Knižné novinky na slovenských pultoch

256
Knihy
Všetky Larine vojny
Foto: ABSYNT

Wojciech Jagielski: Všetky Larine vojny

Materinská láska nepozná hraníc – Lara, matka dvoch synov, je toho živým dôkazom. Prežila dve čečenské vojny, no až tá sýrska jej zobrala milované deti. Z každej strany na ňu útočí nenávisť a násilie, no jediné, po čom túži, je pokoj a mier. Poľský reportér Wojciech Jagielski veľmi pútavým spôsobom odkrýva príbeh nielen o hrôzach, ktoré dokáže vojna napáchať, ale predovšetkým o sile lásky.

Posledná pani Parrishová
Foto: SLOVART

Liv Constantine: Posledná pani Parrishová

Kým Daphne Parrishová má všetko – je krásna, bohatá a má skvelého, vplyvného manžela Jacksona, Amber Pattersonová je nenápadná žena, ktorá splýva s davom. To sa však rozhodne zmeniť! V túžbe za bezstarostným a luxusným životom chce rozvrátiť dokonalý život svojej sokyne Daphne a zaujať jej miesto po boku Jacksona. Plán jej však môže skomplikovať skrývané tajomstvo z minulosti…

Chlapec vo svetlách reflektorov
Foto: IKAR

 

Samuel Bjørk: Chlapec vo svetle reflektorov

Sú Vianoce, vonku je tma a starší muž si po ceste cez Škandinávske vrchy čosi uprostred cesty všimne. Pred ním stojí chlapec, má modré pery a na hlave nasadené jelenie parohy. O štrnásť rokov neskôr sa v neďalekom horskom jazere nájde telo zavraždeného mladého dievčaťa v baletnom úbore. Vyšetrovatelia Mia Krügerová a Holger Munch sa prípadu ujmú a čoskoro sa presvedčia o jeho zložitosti.

V dobrom aj v zlom
Foto: IKAR

Alafair Burková: V dobrom aj v zlom

Angela spoznala Jasona pri organizovaní večierka – na jej prekvapenie nešlo len o krátku známosť. Zobrali sa a odsťahovali na Manhattan, kde sa po pár rokoch stala z Jasona politicky a kultúrne vplyvná osobnosť. Angela však bude postavená pred ťažkú životnú skúšku po tom, ako niekoľko žien obviní jej manžela z nevhodného správania. A najmä po tom, ako jedna z nich zmizne…

Kvety pre Algernona
Foto: LINDENI

Daniel Keyes: Kvety pre Algernona

Kultový román druhej polovice 20. storočia vychádza po prvý raz aj v slovenskom preklade. Charlie má IQ 68, no neschopnosť porozumieť ľudom ho frustruje. Túži sa naučiť čítať, písať a počítať. „Bojím sa. Nie života či smrti, ani ničoty, ale toho, že svoj čas premárnim, akoby som nikdy nebol,“ hovorí hlavný hrdina. Preto neváha ani sekundu, keď mu ponúknu podstúpiť experimentálnu operáciu na zvýšenie IQ.

Podaj mi ruku
Foto: LINDENI

Tove Alsterdal: Podaj mi ruku

Polícia uzavrie smrť Charlie Erickssonovej ako samovraždu. Avšak jej sestre Helene sa až príliš veľa vecí zdá podozrivých, preto sa rozhodne pátrať na vlastnú päsť. Stopy ju zavedú späť do minulosti, kde však bude musieť čeliť aj tej vlastnej, na ktorú chcela zabudnúť. Helenina túžba odhaliť pravdu nielen o sestre, ale aj o matke odhaľuje skutočnosti, ktoré jej do života zasahujú viac, než by si dokázala predstaviť.

Ovládni svoj strach
Foto: EASTONE BOOKS

Brandon Webb, John David Mann: Ovládni svoj strach

Autor tohto užitočného návodu – Brandon Webb – viedol rôzne životu nebezpečné misie – skákal z lietadiel, odzbrojoval nepriateľské lode na otvorenom mori či vyslobodzoval väzňov v afganských horách. Pri takomto povolaní sa musel naučiť, ako v kritických situáciách správne naložiť so strachom a nepodľahnúť panike. Na príklade vlastných skúseností (no i iných) sa snaží čitateľovi ukázať, ako je možné strach dokonale ovládať a ešte ho aj využiť vo svoj prospech.

Vegeburgery
Foto: SLOVART

Nina Olsson: Vegeburgery

Skvelé recepty v podaní Niny Olsson, hviezdy vegetariánskej kuchyne, oslovia aj tých najzanietenejších mäsožravcov. Nemajte obavy, zbavte sa predsudkov a vyskúšajte výborné recepty vegetariánskych burgerov na všemožné spôsoby – autorka hľadala inšpiráciu z celého sveta, oslovia vás nielen klasické americké burgre, ale aj berlínsky či dokonca suši burger. Knižka obsahuje taktiež recepty na tradičné či exotické omáčky.

Text: Miriama Vojteková