Útulný domov z komerčného priestoru

201
Toronto
V symetrickej obývacej izbe sa použili pohovky z modrého zamatu.

Spoločnosť Audax premenila jedno z poschodí v komerčnej budove v centre Toronta na rodinnú idylu.

V tomto riešení sa používa všetko potrebné vybavenie rodinného domu, no zároveň ponúka všetky vymoženosti bytu,“ hovorí Gianpiero Pugliese, riaditeľ spoločnosti Audax.

Toronto
Toaleta

Jedným z jedinečných špecifík, ktoré odlišuje tento „domov v malom Taliansku“ od ostatných projektov spoločnosti Audax, je skutočnosť, že ide o obydlie jej riaditeľa Gianpiera Puglieseho. Gianpiero je ženatý a má dve deti. Pri hľadaní nového domova pre potreby rozrastajúcej sa rodiny sa s manželkou začali zaujímať o riešenia, ktoré by sa odlišovali od štandardného torontského bývania. Aby sa nemuseli vzdať života v centre mesta, kúpili si jedno poschodie v komerčnej budove s víziou, že si ho prerobia na domácnosť pre rodinu s deťmi.

Harmonická kombinácia

Vnútorné priestorové usporiadanie bolo navrhnuté na štýl newyorských bytov a hrdí sa všetkými komfortnými výdobytkami rodinného domu vrátane formálnej vstupnej haly, troch spální, dvoch kúpeľní, konceptu otvoreného bývania, kuchyne, jedálne a veľkoryso priestorovej práčovne. Rodinní príslušníci majú priamy prístup do bytu z ulice vďaka vlastnému výťahu.

Toronto
Zimná záhrada s otvorenými oknami

Interiérový dizajn je harmonickou kombináciou moderných a tradičných prvkov. Na tvorbu príjemnej a útulnej základne si zvolili nablýskanú parketovú podlahu a tradičné dverové rámy, obloženie a kovanie. Na tradičný podklad sa následne navrstvili moderné vymoženosti vrátane elegantnej kuchyne v modernom štýle a moderného nábytku inšpirovaného talianskym dizajnom. Mnoho nábytku, ktorý sa v domácnosti použil, pochádza z vlastnej nábytkovej kolekcie spoločnosti Audax: kreslo Evelyn, jedálenský stôl Vasari, jedálenské stoličky Raphael a stolík Donatello.

Toronto
Kuchynské skrinky s dyhou z brúseného duba a parketová podlaha z dymového duba

Privátny priestor pod holým nebom

Do tejto bytovej jednotky bola zakomponovaná aj zimná záhrada, ktorá pozostáva z uzatvorenej obývacej časti s otvárateľnými oknami na oboch stranách. V bytoch, ktoré sa nachádzajú v centre mesta, ide o jedinečný a prestížny prvok. Keď sa okná otvoria v lete, obytný priestor sa premení na krytú terasu. Takto si Gianpiero a jeho rodina môžu vychutnať súkromný priestor pod holým nebom namiesto záhrady, pričom tento priestor je možné využívať aj celoročne ako vnútorný priestor.

Toronto
Moderná chlapčenská izba v tlmených tónoch sivej a smotanovej

Audax

Spoločnosť Audax bola založená v roku 2007 a počas svojej existencie sa stala prestížnou firmou v oblasti architektúry a interiérového dizajnu s orientáciou na trh s luxusnými nehnuteľnosťami a silným dôrazom na high-endový bytový dizajn. Pod taktovkou Gianpiera Puglieseho majú projekty Audax rôznorodý štýl a dizajn. Činnosť firmy je motivovaná ľudskou architektúrou – prístup k dizajnu, ktorý vyvinulo jeho štúdio, a v ktorom sa kombinujú najlepšie prvky z tradičnej architektúry a modernej estetiky.

Toronto
Svetlá a vzdušná práčovňa s masívnymi pracovnými doskami a krémovými stenovými dlaždicami „metro“

Vďaka tomu, že Audax ponúka nielen architektonické služby, ale aj interiérový dizajn, poskytuje holistický prístup k dizajnu, v ktorom sa snúbia technické, estetické a funkčné ciele projektu. Výsledkom tejto kombinácie odborných skúseností sú budovy a vnútorné priestory s jasne formulovaným dizajnérskym prejavom a hladkou integráciou architektúry, interiérového dizajnu a dekorácií.

Toronto
Veľká kúpeľňa navrhnutá v prechodnom slohu

Text: AG, Toronto, foto: Erik Rotter