Najkrajší diamant si nosíme v sebe

485
Diamond skin

Diamant-briliant je charakteristickým symbolom večnosti, čistoty a krásy, preto jeho spojitosť s kozmetickou značkou Diamond Skin bola od začiatku mojou jasnou voľbou. Diamant je skvost, v ktorom  vnímam predovšetkým čistotu a krásu. Jeho večnosť a svetlo, ktoré sa v ňom odráža, vyjadruje silu a ochraňuje. Diamond Skin tým nesie odkaz večnosti – symbolizuje dokonalosť vo večnosti,“ vyznáva sa Claudia Krekáň, majiteľka luxusnej slovenskej kozmetickej značky Diamond Skin. Zároveň je presvedčená, že krása nie je len o tele, ale vychádza najmä zvnútra každého človeka.

Ako ste sa prepracovali k vývoju pleťovej kozmetiky – predsa len je to špecifická oblasť a vyžaduje si množstvo vedomostí.

Pochádzam z lekárskej rodiny a aj vďaka tomu mám isté medicínske cítenie v krvi alebo je už zapísané v mojom DNA? Odzrkadlilo sa to aj v mojom profesionálnom živote – vyštudovala som strednú zdravotnú školu v Harmónii a pokračovala štúdiom fyzioterapie, balneologie a liečebnej rehabilitácie na lekárskej fakulte UK v Bratislave. Kým som vytvárala slovenskú kozmetickú značku Diamond Skin, musela som nadobudnúť dostatok vedomostí, skúsenosti a praxe. Prvé krémy som si miešala pre seba na prevádzkach zameraných na prevenciu proti ochoreniam pod názvom Musculus, a. s., a Dr.oxygen.sk, ktoré som prevádzkovala deväť rokov. Neskôr som sa prirodzene rozhodla rozšíriť ponuku našim klientkam starostlivosťou o ich krásu. Naše klientky chceli poznať moje tajomstvo „nestárnúcej pleti“,  tak som im ho dopriala a založila som spoločnosť zameranú čisto a len na krásu – kozmetickú značku Diamond Skin. Zdravie a krása patria k sebe, a to je moja práca, v ktorej som doma. Je mojou doménou.Diamond skin

K vývoju pleťovej kozmetiky ste sa teda dostali cez svet farmácie.

Samozrejme, práve tá ma „chytila“. Bola významnou súčasťou štúdia. Po jeho skončení som istý čas pracovala s deťmi na kožnom oddelení, kde som sa v praxi stretla s rôznymi ochoreniami kože, čo mi dalo veľmi veľa praktických skúseností. Nadobudla som presvedčenie, že starostlivosť o kožu – tento najväčší ľudský orgán – je nesmierne dôležitá už od útleho veku. To ma naštartovalo a dala som sa na podnikanie – otvorila som niekoľko prevádzok Musculus, a. s., – zameraných na starostlivosť a prevenciu proti ochoreniam – relaxačné zariadenia charakterizované sloganom 4 R: relaxácia, regenerácia, revitalizácia a rekondícia.

Nielen pre ženy, ktoré „zabudli“ na náležitú starostlivosť od mladučkého veku, ale pre všetky dámy, ktoré si želajú urobiť niečo pre pleť a zdokonaliť svoj vzhľad, ponúkate medicínsku starostlivosť prostredníctvom prístrojovej technológie Plasma Care. Môžete priblížiť jej výhody? Naozaj možno prostredníctvom aplikácie plazmy ovplyvniť starnutie?

Plasma Care je nebolestivá, neinvazívna metóda ošetrenia, resp. revitalizácie pleti, ktorá stimuluje bunkový metabolizmus a miestnu mikrocirkuláciu. Je to biostimulácia  bunkového cyklu,  ktorej pomocou sa generujú plazmové toky, ktoré reagujú s biologickým tkanivom, a tak napomáha k prirodzenému omladeniu pokožky. Terapia trvá 45 minút, pokožka je po nej jemná ako hodváb. Starnutie je nezastaviteľný proces, to všetci vieme, toto je jedna z metód, ako ho vieme mierne pozastaviť. Treba si totiž uvedomiť, že od istého veku sa bunkový cyklus spomaľuje a bunky začínajú starnúť. Práve Plasma Care ho oživuje a spomaľuje starnutie. Je to vynikajúca alternatíva, dokonca v mnohých prípadoch už nebudú potrebné ani plastické operácie. Po ošetrení nie je  pleť začervenaná, dáma i pán môžu ihneď po ňom ísť do spoločnosti. Krásne rieši aj jazvy po pubertálnom akné. Najmladšia klientela má 14 – 15 rokov.

Keďže milujeme zvieratká, žiaden náš produkt netestujeme na zvieratách.

Aplikácie Plasma Care pomáhajú aj proti striám,  jazvám, hyperpigmentácii či pavučinkovým névam. Akú častú aplikáciu odporúčate?

Všetko závisí od odborného posúdenia stavu pokožky. No zvyčajne odporúčam na „naštartovanie“ procesu  pomocou 5 až 10 terapií, po každej terapii je pleť jemnejšia a je i viditeľný výsledok. Napríklad strie sa po troch až piatich aplikáciách výrazne vyhladzujú. Po úvodnom intenzívnejšom aplikovaní sa pokračuje terapiou  raz za tri mesiace. Táto kvalitná terapia patrí k finančne náročnejším, preto svojim klientkam vychádzam v ústrety rôznymi balíčkami výhodných zliav. Po odporúčaní dermatovenerológom poskytujeme na terapiu 50-percentnú zľavu.

Ženy v produktívnom veku  vám iste dajú za pravdu, že starostlivosť o pleť je nevyhnutná už od prvých náznakov vrások, no mnohé mladé dievčatá to takto nevnímajú a možno sa obávajú aj rôznych dobre mienených rád. Vy sa tejto problematike už istý čas venujete – odkedy teda odporúčate intenzívnejšiu a cielenú starostlivosť o pleť?

Keď sa mi narodila dcérka, rozhodla som sa, že založím značku a začnem ju pre ňu vyvíjať.

Podčiarkujem, že starostlivosť je vhodná už od mladého veku. Venujem sa zdraviu a kráse už deviaty rok a  mojimi rukami prešli tisíce klientov a klientok. Nemala by sa začínať až po objavení prvých vrások. Dievčatám a mladým ženám radím: začnite s dôležitou celodennou hydratáciou  na báze kyseliny hyaluronóvej najneskôr v 28. roku. Máme v Diamond Skin krém práve pre dievčatá v tomto veku. Navyše, nielen mladučké dievčatá, ale aj chlapci často bojujú s problémami s akné či mastnou pokožkou. Rozhodne sa netreba obávať používať krém či sérum s obsahom tejto kyseliny od Diamond Skin už v ranej mladosti, pretože práve tá je najúčinnejšou prevenciou proti tvorbe vrások a zabezpečuje pleti potrebnú celodennú hydratáciu, vďaka ktorej ostane krásna a svieža. V našom rade značky Diamond Skin ponúkame špecializované produkty aj pre najmladšiu pleť.

Práve sme sa dostali k vašej luxusnej kozmetickej značke Diamond Skin. Od krémov pre vlastnú potrebu ste sa vypracovali k prírodným kozmetickým výrobkom pre všetky vekové kategórie.

Diamond skinKeď sa mi narodila dcérka, rozhodla som sa, že založím značku a začnem ju pre ňu vyvíjať. Pomenovala som ju podľa  krásneho čistého prírodného kameňa – diamantu – ktorým je aj ona a pokladám ho za symbol krásy, dokonalosti a večnosti. O rovnaké vlastnosti sa usilujem pri vytváraní krémov, hoci to je prakticky nedosiahnuteľné.  Napriek tomu  som presvedčená, že každá z nás môže veľa urobiť, aby „Objavila svoju dokonalosť vo večnosti“ – ako znie aj jeden z našich sloganov. Krémy a ďalšie  výrobky z radu Diamond Skin sa po aplikácii ihneď vpijú do pokožky, sú ľahké, nezanechávajú pocit mastnoty, pleť je vláčna a zamatovo-hodvábna.  Veľmi príjemne voňajú. Samozrejme, sú bez bez parabénov, ropných produktov a iných látok škodiacich pleti. Keďže milujeme zvieratká, žiaden náš produkt netestujeme na zvieratách.

Bonusom je aj kreatívny obal v tvare diamantu.

Áno, hoci najdôležitejší je obsah, veľký dôraz kladiem na  celkový dojem z produktu. Prezradím na seba, že reklama, zariaďovanie interiérov, dizajn, hra s detailom patria k môjmu hobby – a aj obal na krémy  v tvare diamantu z prírodného materiálu vznikol podľa môjho návrhu. Nuž a mám ešte jedno malé prekvapenie pre klientov a verím, že sa potešia: pracujem na parfume, ktorý by onedlho mal rozšíriť ponuku značky Diamond Skin a zvedie vás do voňavej ríše snov.

Diamond skin by Claudia Krekáň

Šafárikovo nám.2, 811 02 Bratislava

Tel.: 0944 707 572

www.shop.diamondskin.eu