Luxusné a štýlové bývanie v penthouse

388
Central Park
Kto z nás by si nevedel predstaviť bývanie v penthouse na newyorskom Manhattane s panoramatickým výhľadom na nádherný Central Park?

Myšlienka vzniku tohto typu apartmánu vznikla v 20. rokoch minulého storočia, keď ekonomický rast priniesol so sebou aj rozmach výstavby v New Yorku, centre americkej ekonomiky.

Bohaté vrstvy Američanov túžili bývať v mestách a vo veľkých, luxusných apartmánoch na najvyšších poschodiach budov – tak sa zrodil penthouse. A hoci si ho môže dovoliť iba ozaj majetná časť obyvateľov, je obľúbeným typom bývania, ktorý by túžil obývať takmer každý z nás.

Bývať v penthouse je často aj o spoločenskej prestíži.

Atraktívny aj v Bratislave

Bratislava je v posledných rokoch centrom výstavby nových domov, mnohé z nich ponúkajú naozaj vysoký štandard, vďaka ktorým aj ich ceny dokážu nejednému vyraziť dych.

V rámci nových developerských projektov nemožno nespomenúť Sky Park na Mlynských Nivách v Bratislave, ktorého súčasťou je penthouse za takmer dva milióny eur – ide tak o najdrahší ponúkaný apartmán na Slovensku. Veľký priestranný byt na najvyššom poschodí umožní svojmu obyvateľovi nielen súkromie aj v rušnej časti mesta, ale perfektný výhľad, obrovskú rozlohu či priestrannú terasu. Samozrejmosťou takýchto bytov je luxusné interiérové zariadenie. Bývať v penthouse je často aj o spoločenskej prestíži – perfektná a výhodná lokalita apartmánu spolu s luxusným zariadením interiéru dodávajú na exkluzivite a významnosti postavenia jeho obyvateľa.

Spomínaný byt v prvej rezidenčnej veži Sky Parku na Mlynských Nivách ponúka panoramatický výhľad z tridsiateho poschodia na naše hlavné mesto, pričom spolu s dvoma lodžiami a terasou poskytuje pohodlie na takmer 300 m2. Jeho pre Slovákov závratná cena naznačuje, že táto oblasť bude v budúcnosti z viacerých dôvodov veľmi atraktívna a vyhľadávaná. Samotná cena je 1,7 milióna eur a do zariadenia by mal budúci majiteľ investovať približne 300 000 eur.

One Hyde Park
Bývanie v jednom z najdrahších penthouse v londýnskom komplexe One Hyde Park je exkluzívne po každej stránke – výborná dostupnosť k neďalekým najznámejším obchodným domom a výhľad na zelený Hyde Park.

Najdrahší je na Manhattane

K európskym najvýznamnejším metropolám patrí Londýn, čomu sa, prirodzene, prispôsobujú aj ceny luxusného bývania.

Aj keď je pre väčšinu Slovákov cena dva milióny eur extrémne vysoká, v porovnaní s inými krajinami to nie je nič výnimočné. V rebríčku najdrahšieho apartmánu si prvenstvo drží byt na newyorskom Manhattane, ktorý si americký miliardár Kenneth Griffin kúpil za neuveriteľných 208 miliónov eur, čím sa táto suma stala pre Spojené štáty rekordnou. Tento penthouse je súčasťou mrakodrpau 220 Central Park South s výhľadom na známy zelený park, neďaleko sa nachádza vychýrená koncertná sieň Carnegie Hall. A aj keď je Manhattan priestorovo limitovaný, New York ako jedna z najlákavejších a najzaujímavejších lokalít na svete vôbec je miestom výstavby nových a nových luxusných nehnuteľností.

Vedie bývanie pri parkoch

K európskym najvýznamnejším metropolám patrí Londýn, čomu sa, prirodzene, prispôsobujú aj ceny luxusného bývania. V histórii britského trhu s nehnuteľnosťami sa stal najdrahším apartmán v rezidencii The One Hyde Park, ktorý nový majiteľ kúpil za 185 miliónov eur. Za projektom stojí súrodenecká dvojica Christian a Nick Candyovci, ktorí patria k najbohatším a najznámejším britským developerom nehnuteľností. The One Hyde Park má navyše výbornú polohu – neďaleko sa nachádza známy rozľahlý Hyde Park a taktiež jedny z najvýznamnejších obchodných domov Harrods či Harvey Nichols. Jeho obyvatelia si tak môžu užívať všemožné výhody takéhoto bývania, či už ide o jeho luxus, komfort alebo dostupnosť na najznámejšie a najdôležitejšie miesta anglického hlavného mesta.

Text: Miriama Vojteková, foto: Pexels, Wikipedia