O kúsok vpred

220
Desing

Na tohtoročnom jubilejnom 20. ročníku Designbloku v Prahe predstavili inovatívne novinky…

Sklenený a betónový rámik v rade RETRO

RETRO
Nadčasová krása skla a elegantne luxusný vzhľad na guľatom tvare vypínačov vynikajú skvelo.

Nadčasová krása skla a elegantne luxusný vzhľad na guľatom tvare vypínačov vynikajú skvelo. Farebnosť skleneného rámika v neutrálnych odtieňoch bielej a čiernej zabezpečuje na spodnej strane kvalitný farebný lak, ktorý je rezistentný proti oderu a garantuje vždy rovnaký odtieň. Sklo v tejto podobe pôsobí veľmi čistým a jemným dojmom,“ komentuje sklenený variant vypínačov RETRO Ing. Martina Obadalová zo spoločnosti OBZOR Zlín. Betónové rámiky sa vyrábajú ručne zo špeciálnej zmesi a vďaka povrchovej impregnácii ich povrch odoláva možnému poškriabaniu.

Svietiaca kľučka z kolekcie MINIMAL BLACK MATT 20 YEAR LIGHT

Táto inovatívna kľučka má na čelnej strane zabudovanú svietiacu mikrotrubičku, ktorá na svoju prevádzku nevyžaduje nijaké batérie či káble. Jej svetlo nie je cez deň takmer vidieť, ale večer sa vždy naplno rozjasní a vidno ju v tme až na vzdialenosť 20 metrov,“ hovorí Roman Ulich, hlavný dizajnér spoločnosti M&T, a pokračuje: „Vďaka tomu vznikne na rukoväti kľučky efektný minimalistický detail, ktorý je nielen zaujímavým dizajnovým prvkom, ale navyše značne uľahčuje orientáciu v tmavom priestore.“ Kovanie je pokryté ručne brúseným 3D povrchom, čo je absolútny svetový unikát, ktorý pri dotyku vytvára pocit dreva. Kľučka tak nielen pôsobivo vyzerá, ale je veľmi príjemná aj na dotyk!

Kľučka
Táto inovatívna kľučka má na čelnej strane zabudovanú svietiacu mikrotrubičku, ktorá na svoju prevádzku nevyžaduje nijaké batérie či káble.

Text: redakčný článok, foto: www.obzor.cz, www.kliky-mt.cz