Liečivá sila kameňov

532
Kamene
Kamene boli odjakživa symbolom energie a vitality.

Kamene boli odjakživa symbolom energie a vitality. Naši predkovia ich už v minulosti používali na liečenie rôznych neduhov.

Liečivú silu nachádzame dodnes najmä v mineráloch a polodrahokamoch, ktoré sa stali jednou z alternatívnych metód liečby chorôb. Petroterapia, teda liečba kameňmi využíva ich pozitívnu energiu, a tak priaznivo pôsobí na ochorenie a zároveň z tela odvádza zlú energiu, ktorá zdravotné problémy spôsobuje. Každý kameň má iné zloženie, a tak pôsobí na konkrétny problém v tele.

Ruženín

Kamene
Ruženín – kameň umelcov, ale aj lásky a priateľstva

Kameň umelcov, ale aj lásky a priateľstva. Pre svoju jemnú ružovú farbu si získal najmä srdcia mnohých žien. Ruženín má široké spektrum liečivých účinkov nielen na telesnú, ale aj psychickú pohodu človeka. Ľudia už dávno verili, že práve tento kameň im pomôže nájsť ich životnú lásku. Má tiež posilňovať sebavedomie a vernosť človeka. Umelcom pomáha oživiť kreativitu a inšpiráciu. No najväčší vplyv má predovšetkým na činnosť pohlavných orgánov u žien a mužov. Pomáha s liečbou neplodnosti a tiež chorôb, ako sú leukémia, skleróza či anémia. Ak budete ruženín nosiť blízko srdca, podporíte jeho správne fungovanie.

Smaragd

Neprehliadnuteľný zelený drahokam si vďaka svojim liečivým schopnostiam cenili kedysi dávno samotní indiáni. Starí Inkovia ho považovali za posvätný kameň, ktorý symbolizoval vernosť, harmóniu a najmä múdrosť. Smaragd priaznivo vplýva najmä na imunitný systém človeka, lieči bolesti hlavy a tiež bežné choroby, ako sú chrípka či angína. Nosiť pri sebe by ho mali najmä ľudia trpiaci epilepsiou, keďže smaragd zabraňuje spusteniu epileptického záchvatu.

Kamene
Smaragd – neprehliadnuteľný zelený drahokam si vďaka svojim liečivým schopnostiam cenili kedysi dávno samotní indiáni.

Jantár

Ak máte depresie a pocity beznádeje, siahnite po kameni zvanom jantár. Tento skvost žiarivej zlato-oranžovej farby vám dodá energiu a prebudí vo vás chuť do života. Keďže je nabitý slnečnou energiou, má schopnosť očistiť ľudský organizmus od negatívnych vplyvov. Odborníci odporúčajú, aby ste si prikladali jantár najmä na časti tela, v ktorých pociťujete určitý diskomfort, napätie alebo bolesť. Používajte ho tiež pri bolestiach očí, uší, črevných problémoch a problémoch s kĺbmi. Črevné problémy vraj zaženiete tak, že jantár na noc ponoríte do vína a ráno tento nápoj vypijete po dúškoch.

Kamene
Jantár je nabitý slnečnou energiou, má schopnosť očistiť ľudský organizmus od negatívnych vplyvov.

Turmalín

Jedinečný kameň turmalín zaujme nielen svojimi rozmanitými farbami, ale aj liečivými účinkami. Na svete nenájdete dva rovnaké turmalíny, každý je totiž unikát. Najvzácnejší je čierny turmalín, ktorý sa nazýva aj elektrický kameň. Trením sa totiž na jeho povrchu vytvára elektrické pole. Turmalín zabraňuje škodlivému žiareniu smartfónov a počítačov. Urýchľuje liečbu zápalu nervov, srdcovocievnych ochorení a infekcií.

Kamene
Na svete nenájdete dva rovnaké turmalíny, každý je totiž unikát.

Jaspis

Kamene
Jaspis nás nabáda k tomu, aby sme sa stali lepším človekom.

Matka všetkých kameňov – práve takto je označovaný jaspis, ktorý nás nabáda k tomu, aby sme sa stali lepším človekom. Vďaka svojim zemitým farbám sa tento kameň používa na výrobu rozličných dekorácií, ale predovšetkým v ľudovom liečiteľstve. Pomáha pri tehotenských nevoľnostiach, ak sa nosí v blízkosti žalúdka a lieči tiež prekyslený organizmus. Má priaznivé účinky na činnosť žlčníka, žalúdka a pečene. Červený jaspis pomáha pri problémoch s krvou a hemoroidoch.

Sodalit

Pomerne neznámy kameň sa využíva najmä pri meditácii a hľadaní vnútornej rovnováhy. Tento tmavomodrý kameň má ukľudňujúci vplyv na nervový systém človeka. Sodalit zlepšuje pamäť a pomáha pri koncentrácii, preto ho ocenia predovšetkým študenti. Okrem toho podporuje imunitu a očisťuje lymfatický systém. Pomáha tiež ľuďom pri zachrípnutí a problémoch s hlasivkami.

Text: Michaela Miňová, foto: unsplash.com, Pinterest