Novinky z produkcie svetových výrobcov

242
Kuchyňa

Varné centrum na 8 spôsobov

Neoceniteľným pomocníkom na varenie je multifunkčný hrniec 8 v 1 Orava MH-02. „Zvŕta“ sa v kuchyni ako mladá žienka, avšak dokáže toho toľko, čo mama s babkou dokopy. Jedlo pripravuje až na 8 rôznych spôsobov: varí – dokonca aj v pare, smaží, ohrieva, vypráža, griluje, zapeká aj frituje. Je na vás, či do vnútornej 5-litrovej nádoby, ktorá sa dá vybrať a vďaka nepriľnavému povrchu aj ľahko čistiť, nalejete vodu a uvaríte v nej cestoviny, alebo vlejete olej a pustíte sa do vyprážania. Orava MH-02 je ľahko prenosný, stačí ho zapojiť do elektriny a pri príkone 1 500 W na ňom ukuchtíte aj viacero chodov bez toho, že by to zruinovalo váš rozpočet. Oceníte ho na chate, v kempe, ale aj doma, keď je už celý sporák obsadený hrncami, alebo sa vám ho ani neoplatí zapínať. V príslušenstve nájdete kôš na fritovanie, 2 mriežky na varenie v pare, naberačku s otvormi, 6 vidličiek na fondue a pomôcku na krájanie cibule. Samozrejmosťou je sklenená pokrievka a tipy na varenie v manuáli na používanie. Môže byť váš za 69,90 €.  www.orava.eu.

ORAVA MH02
Multifunkčný hrniec 8 v 1 Orava MH-02

Pre kávičkárov

Poháre BU vyrobili z obnovených fragmentov orechového dreva. Dizajnéri z UBUdesign venovali veľkú pozornosť výberu častí dreva, pokiaľ ide o ich farbu, pevnosť a štruktúru. Kolekcia BU, ktorá v tomto roku v kanadskom Montreale získala jedno z ocenení GRANDS PRIX DU DESIGN, iste zaujme aj milovníkov kávy. www.ubudesign.ca.

UBUdesign
Poháre BU

Varenie s eleganciou

„V kuchyniach používam minimalistický prístup a uprednostňujem vytvorenie čistého povrchu, ktorý je prerušovaný výraznou farbou. Pre model Kook som chcel vytvoriť inovatívny dizajn, ktorý premení aj najnáročnejšie kulinárske snahy na čisté estetické potešenie,“ približuje renomovaný dizajnér Karim Rashid zrod elegantnej linky pre spoločnosť Rastelli. Pracovná doska, ktorá je hlbšia ako 90 cm, umožňuje lepšiu organizáciu prvkov ako je varná doska a vstavaný drez, ktorý možno zakryť. Poličky a digestor sa skrývajú za rolovacími dverami. Linka vyniká nezvyčajným šikmým profilom, čo umožňuje aj lepší pohyb pri varení. Bližšie informácie získate na www.rastellicucine.it.

Kook
Model Kook

Text: AG, Dagmar Murgašová, foto: archív značiek