Mercedes-Benz trieda C: Vyšperkovaný technológiami

123
Mercedes-Benz C220d

Posledná inovácia modelového radu Mercedes-Benz triedy C priniesla zmeny dotýkajúce sa exteriéru, interiéru a technológií.

Model strednej triedy, ktorý sa vyrába na štyroch kontinentoch v štyroch výrobných závodoch, si na svoje konto pripísal rozšírenie asistenčných jazdných a bezpečnostných systémov so zlepšenými funkciami, pričom už dokáže jazdiť aj čiastočne autonómne. Do rozsahu ponuky patrí výbava AMG Line, ktorá dodáva vozidlu elegantno-športový charakter. Výraznou súčasťou balíka exteriér AMG sú najmä spojler predného nárazníka s novou geometriou a vzadu novo navrhnutá vložka so vzhľadom difúzora.Mercedes-Benz C220d

Očakávaný luxus

Prémiová značka s trojcípou hviezdou dokazuje aj pri tomto príslušníkovi, že veľkú pozornosť venuje kvalite spracovania použitých materiálov. V tomto smere vládne pri výbere zostavy interiéru pomerne rozsiahla voľnosť. Zázemie za volantom vám vytvorí anatomicky tvarované sedadlo, všetky prvky sú vsadené do prostredia s vysokou kvalitou. Bezpečné ovládanie funkcií sa realizuje taktiež na multifunkčnom volante, displeju pred vodičom slúži časť na ľavej strane a multifunkčnému displeju v strede palubnej dosky pravá časť. Ten je umiestnený v dobrej výške a poskytuje bezproblémovo čitateľné údaje. Pohodlné prostredie má vzadu vytvorené dvojica pasažierov so štandardnou telesnou výškou.

Mercedes-Benz C220d

Štyri valce a nafta

Priestor pod kapotou môže podľa výberu majiteľa obsadiť 2-litrová naftová jednotka (143 kW/194 k/3800 ot./min; 400 Nm/1600 – 2800 ot./min). Kto tak urobí, získa motor s kultivovaným, dobre utlmeným chodom a dostatočnou ťažnou silou, ktorý vie v spojení s výborne zosúladenou automatickou prevodovkou 9G-Tronic ponúknuť efektívnu prevádzku. Svoje dynamické kvality preukazuje šprintom z 0 na 100 km/h trvajúcim 6,9 s.

Hoci nejde o vozidlo zamerané na športovú jazdu (tú v plnej miere poskytnú iné alternatívy), aj toto technické zoskupenie vie ponúknuť zábavnú prevádzku. Podpisujú sa pod ňu adaptívny podvozok s pohonom 4Matic, ako aj dynamické ovládanie pohybov karosérie s nastaviteľným tlmením. Uvádzaná kombinovaná spotreba 5,5 l/100 km sa dá dosiahnuť v režime mimo mesto, čo je na vozidlo s daným potenciálom výborný výsledok. Podľa profilu jázd možno rátať s odberom 6,2 až 6,6 l nafty/100 km. V cenníku nájdete pri tomto sedane cifru 45 072 eur.Mercedes-Benz C220d

Mercedes-Benz C 220d 4Matic si možno „dotvoriť“ mnohými doplnkami, k špičkovému štandardu možno prvýkrát pridať napríklad svetlomety MULTIBEAM LED s diaľkovým svetlom s ultra dosvitom, alebo asistenčné jazdné systémy. Bezpečné cúvanie zaručuje sériová cúvacia kamera. To je spomenutý iba zlomok toho, čo novinka vie ponúknuť, treba zdôrazniť, že viacero prvkov bolo kedysi určených len pre najvyššiu triedu S.

Text: Peter Stano, foto: Mercedes-Benz