Dajte zbohom unavenej pleti

195
Pleť

Nedostatok spánku, stres, znečistené ovzdušie, mejkap – to všetko má na našu pokožku nepriaznivý vplyv, a preto niet divu, že pôsobí mdlo, unavene a objavujú sa na nej viditeľné vrásky.

Ako docieliť, aby pleť vyzerala sviežo a oddýchnuto? Postačí niekoľko jednoduchých trikov a unavená pokožka bude už navždy minulosťou.

Spánok je liek

Nedostatok spánku sa hneď odrazí na našej pleti, a preto niet nad kvalitný nočný spánok. Práve dlhodobá únava má negatívny vplyv na imunitu človeka a taktiež na pokožku, ktorá má potom tendenciu predčasne starnúť. Ak ste doteraz spánok zanedbávali, je najvyšší čas to napraviť. Pokúste sa každý večer chodiť spať v rovnakú hodinu. Tým nastavíte v tele spánkový režim a zároveň zaspíte oveľa ľahšie. Pred spánkom nezabudnite na prísun tekutín, keďže v priebehu noci telo stráca vodu. Na sladené nápoje však zabudnite. Obsahujú veľké množstvo cukrov a tie na pleť tiež nepôsobia priaznivo. Pokožku pred spánkom nezabudnite odlíčiť šetrnými kozmetickými prípravkami. Zvyšky líčidiel totiž pleť zbytočne vysušujú a upchávajú póry.

Pleť
Nedostatok spánku sa hneď odrazí na našej pleti, a preto niet nad kvalitný nočný spánok.

Liečte pokožku zvnútra

Pleť
Ak zmiešate dokopy kávu s medom, vytvoríte prírodný peeling

Pokožka si vyžaduje zvýšenú starostlivosť počas celého roka, no najmä v zime a letných mesiacoch. Práve vtedy je vystavená najväčším zmenám počasia. Ak chcete mať krásnu a žiarivú pokožku, iba použitie kozmetických prípravkov nestačí. Dôležitá je najmä jej hĺbková hydratácia. Skúste však tentokrát pleť hydratovať inak, ako len použitím hydratačného krému, ktorý je často plný chémie. Nevyhnutnosťou je najmä pravidelný pitný režim, bez ktorého bude pleť aj po použití krémov pôsobiť mdlo a unavene. Ak trpíte akné, doprajte pleti dostatok vitamínu D, ktorý zabraňuje jeho vzniku a bojuje proti zápalovým ochoreniam v tele. Nájdete ho najmä v rybách, hubách a tiež mlieku či vajíčkach. Vitamín C je ďalším dôležitým prvkom, ktorý pri starostlivosti o pleť zvnútra určite nesmiete vynechať. Zohráva totiž dôležitú úlohu pri tvorbe kolagénu. Ak ho máte dostatok, pleť bude elastická a pevná. Vitamín C taktiež chráni pokožku pred slnečnými lúčmi a je určitou prevenciou pred vznikom rakoviny kože.

Domáce pleťové masky

V kuchyni určite nájdete suroviny, z ktorých sa dajú pripraviť za pár minút výživné a najmä lacné pleťové masky. Ak zmiešate dokopy kávu s medom, vytvoríte prírodný peeling, ktorý z tváre odstráni nielen zrohovatenú kožu, ale aj pigmentové škvrny. Med má protizápalové účinky a na mdlú pleť pôsobí priam ako zázrak. Ak chcete pleť hydratovať, zmiešajte biely jogurt s vytlačenou šťavou z citróna. Už po jednej aplikácii tejto masky uvidíte zmenu.

Pleť
Vitamín C je ďalším dôležitým prvkom, ktorý pri starostlivosti o pleť zvnútra určite nesmiete vynechať.

SOS pre pleť

Ak ste sa práve nevyspali do ružova a nemáte čas na pleťové masky či iné kozmetické procedúry, nezúfajte. Stále existuje niekoľko rýchlych tipov, vďaka ktorým bude pleť svieža doslova za pár minút. Viditeľné tmavé kruhy pod očami rýchlo odstránite aplikáciou vychladených lyžičiek na očné viečka. Pleť bleskovo hydratujú aj plátky uhorky, ktoré priložíte na pár minút na problematické partie. Priam zázračne pôsobí výluh zo zeleného čaju, po ktorom bude pokožka pôsobiť zrelaxovane. A na záver nezabúdajte na úsmev. Niet totiž krajšieho skrášľovacieho prostriedku, ako je úprimný úsmev na tvári.

Pleť
Nevyhnutnosťou je najmä pravidelný pitný režim, bez ktorého bude pleť aj po použití krémov pôsobiť mdlo a unavene.

Text: Michaela Miňová, foto: unsplash.com, Pinterest