Najlepšie chutí vonku

176
Pinknik

Počasie sa umúdri, nad vami sa rozprestrie modrá obloha a vás konečne zaplaví pocit, že musíte ísť von a čo najviac času stráviť na čerstvom vzduchu.

Ak nevlastníte záhradu, kde je v každom ročnom období práce dosť, svoje outdoorové pobyty a aktivity možno plánujete podľa atraktivity výhľadov, výhodnej dopravnej dostupnosti alebo možností gourmet vyžitia v danej lokalite.

JPinknik arné dni lákajú na výlety. Nechajte sa pri ich výbere a plánovaní inšpirovať nasledujúcimi miestami, ktoré rozhodne stoja za váš čas a návštevu. Ponúkajú gastronómiu z miestnych a sezónnych surovín v bukolickom prostredí a vycibrený architektonický prístup ku kompozícii priestoru.

Na vlastné oči a chuťové poháriky vyskúšajte ústretovosť a pohostinnosť slnkom presiaknutého naladenia južnej Moravy. Je to kraj, ktorý ponúka oveľa viac než iba kvalitné biele víno, malebné (cyklistické) trasy cez vinohrady a zastavenia vo vínnych pivniciach.

Bořetice pri Hustopečoch: Dvorek :: cafe wine bistro

V Dvorčeku sa budete cítiť ako na prázdninách u starej mamy. Pôsobí ako osviežujúca možnosť občerstviť sa na cyklistickom výlete alebo pri prechádzkach po juhomoravských skvostoch.

Môžete si tu vychutnať kvalitné lokálne vína spolu so syrmi a paštétami, čo nie je iba doména francúzskeho vidieka, ale patrí to k blahobytu a šarmu tunajšieho kraja.

Sladké menu je v tradičných kombináciách dezertov a zmrzliny, ktoré môžete zapíjať ovocnými šťavami a sirupmi.

Dvorček je príjemné zastavenie na ceste, ktoré dodá potrebnú vzpruhu telu i duši.

Dvorek
Dvorek :: cafe wine bistro

Klentnice: Café Fara

Ako teleportácia do iného, ​​lepšieho a pokojnejšieho sveta – to je Café Fara. Duchovný odkaz v samotnom názve tam pocítite na každom kroku. Priestor ponúka ubytovanie, malý obchod a kaviareň, ktorá varí z miestnych a sezónnych surovín (priamo z lokálnej záhrady) plných vitamínov a energie, ktorú využijete napríklad pri putovaní miestnymi Pálavskými vrchmi.

Cafe FARA
Café Fara

Praha: Miminoo

Ak hľadáte priestor na odpočinok, stretávanie sa s priateľmi, outdoorový ekvivalent stolových hier či osviežujúci drink, toto všetko si môžete vychutnať na pomedzí pražských Vinohradov a Žižkova, priamo pod známou Žižkovskou vežou v areáli Tower Park, v komplexe záhradnej reštaurácie Miminoo . Tá svojím názvom odkazuje na plastiky bábätiek inštalovaných ako artefakty priamo na tomto vysielači.

Multifunkčný priestor svoj potenciál najlepšie rozvinie práve v jarných a letných mesiacoch, keď je dostatok času a priaznivého počasia na vychutnanie všetkých ponúkaných aspektov, ktoré si spájame so záhradnou párty, či už sú to long drink, chutné grilované mäsá alebo osviežujúce zmrzliny a ovocné poháre. Pojem „posedenie v záhradke“ tak doslovne napĺňa svoj obsah, lebo vás tam privítajú hojdacie kresielka, pohodlné vaky a lounge pohovky. K dispozícii sú taktiež deky, vodné osvieženie a tradičné záhradné hry ako z pravej anglickej párty. V tomto komplexe čas uteká ako voda, preto nie je problém stráviť väčšinu letného dňa práve tu. Relax môžete vymeniť napríklad za observatórium, ktoré ponúka luxusný pohľad na celú Prahu ako na dlani. V letných mesiacoch sem môžete zavítať aj na divadelné predstavenie.

Miminoo Garden
Miminoo Garden

Mcely: Chateau Mcely

Ak sú vašou šálkou čaju britské dobové kostýmové drámy, výlet do Chateau Mcely je takmer povinnosťou! Privíta vás veľkoryso koncipovaný park a vkusne rekonštruovaný zámok, ktorý ponúka relax pre telo i dušu v podobe masáží a wellness programov.

Celý exteriér areálu pozýva na prechádzky a tiché rozjímanie uprostred nepoškvrneného prostredia Svatojiřského lesa. Piknikové programy a pochutiny sú k dispozícii iba pre skupiny, každý jednotlivý návštevník si však môže vychutnať lahodné reštauračné menu, inšpirované svetovými delikatesami v lokálnej interpretácii.

Chateau Mcely
Chateau Mcely

Text: Veronika Zavřelová, foto: archív značiek, Pixabay.com