvok posunie vašu kabelku na ďalšiu úroveň a návrhári ho milujú. S flashback trendmi potom okrem čoraz populárnejších ľadviniek a must-have batohov prichádzajú aj listové kabelky a mini bags, do ktorých sa vám smartphone zmestí len ťažko. Prečo si však rovno nevziať väčšiu tašku? Inšpiráciu hľadajte trebárs u Gucciho. Čo sa týka potlače, očakávajte divoké vzory, farby a logomániu. Retro sa potom zasluhuje o návraty ikon, akými je Fendiho Baguette bag alebo Diorov Saddle bag. A čo ďalšie priniesli dizajnové značky na nadchádzajúcu jar?

Chanel
Chanel

Z prehliadkových mól

Značka Fendi si pripravila inovovanú logomániu vkusne ukrytú v reliéfe kabeliek v základných aj pastelových farbách, ale aj veľkolepý comeback modelu Baguette s bujarým zdobením. Značka Balmain nás dostala mramorovými kabelkami a ľadovo kráľovskými modelmi v akryle aj geometrickom dizajne, najmä kociek a gulí. Donatella Versace nás potom zohriala elegantnými kúskami v základných aj pestrofarebných odtieňoch so zlatými detailmi medúzy, nezabudla však ani na trendy hady alebo hravé boxy, minikabelky či pvc maxitašky. Louis Vuitton priniesol vyduté, takmer bowling bags a ďalšie geometrické štruktúry, ktoré zaujali v hnedom monograme aj sýtomodré.

Dior

Dior oslávil návrat legendárnych Saddle bags, ale pohral sa aj s látkovými messenger bags s kresbami a batikou. Trendy Gucci predstavil kožené retro kabelky v rôznych tónoch alebo výrazný jahodový print. Značka Balenciaga priniesla asymetrické aj klasické kúsky vo všetkých veľkostiach, najmä však minimodely s dokonalou logomániou, metalickým leskom či šatkou. Riccardo Tisci stvoril premiérovo pre Burberry elegantnú selekciu belt bags a formálnejšie kúsky v krémových a basic odtieňoch, pričom nechýbal ani inovovaný monogram TB. Valentino spojil chic look so street štýlom a vznikli dominantné čierne a červené modely, s ktorými zabodujete jednoducho všade. Chanel sa potom pustil do výraznejších farieb – pastelovo modré, koralové, žlté a ďalšie tóny, ktoré korešpondovali s pozitívne ladenými kostýmami a nechýbali ani chlpaté varianty či opäť tie boxy… Tak už sa ničoho nebojte a zaobstarajte si kabelku, ktorá vás vystihne, nenásilne s ňou vystúpite z davu a budete ju za to milovať!

Text: Lenka Komrsková, foto: archív značiek