Čaj: nápoj, ktorý zahreje, upokojí alebo dodá energiu

143
Čaj
Šálka čaju nielen zahreje, ale dodá aj energiu a pozitívne ovplyvní naše zdravie.

Čaj je celosvetovo najobľúbenejším teplým nápojom a hneď po vode sa ho vypije najviac. História čaju je podľa legendy spojená s Čínou.

Okolo roku 2700 pred naším letopočtom sa čínsky cisár Šang-nung vydal rozjímať do lesa, a keď si na ohnisku varil vodu, zdvihol sa vietor a do vody spadlo niekoľko lístkov z neďalekej rastliny. Tou rastlinou bol čajovník. Cisár mierne horký nápoj ochutnal a zistil, že je lahodný a má povzbudzujúce účinky. Tak vznikla prvá šálka čaju. Už sa nedozvieme, či je táto legenda pravdivá, ale Čína je naozaj kolískou čaju. Slovo čaj pochádza z čínskeho výrazu čcha, ktorý sa v dialekte Sia-men číta te, preto sa čaj v mnohých jazykoch nazýva podobne. Výraz čaj alebo té označuje čajové lístky, ale často sa tak nazývajú aj napríklad ovocné čaje, ktoré však čajom v pravom zmysle slova nie sú.

Čaj
Z čajových lístkov, ktoré sa zberajú na plantážach, sa vyrába čierny, zelený, polozelený a biely čaj.

Nekonečná zeleň čajových plantáží

Čajovníkové plantáže sa nachádzajú predovšetkým v juhovýchodnej Ázii. V nekonečnej záplave kríčkov sa pohybujú zberačky a zberači čaju, ktorí trhajú mladé rozvíjajúce sa lístky čajovníkovej rastliny. Tieto lístky sú najkvalitnejšie a vzniká z nich najlepší čaj. Lístky z čajovníka sú základom pre čierny, zelený, polozelený a biely čaj. Rozdiel je len v dĺžke oxidácie čajových listov – čierne čaje prechádzajú najdlhším procesom oxidácie pri vysokej vlhkosti. Najkratšou oxidáciou prechádzajú biele čaje.

Kofeín verzus teín

Čaj
Čajov existuje celý rad, ďalej sa ochucujú a pridávajú sa do nich voňavé bylinky či ovocie.

Čaj má povzbudzujúce účinky, vie nás prebudiť, dodať energiu alebo nabudiť našu myseľ, obsahuje totiž teín: kofeín obsiahnutý v čaji. Na rozdiel od kofeínu, ktorý sa nachádza v káve, je teín v čaji vo viazanej forme, má rozdielne účinky a telo ho spracúva iným spôsobom. Teín sa v našom tele uvoľňuje postupne, zatiaľ čo kofeín z kávy nás síce nabudí okamžite, účinok však rýchlo opadne. Čajové lístky obsahujú dokonca viac kofeínu než káva, čajový nálev má však kofeínu menej vzhľadom na množstvo použitých listov. Obsah kofeínu v čaji záleží tiež od jeho druhu, dĺžky lúhovania či spôsobu prípravy čaju.

Ranná šálka čaju nás môže prebrať a dodať energiu, v priebehu dňa zas zlepšiť sústredenie a koncentráciu. Čaju sa pripisuje veľa blahodarných účinkov, ktoré sa prejavujú na našej telesnej schránke, a tiež na psychickej pohode.

Zázračný zelený čaj

Pitím zeleného čaju je možné znížiť cholesterol aj hladinu cukru v krvi, má priaznivý vplyv na stav chrupu a pomáha i pri redukcii hmotnosti. Pôsobí tiež proti zápalovým chorobám a prospieva bunkám. Podľa výsledkov niektorých vedeckých štúdií pôsobia látky obsiahnuté v zelenom čaji proti vzniku nádorových ochorení.

Čaj
Zelený čaj je doslova zázračným nápojom, veľmi obľúbený je v Ázii.

Účinná je aj jeho vonkajšia aplikácia, pomáha pri kožných problémoch. Vďaka krátkemu času oxidácie sú v čajových lístkoch zachované vitamíny, flavonoidy a minerálne látky, ktoré sú pre telo prospešné. Zelený čaj by sa nemal zalievať horúcou vodou, pretože v tom prípade sa do čaju uvoľňujú triesloviny, voda by mala mať teplotu okolo 60 až 80°C. Zelený čaj je možné lúhovať viackrát.

Čaj
Čierny čaj je v Európe stále najobľúbenejší, má najsilnejšiu arómu a tiež farbu.

Čierny alebo červený čaj?

Čierny čaj prechádza dlhšou oxidáciou než čaj zelený, preto má aj výraznejšiu vôňu a, samozrejme, aj tmavšiu farbu. V Číne čierne čaje nazývajú červenými. Účinky čierneho čaju na naše zdravie sú o niečo slabšie, než je to pri zelenom čaji. Čierny čaj pomáha chrániť bunky pred patologickými zmenami a pomáha predchádzať cievnym ochoreniam.

Text: Linda Vojancová, foto: Pixabay.com