Rozžiarte svoj interiér farbami

162
Interiér

Jar už klope na dvere a to je najvyšší čas vpustiť domov farby. Bytové dekorácie v pestrých farbách vedia krásne oživiť aj ten najnudnejší priestor. Niekedy postačí len jeden doplnok vo výraznej farbe a interiér hneď získa novú tvár.

Toto sú trendy farby tohto roka, ktoré by u vás doma rozhodne nemali chýbať.

Interiér
Koralová, žiarivá a energická farba sa ihneď uplatnila aj v dizajnovom priemysle.

Energická koralová

Spoločnosť Pantone každoročne vyhlasuje najtrendovejšiu farbu nadchádzajúceho roka. Tentokrát sa ňou stala koralová. Žiarivá a energická farba sa ihneď uplatnila aj v dizajnovom priemysle. Skvele sa kombinuje s neutrálnymi farbami a hodí sa najmä do kuchyne či obývačky. Kuchynská linka v koralovej farbe je skvelou voľbou pre ľudí, ktorí neznášajú nudu. Aj kvalitnú sedačku či kreslo si v tomto odtieni jednoducho zamilujete.

Žiarivá horčicová

Žltá farba je stále trendy, tento rok sa však nosí vo výraznom horčicovom odtieni nielen na prehliadkových mólach, ale aj v interiéri. Za pár minút s jej pomocou priestoru vdýchnete nový život a poriadnu dávku energie. Postačí pohľad na žlté kreslo či koberec a hneď sa vám zlepší nálada. Žltá totiž interiér harmonizuje a vďaka horčicovej si môžete byť istí, že bude doslova neprehliadnuteľný. Horčicová nech teda dominuje na jednom kuse nábytku či bytových doplnkoch. V tlmenom odtieni však veľmi efektne pôsobí aj na stenách.

Interiér
Nebojte sa tmavozelených stien.

Tmavozelená

Na prvý pohľad atypická farba, ktorá sa do interiéru vôbec nehodí, sa stáva čoraz obľúbenejšou. Dizajnové trendy hovoria jasnou rečou – čím viac tmavozelenej, tým lepšie. Nebojte sa tmavozelených stien. Ak ich skombinujete so správne zvolenými doplnkami, interiér určite nebude vyzerať ponuro. Tmavozelená si skvelo rozumie s odtieňmi sivej, modrej a zlatej. Nebojte sa experimentovať!

Čistá biela

Minimalizmus slávi tento rok svoj veľký návrat. Preto ak neobľubujete extravagantnejší štýl, biela farba je pre vás ako stvorená. V interiéri sa uplatňuje vo viacerých odtieňoch: od snehovobielej cez jemnú pieskovú až po slonovinovú. Biela sa dá skombinovať prakticky so všetkými farbami a materiálmi. Čistotu priestoru vytvoríte minimalistickými doplnkami a funkčnými kusmi nábytku. Menej je viac a to vedia aj interiéroví dizajnéri, ktorí čoraz viac siahajú práve po takomto čistom škandinávskom štýle.

Nežné pastelky

Interiér
Púdrovo ružová, jemná modrá či pistáciová.

Púdrovo ružová, jemná modrá či pistáciová. Romantické duše si túto jar prídu na svoje! Takéto svetlé a veselé farby sa hodia predovšetkým do spálne či detskej izby. Ružová si skvele rozumie so striebornou farbou, ktorá jej dodá určitú dávku luxusu. Nemali by sme to s ňou však preháňať. Ružovú môžete zvoliť aj na kvetoch, ktoré na jar v interiéri jednoducho nesmú chýbať. A čo jemná verzia zelenej a modrej? Je vedecky dokázané, že zelená farba má upokojujúci účinok, a preto sa ju nebojte aplikovať napríklad na závesy, prehozy či vankúše. Modrú farbu si ihneď spájame najmä s chlapčenskou detskou izbou, no v kombinácii s ružovou môžete vytvoriť rozprávkové kráľovstvo aj pre malú slečnu. Strohý interiér skvele oživíte aj tak, že necháte vyniknúť len jeden prvok v spomínanej modrej farbe.

V prírodných tónoch

Moderný interiér si priam žiada farby inšpirované prírodou, ako sú sivá, karamelová či béžová. Sú teplé a dodávajú miestnosti dostatok svetla. Zvoľte ich v miestostiach, ktoré chcete zútulniť a navodiť v nich príjemnú atmosféru. Nezabudnite takýto priestor obohatiť o množstvo zelene.

Text: Michaela Miňová, foto: pinterest.com, unsplash.com